Mini pelia na klej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Mini pelia na klej

#1

Post autor: sylwekw »

Sprawa była zainicjowana w innym wątku ( Inny sposób mocowania mchów) ale pomyślałem, że to oddzielę
Otóż podjąłem próbę "przymocowania" mini pelii z użyciem kleju ("kropelki"). Co prawda nie jest to dokładnie klej kropelka ale klej tego samego typu - Tesa-"cyjanoakrylowy" błyskawiczny (akurat taki miałem pod ręką), w żelu - kupowany w markecie budowlanym.
Mini pelię nabyłem (małą porcyjkę) bo trochę sobie nie zdawałem sprawy jak ona wygląda (że jest tak mała) - w jej przypadku jednak mocowanie siatką nie wchodzi w grę w ogóle, żyłką też byłoby niełatwo dlatego padło na klej w żelu.

Po wyjęciu z wody pelia przez chwilę "suszyła" się na ręczniku papierowym. Kawałek drewna na które miała być przyklejona też "osuszyłem" tym papierowym ręcznikiem.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

To ujęcie jest po to aby dać wyobrażenie jakie były porcyjki tej pelii i jakich ona jest rozmiarów
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Doklejanie kolejnych porcji:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Tutaj już całość - "na sucho"
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

a tu już w krewetkarium ... a krewecie natychmiast przyszły "sprawdzić" co tam nowego sie pojawiło w ich rewirze :-)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Postaram się pokazywać czy i jak będzie rosła w ten sposób przyklejona .... a jak naprawię statyw to i fotki może będą trochę lepsze.
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Mini pelia na klej

#2

Post autor: lwica79 »

Bardzo ciekawy wątek, będę śledzić - zwłaszcza pod kątem wpływu zatopionego kleju na wodę.. czy nic się nie będzie (odpukać) działo ze zwierzakami.
Ja od dłuższego czasu również używam kropelki /super glu w akwarystyce, ale nie pod wodą. Aplikuję małą kropelkę tuż ponad taflą wody i przymocowuję mech typu Gigantea /Willow / Flat .. i inne ..tak by zwisał w dół do wody. Krewetki i ślimaki lubią na takich kępach przesiadywać zbierając coś z tafli wody. Minusem jest to, że po wyschnięciu taka kropla kleju na brzegu akwarium nie wygląda zbyt atrakcyjnie (jak na poklejonych palcach) .
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Mini pelia na klej

#3

Post autor: sylwekw »

Minęło już trochę czasu i jak do tej pory nic złego w zbiorniku nie zaobserwowałem - ani w przypadku krewetek ani roślin czy wody. Tak więc chyba jednak potwierdza się teza, że to nie jest groźne.
Oczywiście trzeba mieć świadomość, że w moim przypadku było to zaledwie kilka kropli (3 może 4 łącznie). Gdybym okleił "kropelką" całe korzenie z mchami pewnie skutki byłyby opłakane ale przy takiej ilości nie wydaje się aby było to groźne czy szkodliwe.
Przy najbliżej okazji postaram sie zrobić jakąś fotkę aby zobrazować czy mini-pelia rośnie.
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Re: Mini pelia na klej

#4

Post autor: Conrad »

Też kropelkę stosowałem na mchy i wątrobowce i bez efektów ubocznych. Teraz w nowym akwarium będę tak sklejał
ze sobą dekorację (korzenie) oraz rośliny.

yokashin
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr paź 08, 2014 1:11 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mini pelia na klej

#5

Post autor: yokashin »

Kleiłem mech do kamienia takim klejem:
http://www.pattex.pl/pl/produkty/kleje- ... r-zel.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Do kropelki kleju na kamieniu przykładałem 3-4 gałązki dociskając wykałaczką a po wyschnięciu dokładałem na zewnątrz 2 gałązki aby zamaskować klej. Te gałązki były posmarowane minimalną ilością kleju, tak aby nie było go widać.

Obrazek
Obrazek

Minęły 3 dni i w akwarium jest wszystko ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”