Prelekcja o krewetkach - Warsaw Animals Days

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Prelekcja o krewetkach - Warsaw Animals Days

#1

Post autor: KuMaK »

Cześć,

Otrzymałem zaproszenie do poprowadzenia prelekcji o krewetkach na targach Warsaw Animals Days, które odbędą się w PTAK Expo w Nadarzynie 7-9 kwietnia 2017. Mam chyba jakieś 40 minut :)

Czy ktoś się wybiera? Prawdopodobnie zagadnieniem głównym omawianym w trakcie wystąpienia będzie dostosowanie hodowli krewetek pod uzyskiwanie możliwie najlepszej jakości ubarwienia u krewetek poprzez ich selekcję pt. Hodowla krewetek akwariowych od kuchni :)

Jeśli chcecie, chętnie opowiem o wynikach konkretnych krzyżówek, jak dobierać krewetki do kojarzeń/krzyżowania, o polskich rasach krewetek, co jeszcze nie zostało uzyskane w ubarwieniu i jak można to uzyskać, czym karmić i jakie warunki w akwarium stworzyć, by nasza praca selekcyjna była widoczna :)

Jestem otwarty na propozycje, pytajcie śmiało
Awatar użytkownika

ketapang
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: wt mar 10, 2015 12:50 pm
Telefon: 500123396
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Prelekcja o krewetkach - Warsaw Animals Days

#2

Post autor: ketapang »

Dobrym pomysłem będzie podanie np. 2 "przepisów" na uzyskanie konkretnych krzyżówek.
Nie zaszkodzi też wytłumaczyć na czym polega selekcja.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Prelekcja o krewetkach - Warsaw Animals Days

#3

Post autor: cinek1916 »

Fajnie jakbyś wytłumaczył na czym ma polegać prawidłowa selekcja i jak się do niej zabrać. Czy to pod względem właśnie wybarwienia czy konkretnych wyników w krzyżowaniu.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Autor
KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Prelekcja o krewetkach - Warsaw Animals Days

#4

Post autor: KuMaK »

Dzięki za odpowiedzi :) !

Miałem już takie wystąpienia za granicą (Piacenza, Hannover, Paryż), nie ma problemu z zaprezentowaniem tematu na nadchodzących targach, szczególnie, że jest to jeden z moich ulubionych ;)

W takim razie na pewno wspomnę o podstawach przygotowania zbiornika odnośnie samopoczucia krewetek oraz troszkę o żywieniu (w kontekście ubarwienia i pracy selekcyjnej) no i o samych zasadach prowadzenia selekcji. Pojawią się ze 2-3 przykłady niezrealizowanych krzyżówek/wyników, które można otrzymać z instrukcją krok po kroku (wciąż pamiętam jak znani hodowcy z Azji takie info zapisywali, łezka w oku podczas wystąpienia :))
W prezentacji posłużę się fotografiami mikroskopowymi pigmentacji krewetek, żeby wszystko łatwiej było zrozumieć.

Proszę się nie bać pytać o więcej informacji w trakcie prelekcji, raczej na pewno przygotuję jakieś krewetkowe nagrody dla aktywnych :)

Wiem już, że prelekcja odbędzie się o 15.00 w niedzielę, mam jakieś 45 minut, ale jestem dostępny na targach do końca ich trwania i jakby były pytania to oczywiście odpowiem.

Zapraszam
Ostatnio zmieniony śr mar 22, 2017 11:28 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Prelekcja o krewetkach - Warsaw Animals Days

#5

Post autor: Lech-u »

Nie jestem krewetkomaniakiem. Ale chętnie bym posłuchał o tym jak można dostrzec krewetki w akwarium.
U mnie prawdopodobnie jeszcze są jakieś "kundelki" , tylko, że ich prawie w ogóle nie widuję.

Widziałem kiedyś taki śmieszny gadżet: coś w rodzaju dużej kwadratowej lupy zamontowanej na takich jakby linkach (prowadnicach) i można było przesuwać taką lupę w dowolne miejsce na przedniej szybie. Wtedy widziałem krewetki, które tam były...

No ale, to raczej się nie nadaje na prelekcję o krewetkach...
Awatar użytkownika

Autor
KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Prelekcja o krewetkach - Warsaw Animals Days

#6

Post autor: KuMaK »

Obrazek

Prezentacja odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 15.00 w trakcie Warsaw Animals Days​, we współpracy z ZooBranża​

Zapraszam :)

Fotografie dzięki uprzejmości
Maćka Nielubowicza (http://www.mack.neostrada.pl)
oraz Kornelii i Dariusza Kucharskich
(http://www.kucharscy-foto.comli.com)
Dodano po przerwie do tego postu:
To już jutro - zapraszam :)
Ostatnio zmieniony sob mar 25, 2017 12:26 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ