Glossostigma elatinoides

ODPOWIEDZ

Autor
Fisherman
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 20, 2016 12:47 pm
Lokalizacja: wawa

Glossostigma elatinoides

#1

Post autor: Fisherman »

Witajcie, jestem tu nowy to mój pierwszy wpis. Planuję założyć pierwszy zbiornik tak na poważnie, tzn, że nie będę wszystkiego robił chaotycznie :D Jestem z Warszawy, więc założyłem konto na tym właśnie forum.
Miałbym kilka pytań dotyczących roślinki Glossostigma elatinoides. Mianowicie przeczytałem na stronie sklepu, dokładnie tu http://amazonia24.pl/pl/p/Glossostigma-elatinoides-/516" onclick="window.open(this.href);return false; , że jest to roślina wymagająca, jeśli chodzi o oświetlenie i stąd moje pytanie - czy ktoś wie, jakie oświetlenie zamontować, aby roślinka była usatysfakcjonowana?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Glossostigma elatinoides

#2

Post autor: Lech-u »

Fisherman pisze: czy ktoś wie, jakie oświetlenie zamontować, aby roślinka była usatysfakcjonowana?
Cześć. Witaj na FAWA (przywitaj się w dziale Użytkownicy).

Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, musimy wiedzieć coś więcej o Twoim zbiorniku.
Jakie wymiary? Jaka woda? Planowane parametry? Planowane nawożenie?
Na razie mamy za mało danych.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

Glossostigma elatinoides

#3

Post autor: denkmal »

Oświetlenie jak oświetlenie - ale glosia (przynajmniej ta moja) lubi żyzne podłoże.
U mnie na substracie - rośnie ładnie - na piachu obok - prawie nie rośnie (blada / jasna - prawie biała).

Czy lubi super mocne światło? Chyba niekoniecznie - u mnie rośnie świetnie również w zacienionych miejscach (pod korzeniem, pod kryptokoryną itd).

Autor
Fisherman
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 20, 2016 12:47 pm
Lokalizacja: wawa

Re: Glossostigma elatinoides

#4

Post autor: Fisherman »

denkmal pisze:Oświetlenie jak oświetlenie - ale glosia (przynajmniej ta moja) lubi żyzne podłoże.
U mnie na substracie - rośnie ładnie - na piachu obok - prawie nie rośnie (blada / jasna - prawie biała).

Czy lubi super mocne światło? Chyba niekoniecznie - u mnie rośnie świetnie również w zacienionych miejscach (pod korzeniem, pod kryptokoryną itd).

Ok, dzięki za wskazówki
Lech-u pisze:
Fisherman pisze: czy ktoś wie, jakie oświetlenie zamontować, aby roślinka była usatysfakcjonowana?
Cześć. Witaj na FAWA (przywitaj się w dziale Użytkownicy).

Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, musimy wiedzieć coś więcej o Twoim zbiorniku.
Jakie wymiary? Jaka woda? Planowane parametry? Planowane nawożenie?
Na razie mamy za mało danych.
Zbiornik tylko 40 litrów. No właśnie póki co nie mam specjalnych planów. W sumie to chciałem resztę dopasować pod roślinkę, gdyż wygląda świetnie i bardzo by mi na niej zależało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”