ślimaki?

Krewetki, ślimaki i inne

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: ślimaki?

#31

Post autor: JPK »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Oczywiście dotyczy to sytuacji, w której jesteś pewien, że masz redki i babaulti, a nie dzikie heteropody -> sytuacja wyżej opisana przez matkę.
To akurat dość łatwo poznać, bo dzika heteropoda nie wybarwi się np. na ciemno brązowy, czekoladowy kolor ;) Tak jak co poniektóre babaultki.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ślimaki?

#32

Post autor: selenewolf »

Pociągnę offtopa, bo mnie ta sprawa frapuje: byłam ostatnio w sklepie akwarystycznym w Tesco Kabaty. Sprzedają tam Red Cherry. Pan, który się nieźle zna, mówił o krewetkach. A dyskusja wynikła stąd, że razem z tymi Red Cherry bywały też ciemnobrązowe krewetki z jasnym paskiem na grzbiecie. Ten Pan powiedział, że to inna wersja barwna, ale też pochodzi od RC. I tak, że RC mogą niebieszczeć przy odławianiu (podczas stresu). Moim zdaniem to, co się powszechnie uważa za Babaulti, będzie się krzyżować z RC. Bywają jasnobrązowe, ciemnobrązowe, prawie czarne, ceglastej barwy, ciemnoczerwone. Najczęściej mają jaśniejszy pasek na grzbiecie. Budowa ciała jest taka sama jak u RC. Natomiast prawdziwe babaulti, te, które się z nimi krzyżować nie będą, różnią się budową. Pokazane są na tej stronie: http://akwaria.pl/krewetki/caridina_babaulti.html .
ODPOWIEDZ