co radzicie?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
pitbel
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

co radzicie?

#1

Post autor: pitbel »

witam. zakladam zbiorniczek 45l ktory dostalem od Krasnala z naszego forum. planuje zakup krewetek babaulti. co o nich sadzicie? czy nadaja sie dla poczatkujacego? ile mozna ich wpuscic do 45 litrow? czy maja jakies szczegolne wymagania?
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: co radzicie?

#2

Post autor: KuMaK »

Hej

Z reguły krewetki babaulti nie nadają się dla początkującej osoby. Krewetki te lubią wodę z filtra RO oczywiście uzdatnioną - u mnie żyją i mnożą się na parametrach gH 0 kH 0 pH 7,2.Wystarczy że zapewnimy jej potrzebne minerały i ważne składniki w pokarmie.
Krewetkę tą spotkać można oczywiście też na innych parametrach wody, ale nie lubi ona twardszej wody. Na twardszej wodzie krewetka babaulti nie wybarwia się tak intensywnie i nie ma często trwałego koloru - stąd też nazwa rainbow (że niby zmienia kolor).

Krewetki sprzedawane w Polsce pod nazwą babaulti to niekoniecznie Caridina cf. babaulti tylko różne formy krzyżówek neocaridiny.

Osobiście polecam na początek krewetki Neocaridina var. white "White Pearl".
Mimo, że sam z nimi nie zaczynałem u nich najlepiej wszystko widać - prawie przeźroczysta lekko białe zabarwienie. Dzięki temu mogę u tej kre Moim zdaniem warto zacząć od tej krewetki chociażby po to by ocenić czy w naszym akwarium inne krewetki będą czuły się dobrze.
Po jakimś czasie krewetkę WP można zawsze oddać. Będziemy wtedy 100 % pewni, że planowane nowe krewetki będą zadowolone z warunków jakie im zapewniamy.

Przepraszam że tak nie zrozumiale pisze - wszelkie pytania proszę kierować tutaj lub na PW/GG.
Ostatnio zmieniony sob cze 20, 2009 5:18 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Autor
pitbel
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: co radzicie?

#3

Post autor: pitbel »

niestety u mnie zadne inne nie sa do dostania. ewentualnie na zamowienie w sklepie moga byc amano i to wszystko w temacie krewetek.
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: co radzicie?

#4

Post autor: KuMaK »

możesz spróbować z "babaulti" :wink:
Awatar użytkownika

Autor
pitbel
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: co radzicie?

#5

Post autor: pitbel »

a czy do babaulti moga byc filtrujace? niestety nie znam nazwy ale sa u mnie w sklepie na zamowienie -takie przezroczyste. sa po 5-6 zl za sztuke -to dobra cena?
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: co radzicie?

#6

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ale 45l to za mały litraż dla filtrujących
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
pitbel
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: co radzicie?

#7

Post autor: pitbel »

a to zmienia postac zeczy i musze zrezygnowac z filtrujacych. dziekuje za rade
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: co radzicie?

#8

Post autor: KuMaK »

heh.

Po 5-6 zł w sklepie to chyba raczej amanka. - jej cena hurtowa to 3,10 + 3% VAT.

Może być ewentualnie Atyoida Pilipes ale jej cena hurtowa to jakieć 6,50. Wątpie by chodziło tu o krewetki filtrujące.
Awatar użytkownika

Autor
pitbel
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: co radzicie?

#9

Post autor: pitbel »

to na pewno filtrujace -prosto z gieldy w lodzi. ale odpadaja bo sa za duze. tak jak poradzila MSZT
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: co radzicie?

#10

Post autor: KuMaK »

pitbel pisze:to na pewno filtrujace -prosto z gieldy w lodzi. ale odpadaja bo sa za duze. tak jak poradzila MSZT
Nie wiem jak masz urządzony ten baniak ale 2 możesz spokojnie wpuścić pod warunkiem że zapewnisz im zarąbiste warunki i będą to krewetki atyopis, ale jeśli masz taką możliwość to ściągnij przez ten sklep Atyoide - ona jest wielkości amanki i trudno ją rozróżnić. Prócz tego że filtruje żre glony jak amanka i nie jest tak agresywna. Takich krewet możesz mieć spokojnie ze 4 jeśli masz jeszcze wolne miejsce w baniaku :wink:
Awatar użytkownika

Autor
pitbel
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: co radzicie?

#11

Post autor: pitbel »

na razie baniak jest pusciuchny. nawet nie zalany bo czekam na pokrywe. woda dojzewa w 25l zbiorniczku. potem przeleje do tej 45 i uzupelnie woda. i oczywiscie dosadze mchow i przeloze korzen a takze roslinek troszke. mam nowe pytanie. mam mozliwosc wyboru. jakie krewecie polecacie? red cherry czy babaulti? ktore latwiej utrzymac?
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 2:46 pm przez pitbel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Sulej
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 12, 2009 9:34 am
Lokalizacja: Jozefów (Otwocki)
Płeć:

Re: co radzicie?

#12

Post autor: Sulej »

Jeśli chodzi o trudność to bardzo podobnie możesz hodować i te i te
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: co radzicie?

#13

Post autor: Władek Pompka »

Sulej pisze:Jeśli chodzi o trudność to bardzo podobnie możesz hodować i te i te
Popa na daty.

Gościa dawno tu chyba nie było.. :-(
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Linf

Re: co radzicie?

#14

Post autor: Linf »

A ja jestem ciekaw jak idzie naszemu koledze :)
Awatar użytkownika

Sulej
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 12, 2009 9:34 am
Lokalizacja: Jozefów (Otwocki)
Płeć:

Re: co radzicie?

#15

Post autor: Sulej »

sorq nie zwróciłem uwagi
Awatar użytkownika

Autor
pitbel
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: co radzicie?

#16

Post autor: pitbel »

nie zagladalem na razie bo mam trudnosci materialne i nie kupilem zadnych rybek. na razie mam x redek i x babaultek. mnoza sie na potege. pozdrawiam wszystkich. jeszcze bedzie lepiej i wtedy cos dokupie.

Linf

Re: co radzicie?

#17

Post autor: Linf »

Ważne,że jest wszystko OK i się nie poddałeś i nadal masz akwa a kłopoty materialne miną i będzie wszystko Ok.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: co radzicie?

#18

Post autor: Władek Pompka »

Linf pisze:Ważne,że jest wszystko OK i się nie poddałeś i nadal masz akwa a kłopoty materialne miną i będzie wszystko Ok.
Święte słowa.

Nic dodać, nic ująć.
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
ODPOWIEDZ