czy to są Helenki/

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
Mawako
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: sob maja 23, 2009 11:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

czy to są Helenki/

#1

Post autor: Mawako »

Może ktoś z doświadczonych akwarystów mi odpowie-czy te slimaki na zdjęciu to są Helenki?jako takie je kupiłem w sklepie.Wprawdzie po moim powrocie z urlopu po 10 dniach zniknęły inne ślimaki,a były takie małe brązowe i czarne paskudztwa.Teraz są tylko te.A podobno Helenki w akwarium nie powinny się rozmnażać?Jeśli to są Helenki to czym powinienem je karmić?Czy muszę dostrczyć im jakieś ślimaki?Tego nie chciłbym robić.Czy może czasem nie głodują? Jeśli to Helenki to mogę oddać w zamian za cokolwieknp.kardynałka:) :)=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ead ... 2c8de.html]Obrazek[/URL]
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 12:36 am przez Mawako, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to są Helenki/

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Helenki jak najbardziej rozmnażają się w akwarium. Na początku, kiedy były nowością, rzeczywiście mówiono, że się nie rozmnażają, ale to nieprawda.

Zdjęcie słabo wyraźne, ale wydaje mi się, że to one właśnie :) W każdym razie ubarwienie na to wskazuje, kształt muszli trudno ocenić.

Jak brakuje ślimaków, to chyba chętnie zjedzą też jakieś granulki albo tabletki dla kirysków czy krewetek.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: czy to są Helenki/

#3

Post autor: krasnal »

:roll:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 2:48 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Mawako
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: sob maja 23, 2009 11:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to są Helenki/

#4

Post autor: Mawako »

kupiłem ich osiem do dwóch akwariów 50 litrowych,Teraz jest ich znacznie więcej jak widać na zdjęciu:)
Pozdrawiam!

gusiek1
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wt cze 16, 2009 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to są Helenki/

#5

Post autor: gusiek1 »

A po jakim czasie od zakupu z 8 szt się tyle ich zrobiło?
Jakby co, chętnie przygarnę, u syna w akwarium mają co jeść.
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 6:45 am przez gusiek1, łącznie zmieniany 1 raz.

Linf

Re: czy to są Helenki/

#6

Post autor: Linf »

100% Helenki :)

Autor
Mawako
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: sob maja 23, 2009 11:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to są Helenki/

#7

Post autor: Mawako »

dokładnie 12 czerwca tego roku kupiłem sześć Helenek-a więc 3 miesiące i się rozmnozyły:)
Temat juz nieaktualny!
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ