Elatine hydropiper, heteranthera zosterifolia

ODPOWIEDZ

Autor
djkamils
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 09, 2014 9:09 am
Lokalizacja: Warszawa Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Elatine hydropiper, heteranthera zosterifolia

#1

Post autor: djkamils »

Cześć wszystkim!
Macie może doświadczenie z hodowlą tych roślin: elatine hydropiper, heteranthera zosterifolia ?
W internecie skąpo informacji, chętnie wysłucham rad i wskazówek dotyczących ich uprawy.

Pozdrawiam, Kamil
Aqua Szut Akara 60x30x30 54l
Diversa cube 30x30x35 krewetkarium
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Elatine hydropiper, heteranthera zosterifolia

#2

Post autor: saintpaulia »

Heteranthera jest roslina prostą w uprawie. Rosła u mnie nawet w niezbyt intensywnie oswietlonych zbiornikach. Nie zauwazyłam by pH i twardosci mialy dla niej szczególne znaczenie. Lubi dosc żyzne podłoże. Nie lubi bardzo gęstego zasadzenie, bo wtedy dolne listki potrafią czernieć i odpadać. Wymaga dosc czestego przycinania, a z czasem odswieżania - wyrywania dolnych partii i zasadzania samych odcietych wierzchołków. Przynajmniej takie są moje doswiadczenia z tą roslinką.

Autor
djkamils
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 09, 2014 9:09 am
Lokalizacja: Warszawa Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Elatine hydropiper, heteranthera zosterifolia

#3

Post autor: djkamils »

Posadziłem je ostatnio w kostce 30L, widzę ze po tygodniu heteranthera pościła już nowe listki, na elatine jeszcze trzeba poczekać. Zobaczymy jak ustabilizuje się czas oświetlenia bo jestem na etapie zwiększania światła i stabilizacji zbiornika. Myślę, że raczej za tydzień zrobię pierwsze cięcie heteranthery, zobaczymy ile jeszcze podskoczy do tego czasu.
Aqua Szut Akara 60x30x30 54l
Diversa cube 30x30x35 krewetkarium
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”