Dziwne zachowanie Amano

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
Kala
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: sob sie 29, 2015 4:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Dziwne zachowanie Amano

#1

Post autor: Kala »

View My Video
Co Amano robi? Dopiero od niedawna posiadam krewetki i pierwszy raz takie cos widzę. Po tym zabiegu pozostałe dwie pojawiły sie w tym miejscu, zaczęły robić to samo. Siedzą już tak dobre 15 minut i tak sie zachowują, wszystkie w tym samym miejscu. Nie są sobą wzajemnie zainteresowane, tylko tak sie wyginają i hymn czyszczą? W pierwszej chwili pomyślałam, że może jajka ma, ale to chyba niemożliwe by wszystkie trzy miały na raz, a do tego tamte przyszły za ta pierwszą, jakby to co robi jakieś feromony rozsiewało.

P. S. Przepraszam za jakość filmiku, ale nagrywane telefonem z ręki na szybko.

Rrrrogaty

Dziwne zachowanie Amano

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Łapki do pływania sobie czyści.

Autor
Kala
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: sob sie 29, 2015 4:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Dziwne zachowanie Amano

#3

Post autor: Kala »

To czemu wszystkie sie zleciały jak to zaczęła robić i też zaczęły ? Hmm myślałam też na początku, że to coś prostego, tylko zastanowiło mnie zachowanie reszty.

symetryczny
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 7:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Dziwne zachowanie Amano

#4

Post autor: symetryczny »

One co chwilę tak robią, nie musisz się tym przejmować :) Może w tym miejscu woda lepiej płynie :D i tam im jest najlepiej to robić.
Może szykują miejsce pod jajka ;)

TPI
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 31, 2015 5:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Dziwne zachowanie Amano

#5

Post autor: TPI »

Takie czyszczenie ma również miejsce po podaniu specyfików do usuwania zmętnienia wody - krewetkom sklejają się odnóża.

Autor
Kala
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: sob sie 29, 2015 4:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Dziwne zachowanie Amano

#6

Post autor: Kala »

Nic nie dodaje poza potasem do wody. Może faktycznie tam im po prostu pasuje :) Małe akwarium było mocno zarośnięte, to mało je widziałam, teraz jak są w apartamencie, wreszcie mogę poobserwować. Może też dlatego, że ten korzeń został przeniesiony ze starego akwarium, pozostałe dwa są nowe i one to wyczuwają.
ODPOWIEDZ