Krewetki do 72l

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Krewetki do 72l

#1

Post autor: ies »

Jestem na etapie zakładnia krewetkarium, litraż 72l. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad obsadą i liczę na Waszą pomoc. Początkowo miały to być Crystal red i black ale zrezygnowałam, że wg na ich wymagania co do parametrów. U mnie woda średnio twarda.
Jak na razie jest pomysł na Sakury. Poradzcie jakie jeszcze? Myślałam o Yellow ale te by się krzyżowały więc odpada. Generalnie zależy mi, żeby było kolorowo :) Ze 3 rodzaje chciałabym hodować, może 4. Poradzcie co by się dobrze czuło z Sakurami? Amano mi się podobają, ale nie chce ich gdyż ciężko rozmnożyć.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Krewetki do 72l

#2

Post autor: jgoluch »

Po pierwsze, poszukaj tabelki, żebyś widziała, które krewetki się krzyżują z innymi, żeby Ci kundelki nie powychodziły - jeżeli już zdecydowałaś się mieć kilka gatunków.
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Krewetki do 72l

#3

Post autor: ies »

Jasne, tabelka zapisana na pulpicie i przy ogladaniu różnych gatunków obowiązkowo zerkam. Chodzi mi o to, że tak próbuję wymyślić tę obsadę, oglądam zdjęcia, czytam opisy i już sama nie wiem. Liczę na Waszą pomoc co fajnie by pasowało z Sakurami. Wiem, że to mój gust i mój wybór ale może ktoś mi podsunie jakąs fajną krewetę, której wcześniej nie brałam pod uwagę :lol:
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Krewetki do 72l

#4

Post autor: jgoluch »

To może "red nose"?
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Krewetki do 72l

#5

Post autor: ies »

Hmmm, nooo podoba mi się, ciekawa, w sumie wcześniej nie zwróciłam na nią uwagi. Chwila na forum i już jakiś pomysł :D Zaraz poczytam o niej coś więcej. A jakieś w innym kolorze? Jak wcześniej wspomniałam, żeby było trochę kolorowo :wink:

-- Cz paź 24, 2013 7:20 pm --

Red Nose nie rozmnaża się w słodkiej wodze :( Szukam takich u których doczekam się potomstwa, a szkoda bo już mi się spodobała :-x
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Krewetki do 72l

#6

Post autor: jgoluch »

Wiesz co.. uciecha z rozmnażania krewetek, to pojęcie względne.
Fajnie to wygląda, póki masz czystą linię, w szczególności na Cristalach, gdzie "paski" mają już jako kilkumilimetrowe maluchy.
Jeżeli jednak namnoży się bardzo dużo kundelków, to (moim zdaniem) nie jest już wcale taki ciekawy efekt.

Może pomyśl jednak nad Cristalami : )
Są użytkownicy, którzy trzymają je na kranówce, mixie kran+RO lub czystym RO.
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Krewetki do 72l

#7

Post autor: ies »

Tak naprawdę cały czas po cichu myśle o Crystalach. Na pewno nie chce hodować krewetek, które się skrzyżują, kundelki nie są u mnie mile widziane.
Spodobały mi się nawet Caridina Propinqua, ale nie mogę na dużo info znaleźć na ich temat na razie. Tylko tyle, że z sakurami się nie krzyżują.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Odp: Krewetki do 72l

#8

Post autor: jgoluch »

No ja Ci z czystym sumieniem moge Cristalki polecic.
Wbrew powszechnej opini, wcale nie jest tak trudno je utrzymac.
Ale fakt, u mnie sa na czystym RO + domieszka kranowki, podmiana co tydzien 25%.
Jak dochowalem sie maluchow, ograniczylem podmiany do 2 a nawet 3 tygodni, oprocz zwyklej dolewki, gdy woda wyparowywala.
Nawet bawiac sie w mieszanie RO z kranowka, wcale tak duzo jej nie wychodzi, gdy trzeba bylo ja kupowac w sklepie akwarystycznym.
Ponadto uwazam, ze to dosc "twarde" sztuki, dzielnie znoszace wakacyjne upaly ;)

A walory ich ubarwienia, imho sa nie do przebicia.

__________________
Patapatalkniętne
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Re: Odp: Krewetki do 72l

#9

Post autor: ies »

jgoluch pisze:No ja Ci z czystym sumieniem moge Cristalki polecic.

A walory ich ubarwienia, imho sa nie do przebicia.

__________________
Patapatalkniętne
No i tu się muszę zgodzić, dla mnie nr 1!
Z tym, że nie chciałam się "bawić" w zmiękczanie wody, RO itd... Wiem, że niektórzy trzymają w kranówie i jest ok. Ja jakoś się mimo wszystko cykam. Z drugiej strony zawsze można kupić od kogoś kto również trzyma w kranówce.
Mam w sumie jeszcze trochę czasu zanim zbiornik dojrzeje na przemyślenia :roll:
A jeśli nie crystalki to sakury + tigery + ?.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Krewetki do 72l

#10

Post autor: jgoluch »

Ja kiedyś miałem Sakury i RC...
Pomimo, że na prawdę fajne są te krewetki, to i tak ciągnęło mnie w kierunku Cristali.
No ale to choroba już...
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Krewetki do 72l

#11

Post autor: ies »

No i boję się, że ta choroba i mnie złapie ;) W sumie nastawiłam się na przynajmniej 3 gatunki. Jeśli Crystal red + black to co jeszcze? A do tego Sakura i Yellow? jgoluch czy uważasz, że to za dużo i wyjdzie taki misz masz dla oka?
Myślę o Crystalach gradacji S, jakoś najbardziej mi te przypadły do gustu, Ty hodujesz jakieś konkretne gradacje? Może bym od Ciebie jakieś maluchy potem odkupiła :lol:
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Odp: Krewetki do 72l

#12

Post autor: jgoluch »

Moim zdanie same CR i CB wystarcza.
W potomstwie bedziesz jeszcze miala Snow White (White Pearl).
Ale mozesz dac tez Sakury - jeden gatunek (Yellow?), zeby kolory sie nie mieszaly.
Ja mam SS, S i pewnie kilka A sie znajdzie.

__________________
Patapatalkniętne
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Krewetki do 72l

#13

Post autor: ies »

Ptfu Sakury i Yellow by się krzyżowały, małe przeoczenie.
To nawet nie wiedziałam, że z CR i CB w potomstwie wychodzą również Snow White. W sumie fajnie.
Dobra wielkie dzięki za pomoc, mam jeszcze chwilę na zastanowienie, ale pewnie mój pierworodny pomysł (czyli crystalki) wejdzie w życie :)
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Odp: Krewetki do 72l

#14

Post autor: jgoluch »

Zle to ujalem.
Sa sakura red, orange...
myslalem, ze to tez sie tyczy yellow.
Ale i tak bym obstawial tylko Cristalki. Same.


__________________
Patapatalkniętne
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Krewetki do 72l

#15

Post autor: ies »

Zdecydowałam, że na tem moment crystalki odpadają. Jednak na początek przygody krewetkowej chcę coś co bez większych problemów pożyje w kranówie. Chyba postanowiłam! :) Będą Sakury red + orange i Babaulti Stripez/Zebra.
I teraz mam pytanie, bo red i orange będą się krzyżować ale czy to "nieszkodzi"? Tzn czy potomstwo mi nie wyjdzie ni to pomarańczowe ni to czerwone? Czy lepiej zostać przy jednych?
Drugie pytanie odnośnie tych Babaulti Stripez. Mało popularne to krewetki, przynajmniej tak mi się wydaje, nie znalazłam żadnych z W-wy. Jeśli mają małe wymagania co do parametrów wody, nie potrzebują zasolenia do rozmnażania to o co chodzi?? czemu ich tak mało??
Awatar użytkownika

Kars
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 06, 2011 10:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki do 72l

#16

Post autor: Kars »

Zostań przy jednych, będą wychodzić nieciekawe krewetki.
Stripesy są mało popularne w naszym kraju, jak na razie. Wymagania mają zbliżone do sakur. Sam chcę kupić te krewetki, ale w Warszawie jak na razie nikt nie sprzedaje. Jakiś czas temu znalazłem w archwiumallegro aukcję ze stripesami w wawie, więc być może ktoś za jakiś czas znowu będzie sprzedawał.
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Re: Krewetki do 72l

#17

Post autor: ies »

Tak też myślałam, że nie warto ich mieszać. Ok, zostaje chyba przy Orange...
Zastanawiam się czemu są tak mało popularne te Stripesy, bardzo ładne (przynajmniej jak dla mnie :wink: ), łatwe w hodowli (wg info w necie)...
Z Warszawy też ich nie znalazłam, na razie będą Sakury a jakby ktoś coś słyszał o Babaulti Stripes z W-wy to proszę o cynk :lol:

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki do 72l

#18

Post autor: Kaledon »

Są też Stripesy w wawie :D Można je spokojnie znaleźć jak się poszuka :wink: A do sakur czerwonych można by dodać Green Neon i jakieś tigerki. Może niekoniecznie Tigery będą się rozmnażały ale o ile nie masz bardzo twardej wody to będą spokojnie żyły i rosły. U mnie na "kranówce" (woda osmotyczna uzdatniana mineralizatorem + trochę odpadu z osmozy dla podniesienia KH) żyją zwykłe tigery, DBT i tangeriny. Z czego zwykłe i DBT robią focha z rozmnażaniem a tangeriny jak szalone się rozmnażały.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Re: Krewetki do 72l

#19

Post autor: ies »

Ogólnie z Tigerami dam sobie spokój, fajne krewecie, ale u mnie woda dość twarda, nie chce kombinować, przynajmniej na początku. Zwykła kranówa musi wystarczyć a w takiej Sakury i Stripesy pożyją. Co do Green Neon... też nie, bo wtedy musiałabym zrezygnować ze Stripesów a już się uparłam na nie :)
Zostają Sakury (najprawdopodobniej Orange) + Babaulti Stripes.
Jeśli ktoś ma pomysł na "coś jeszcze" to chętnie poczytam.
Ważne, żeby:
- nie krzyżowały sie z w/w,
- żyły w wodzie średnio twardej (zwykła kranówa),
- nie potrzebowały zasolenia wody przy rozmnażaniu,
- były ładne ;)
ODPOWIEDZ