Ile substratu do mojego akwa?

ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Ile substratu do mojego akwa?

#1

Post autor: Balbinka »

Przygotowuje sie finansowo i emocjonalnie do kupinie ADA Amazonia. Sprawdzalam w kilku zrodlach i otrzymalam nastepujace informacje, iz do mojego akwa Juwel Vision 260 (dl 121 cm xszer 33 (47) cm x wys65 cm) potrzebuje:

1. Amazonii - 2 lub 6 opakowan 9 l
2. Sand Power - 2 lub 3 opakowania M po 6 l

W innym zrodle podano ze do tego powinnam miec jeszcze SP Special 18 l.

Rozbieznosci sa dosyc duze. Jak to wynika z waszych doswiadczen?

Wg producenta jedno opakowanie Amazonii 9 l wystarcza na powierzchnie 60 x 30 cm. Tylko nie wiadomo jakiej grubosci jest to warstwa.

Przy jednym zakupie i koszcie transportu chcialabym dokupic to co jest niezbedne z tej linii.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#2

Post autor: sum »

Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Isia
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 10:39 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#3

Post autor: Isia »

Balbinka, ja kiedy robiłam swoją nieistniejącą już sześćdziesiątkę to zużyłam worek 9 litrów, warstwa moim zdaniem wcale nie była za gruba. kiedy zasypywałam akwarium 110 długości na 30 szerokości to zużyłam mniej więcej dwa razy tyle. Wydaje mi się, że jeśli weźmiesz mniej niż 9 litrów na te 60x30 to warstwa byłaby za gruba. Ja bym radziła kupić dwa opakowania po 9 litrów.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#4

Post autor: Balbinka »

Ja jeszcze mysle o Power Sand pod spod. tak ok. 4 l (dwa opakowania po 2 l w rozm. M). Czy bylas zadowolona z tego podloza i czy mozna w nim przesadzac rosliny, bo slyszalam ze raczej tego robic nie nalezy. Jak dlugo mialas ten substrat w akwarium?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#5

Post autor: grazdar1 »

jesli masz zamiar brac power sand to wez ten full wypas -z tymi bacterami i innymi juz dodatkami
ja ograniczyłbym sie do samego substratu tylko ale to moje widzi mi się
i licz srednio 6 cm wys podłoza --4 przód 8 tył srednia....
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#6

Post autor: Balbinka »

Darku, a powiedz mi jak to jest z tym substratem jesli znowu bede sie przeprowadzac, bo widze ze zaczynam jak klasyczny nomada co roku przeprowadzka w nowe miejsce. Czy jak sie substrat wymiesza z Power Sand to bedzie zle?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#7

Post autor: grazdar1 »

hm PS DAJESZ POD SPÓD
także niebardzo zeby sie mieszał -nie zaczynaj przed przeprowadzką
ja spakowałbym rybki ,rosliny -filtry z wodą ,50%wody z akwarium w baniakach i wystartował na nowo w nowym miejscu
Ostatnio zmieniony ndz mar 27, 2011 11:53 pm przez grazdar1, łącznie zmieniany 1 raz.
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#8

Post autor: Balbinka »

tak tak, ale ja juz mysle o kolejnej przrprowadzce za rok :)
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#9

Post autor: grazdar1 »

ja nie wiem czy jutra dożyje -a ty martwisz sie przeprowadzką za rok
daj narazie spokój ADZIE -
nawoż obficie to co masz -jak skoncza sie nawozy -zakup sole i TNIJ CO TYDZIEN KOSĄ
NAJGORZEJ TO ciągła GRZEBANINA W SZKLE wychodzi
grazdar1

Isia
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 10:39 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#10

Post autor: Isia »

Ja mam Adę Amazonię II. Mam ją w aktualnym baniaku, miałam we wcześniejszym. Miałam tez inne podłoża roślinne, jałowy żwirek i z Ady jestem najbardziej zadowolona. W zasadzie nie wymaga dodatkowego nawożenia tylko dobrego światła z CO2. Ładnie trzyma parametry.
Dobra wiadomość dla Ciebie to to, że jak się ją po jakimś czasie wyjmuje z baniaka np przy restarcie czy czymś takim to nie masz bagna tylko nadal się trzyma w tej samej strukturze co przy pierwszym sypaniu. Polecam osobiście. Sypniesz podłoże raz na starcie, ustawisz dobre światło, CO2 i możesz sobie patrzeć jak rośliny rosną :mrgreen: Tylko na starcie wymaga częstych podmian, trzeba mieć na to czas.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#11

Post autor: Balbinka »

Darku, ja mam bardzo gruby zwir powyzej 1 cm i nie jestem z niego zadowolona, bo kiryski maja klopoty, raczki maja tor przeszkod, roslinki nie trzymaja sie tak jak trzeba. No i kolor nie ten. na czarnym wszystko pieknie widac, a tu rzeczna pstrokacizna. Juz sobie upatrzylam granatowe/czarne tlo do akwa. Wiec to wszystko pieknie by gralo ze soba. I ekspozycja tych odcieni zieleni i czerwieni piekna. teraz to sie to tak jakos rozmywa.

Isia, z podmiankami nie ma klopotu - jestem bezrobotna-studentka, a od czerwca mam wakacje :) jak pracy nie znajde. :) Z przelicznika, ktory mi podeslal Sum wynika iz powinnam kupic 3.5 opakowania po 9 l, aby bylo 5 cm z przodu i 10 z tylu. Mysle, ze jak kupie 3 to bedzie OK. I nie bede szalec z tym dodatkowym podlozem pod spod. Moze tylko te specyfiki sprzedawane na lyzeczki :)
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#12

Post autor: grazdar1 »

tyle ze przy adzie -problemem są rybki kopiące ,ryjące w dnie -kiryski, zbrojniki itp
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#13

Post autor: Balbinka »

Nie mam zbrojnikow, a kiryskow cale 4 szt - chyba najsympatyczniejsze rybolki w akwa. ADA jest moim marzeniem, a akwa dzieki aponogetowi crispus zarasta juz straszecznie. Jak wroce ze szkoly to postaram sie wrzucic fotke tego buszu. Chyba niedlugo rybki nie beda mialy gdzie plywac :)
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ile substratu do mojego akwa?

#14

Post autor: grazdar1 »

nie ma więcej szczęscia w życiu jak spełniać marzenia -więc ....
no i chwyć w końcu za kose i przycinaj, formuj
takim roslinom jak lotos czy aponogeton możesz ilość lisci kontrolować wycinając najstarsze zostawiając tyle ile pasuje tobie
grazdar1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”