Skryte amano i filtrujące

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Skryte amano i filtrujące

#1

Post autor: bory »

W piątek zakupiłem 4 duże (około 4-5 cm) amano i, nie mogąc się powstrzymać, krewetkę filtrującą (ok 6 cm). Wpuściłem je do 200L i ślad po nich zaginął. Czasem widuję jedną z amano i tyle. Czy one zawsze są takie skryte czy z czasem zaczną się bardziej pojawiać na widoku? Najbardziej byłem ciekaw tej filtrującej, ale od dnia wpuszczenia nigdzie jej nie widziałem :( Sprawdziłem i parametry wody są w porządku dla obu. Macie z nimi jakieś doświadczenia?
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Skryte amano i filtrujące

#2

Post autor: rudy1986 »

I pewn7e ich nie znajdziesz:P taka ilosc krewetek ciezko zauwazyc. Co do filtrujacej zwroc uwage w okolicach wylotu filtra lub tam gdzie jest duzy ruch wody

tabletotapatalkniete
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Skryte amano i filtrujące

#3

Post autor: bory »

Czyli są z natury takie skryte? W takim razie chyba dokupię ich jeszcze trochę bo mimo, że ich nigdzie nie widać, to jednak chyba pracują bo krasnorostów mam w końcu coraz mniej :) A filtrującej nie ma ani przy wlocie ani wylocie z filtra :/
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Skryte amano i filtrujące

#4

Post autor: rudy1986 »

Moze trafiles zewylinke przechodzi

tabletotapatalkniete
Awatar użytkownika

piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skryte amano i filtrujące

#5

Post autor: piotrek78 »

Po jakimś czasie powyłażą, mi po kilku miesiącach pływały po zbiorniku jawnie ;) lubią skakać.. zwłaszcza jak jest jakiś stresik albo bujnie parametrami..
Follow the rabbit
Posolone ;)
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Skryte amano i filtrujące

#6

Post autor: bory »

No to dokupię ich jeszcze kilka i poczekam. Może dokupię jeszcze jedną filtrującą, byłaby parka :) Staram się trzymać stabilne parametry, poza tym akwarium ma pokrywę więc nic dadzą rady wyskoczyć.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Dein

Skryte amano i filtrujące

#7

Post autor: Dein »

Wyjdą. Zmiana warunków prowokuje wylinkę.
U mnie nowe krewetki po dwóch-trzech dniach już są oswojone.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Skryte amano i filtrujące

#8

Post autor: don_Vall »

Ja kupiłem 6 amano i już byłem przekonany, że zostały tylko 2 (po kilku miesiącach) i kiedyś ku mojemu zdziwieniu odliczyły się wszystkie... Mimo, że sa duże potrafią się dobrze ukryć. Szczególnie gdy akwarium jest duże i jest w nim dużo roślin i kryjówek.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
ODPOWIEDZ