Kolorowa zmiana

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Kolorowa zmiana

#1

Post autor: krasnal »

Co o tym sądzić ?

Jedna z czarnulek złapała czerwony ogonek :x

Obrazek Obrazek Obrazek

Inne są normalne / czarne ogonki/

Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Kolorowa zmiana

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Która :o
A tak przy okazji, co one zajadają? Chyba na Andrzejki dostały :x
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Kolorowa zmiana

#3

Post autor: ziabak »

Może jej ktoś przydepnął obcasem i się zaczerwienienie zrobiło ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Kolorowa zmiana

#4

Post autor: krasnal »

Ja tu z problemem a Wy sobie podśmi......i robicie :evil:
marcinzabki29 pisze: co one zajadają?
Ogurasa i żółtą papryczkę na spróbowanie :)
ziabak pisze: ktoś przydepnął obcasem
Na imieninach u Basi /sąsiadki / była ,ale tańców nie było :sad:
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Kolorowa zmiana

#5

Post autor: KuMaK »

krasnal, wybacz, że zepsuję wszystkim zabawę :)

Ogonek wydaje się być czerwony, ponieważ krewetka lepiej zaprezentowała ubarwienie zewnętrznego pigmentu kutykuli, w którym znajdują się pomarańczowe ziarna pigmentu. Obecność takiego zabarwienia nad czernią wewnętrznego pigmentu wizualnie daje efekt czerwieni. Intensywność ubarwienia bazującego na pigmencie zewnętrznym zależy przede wszystkim od samopoczucia krewetki, jak również żywienia i warunków hodowlanych, które mogą rekompensować straty energetyczne potrzebne do prezentacji ubarwienia (im większa intensywność barwy, tym większe koszta energetyczne, które niekoniecznie muszą być opłacalne w danych warunkach = lepsze żywienie może pozwolić na prezentację intensywniejszych barw przy niskich kosztach zdobycia np. barwników).

U Crystali spotyka się przede wszystkim pomarańczowe i niebieskie pigmenty kutykuli. W przypadku osobników z czarnym pigmentem, jak Black Bee czy niektóre Tigery można w prosty sposób ocenić, który z nich mają. Jeśli "ogonek" - uropody z telsonem i "nosek" - okolice rostrum przyjmują pomarańczowe zabarwienie to znaczy, że mamy do czynienia właśnie z krewetkami pomarańczowymi. W przypadku krewetek "niebieskich" nie zauważa się takiego zabarwienia (opisywane części ciała pozostają raczej przezroczyste). Wyjątek: krewetki regularnie narażane na uszkodzenia mechaniczne tych części ciała - stopień uszkodzeń można ocenić na podstawie wylinek, im większa ilość warstw chitynowych, tym bardziej pomarańczowe zabarwienie wylinki, co może okazać się mylące - w ten sposób eliminujemy wyjątki.
Ostatnio zmieniony wt gru 06, 2016 2:54 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Kolorowa zmiana

#6

Post autor: krasnal »

Dziękuję KuMaK :pada:
O takową pomocną odpowiedz mi chodziło,
czyli nie ma powodu do wielkiego stresa lub nadciśnienia żył
Bał ja się ;( co by me stawonogi nie miały jakowejś różyczki lub innej kolorowej choroby
ODPOWIEDZ