Imnopilos naiyanetri - czy ktoś hodował?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Imnopilos naiyanetri - czy ktoś hodował?

#1

Post autor: fajerka »

Czy ktoś hodował te mini kraby? Zaintrygowały nie bardzo

http://www.garnelen-tom.de/zwerggarnele ... tri_b3.jpg
zdjęcie z http://www.garnelen-tom.de/zwerggarnele ... naiyanetri" onclick="window.open(this.href);return false;
Come back :oklaski:

everblue
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 14, 2020 9:51 am
Lokalizacja: PL

Imnopilos naiyanetri - czy ktoś hodował?

#2

Post autor: everblue »

Temat trochę stary, ale odświeżam, żeby nie zakładać nowego.
fajerka, skusiłaś się w końcu na zakup ich?

Te krabiki od dawna mi się podobały, więc z ciekawości ostatnio kupiłam kilkanaście sztuk do hodowania w zbiorniku ok. 30l razem z gupikami endlera i zatoczkami "blue".

Moje spostrzeżenia po pierwszych kilkunastu dniach z nimi są takie:

1) W akwarium raczej ich nie widuję - w przeciwieństwie do krewetek, za dnia siedzą ukryte w rurkach, cynamonie, pod korzeniami itd. Nie wychodzą nawet w porze karmienia - dopiero nocą, po zgaszeniu światła, ale to i tak pojedyncze osobniki.

2) Jako że niewiele im przypada z pokarmu podawanego w porze karmienia, upodobały sobie polowanie na młode zatoczki - znalazłam już kilka pustych skorupek. Większych zatoczków nie ruszają, o rybach też nie ma mowy.

3) Niby uchodzą za stadny gatunek, ale od pierwszego dnia nie udało mi się tej "stadności" u nich zaobserwować. Raczej wydają się być rozsiane po całym akwarium, tak jak Cambarellusy. Każdy wydaje się mieć własne terytorium.

Zastanawiam się, bo być może to ich zachowanie związane jest z obecnością gupików (które, swoją drogą, wyglądają przy nich jak prawdziwe wielkoludy). Już widzę, że dorosłe gupiki trzeba będzie przeprowadzić do innego akwarium.
W tej chwili myślę nad zmianą obsady rybnej na N. elegans (drobnotki) lub krewetki miniaturowe. Ew. pozostawienie w tym zbiorniku tylko narybku gupika.

Ktoś ma jakieś inne pomysły / doświadczenia z tym gatunkiem?
ODPOWIEDZ