112l

ODPOWIEDZ

Autor
patryk103
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 02, 2014 10:32 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Na imię mam: Patryk
Płeć:

112l

#1

Post autor: patryk103 »

Witam. Mam akwa 112l standardowe wymiary z pokrywa. Podłoże to zwykły żwir a pod nim troche taniego substratu. Oświetlenie to tylko 0,3w/l. akwarium chce zrobic tak jakby low-tech ale bez ziemi pod zwirem. Filtracja to niewielki filtr wewnetrzny 600l/h.Akwa jest pełne roślin takich jak nurzaniec, kryptokoryny, anubiasy, kabombka, mchy. Jako nawóz używam kulki gliniano-torfowe. Obsada to 10 neonków,10 danio, trzy mieczyki, cztery molinezje, kilka gupików oraz dwa kirysy. Podminy raz na dwa tygodnie 40l wody kranowanej. A moje pytanie dotyczy tego co moge zastosowac za nawozy, dodatki dla roslin by nabrały lepszej kondycji pomimo tak małej ilości światła?
[112l] W kierunku mcharium
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

112l

#2

Post autor: Rafik »

Kiedyś miałem taka bańkę ze standarwodym oświetleniem i nawoziłem symfonią złotą lub nawozem micro/macro takim gotowcem z allegro proszek do rozpuszczenia w wodzie, dodatkowo carbo AA 2ml/dzień. i wszystko fajnie rosło.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

Autor
patryk103
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 02, 2014 10:32 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Na imię mam: Patryk
Płeć:

112l

#3

Post autor: patryk103 »

A jak z glonami? jak mi wiadomo przy tak niskim świetle rośliny nie przyswajają zbyt szybko nawozów oraz co2 nie było z tego porzywki dla glonów?
[112l] W kierunku mcharium

marq
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 26, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Okolice Wawy
Płeć:

112l

#4

Post autor: marq »

patryk103 pisze:rośliny nie przyswajają zbyt szybko nawozów oraz co2
W akwarium typu LT nie stosuje się nawozów ani Co2....
patryk103 pisze: A moje pytanie dotyczy tego co moge zastosowac za nawozy, dodatki dla roslin by nabrały lepszej kondycji pomimo tak małej ilości światła?
Odpowiednie oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów przy prawidłowym rozwoju i wzroście roślin(odsyłam Cię do prawa Liebiga)
Jest taka ogólna zasada w doborze oświetlenia przy uprawie roślin w akwarium-0,5-07W/l.Jeśli jednak nie zakładasz akwa Low Tech to radził bym Ci jednak zwiększyc moc oświetlenia,bo ilość składników(makro i mikroelementów)pobieranych przez rośliny jest ściśle uzależnony od światła,i mimo tego że będziesz nawoził rosliny,to one nie będą w stanie tego przetworzyć,co może powodować wzrost m.in azotu i fosforu a to z kolei możę spowodować nadmierny,niekontrolowany rozwój glonów.
Ostatnio zmieniony sob kwie 05, 2014 12:13 pm przez marq, łącznie zmieniany 2 razy.

Dein

112l

#5

Post autor: Dein »

W LT z ziemią pod żwirem nie stosuje się nawozów ani CO2.
Akwarium Patryka mało ma wspólnego z LT a'la Diana i mogą się pojawić niedobory tego czy śmego, mimo użycia kulek. I glony też mogą się rzucić, jeśli rośliny nie dostaną kopa a woda będzie podmieniana zbyt rzadko. Zwłaszcza krasnorosty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”