Blue rili

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Blue rili

#1

Post autor: gregorion »

Ostatnio znalazłem zdjęcia tej krewetki i jest naprawde spoko :) wymagania też nie za duże. Bawił się ktoś w wyhodowanie jej?albo wie kto je ma?na allegro jest jeden koleś z Warszawy http://allegro.pl/krewetka-blue-rili-ni ... 75735.html

-- So sty 11, 2014 12:55 pm --

Nikt?nic??

bolunio1990
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa,Gocław
Na imię mam: Michal
Płeć:

Blue rili

#2

Post autor: bolunio1990 »

Siemka, widze ze kazdy ma w powazaniu i nie raczy odpisac ale podobnie bylo w temacie ktory ja ostatnio zalozylem tez niewiele osob mi przyszlo z pomoca.. Posiadam 7 sztuk tych krewetek od 2 tygodni i wszystko ladnie pieknie sa wytrzymale na skoki ph ja obecnie walcze z podlozem Aqua soil ktore sciaga mi kh do zera.. a krewetki maja sie dobrze i normalnie przechodza wylinki rowniez kupilem je od sprzedawcy na allegro ciekawe jest to ze przy podmiance wody kiedy ph mi idzie do gory nabieraja fajna intensywna barwe taki niebieski pastelowy kolor :) mam nadzieje ze kiedy podloze mi przestanie sie nasycac to podbije troche ph do wartosci ok 7 i uda mi sie je namowic do rozmnozenia :)

Ja kupowalem od tego sprzedawcy na Allegro i jak najbardziej polecam( odbieralem osobiscie)
http://allegro.pl/niebieska-krewetka-bl ... 08395.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Blue rili

#3

Post autor: rudy1986 »

bolunio1990 pisze:Siemka, widze ze kazdy ma w powazaniu i nie raczy odpisac ale podobnie bylo w temacie ktory ja ostatnio zalozylem tez niewiele osob mi przyszlo z pomoca..

Skoro nikt nie odpisal tzn ze nie mial co nie, a nie z wlasnej niecheci. My nie zalewamy tematow offtopem w postaci"nie mialem nie wiem"

Co do Twojego tematu odpowiedz uzyskales i nie widzialem zebys zadawal wiecej lub zeby Ci nie pasowaly

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Blue rili

#4

Post autor: cinek1916 »

Dwie aukcje dwóch różnych sprzedawców a zdjęcie krewetek to samo. Ciekawe, który sobie je pożyczył.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Blue rili

#5

Post autor: KuMaK »

cinek1916 pisze:Dwie aukcje dwóch różnych sprzedawców a zdjęcie krewetek to samo. Ciekawe, który sobie je pożyczył.
Na fotografii z drugiego linka jest Neocaridina palmata "Blue Pearl", a nie Neocaridina davidi "Blue Rili"

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Blue rili

#6

Post autor: cinek1916 »

Zbyt dużej wiedzy na temat krewetek nie mam ale na obu aukcjach jest to samo foto- 3 zdjęcie w 2 aukcji więc która jest która?
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Blue rili

#7

Post autor: KuMaK »

cinek1916 pisze:Zbyt dużej wiedzy na temat krewetek nie mam ale na obu aukcjach jest to samo foto- 3 zdjęcie w 2 aukcji więc która jest która?
Przepraszam, nie korzystam z allegro i nie zauważyłem dalszych fotografii.

Druga aukcja, kolejno od góry:

Neocaridina palmata "Blue Pearl"
Neocaridina davidi "Dream Blue Rili"
Neocaridina davidi "Dream Blue Rili"
Neocaridina davidi "Blue Rili"

Tak dla zobrazowania niewiedzy właściciela aukcji:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Neocaridina davidi "Dream Blue Rili" vs. "Blue Rili"

Akurat na mojej fotografii Dream Blue Rili wydaje się być bardziej ciemne niż na fotografiach z aukcji, jest to przyczyna po prostu większej ilości czekoladowego pigmentu, która jeszcze u tej krewetki się utrzymała.

Tutaj Dream Blue Rili z mniejszą ilością czekoladowego pigmentu:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Oprócz intensywności barwy niebieskiej różnica polega także na obecności czekoladowych lub czerwonych ziaren pigmentu w chromatoforach. Ziarna te zostały utracone przez wpływ chowania wsobnego i tak Dream Blue Rili powstała z Chocolate, a Blue Rili z Red Rili.

O Wpływie chowu wsobnego na ubarwienie krewetek będę mówił w trakcie Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej 24 maja.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Blue rili

#8

Post autor: cinek1916 »

Dziękuję za wytłumaczenie.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

ies
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Płeć:

Re: Blue rili

#9

Post autor: ies »

bolunio1990 pisze: ciekawe jest to ze przy podmiance wody kiedy ph mi idzie do gory nabieraja fajna intensywna barwe taki niebieski pastelowy kolor :) mam nadzieje ze kiedy podloze mi przestanie sie nasycac to podbije troche ph do wartosci ok 7 i uda mi sie je namowic do rozmnozenia :)
A to w sumie dziwne, ja słyszałam, że nabierają intensywnego koloru przy niższym ph i u mnie dokładnie tak jest. Są naprawdę ładne i niebieskie.

Autor
gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Re: Blue rili

#10

Post autor: gregorion »

bolunio1990 pisze:Ja kupowalem od tego sprzedawcy na Allegro i jak najbardziej polecam( odbieralem osobiscie)
http://allegro.pl/niebieska-krewetka-bl ... 08395.html" onclick="window.open(this.href);return false;
to kupowaliśmy od tego samego sprzedawcy ;) u mnie ładniej się wybarwiają przy niskim PH, jedna nawet już nosi jajeczka :)

bolunio1990
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa,Gocław
Na imię mam: Michal
Płeć:

Re: Blue rili

#11

Post autor: bolunio1990 »

A jakie masz parametry wody??? zazdroszcze!!

Autor
gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Blue rili

#12

Post autor: gregorion »

Pomierze w najbliższym (wolnym) czasie i dam Ci znać ;)
ODPOWIEDZ