Przycinka roślin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Przycinka roślin

#1

Post autor: austen721 »

Dla doświadczonych akwarystów może się to wydać głupie pytanie, ale w jaki sposób podcina się rośliny, by można było komuś dać sadzonkę?
W końcu zasadziłam trochę roślinek, zaczynają nawet rosnąć, ale nie mam pojęcia jak je przycinać, żeby coś pożytecznego z nich wyszło. Czy wystarczy na łodydze uciąć, czy jakoś inaczej z korzeniem jak są na wierzchu?
Byłabym wdzięczna za poradę :)
Welonkowy potwór

Leonidek
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 23, 2016 10:03 am
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Płeć:

Przycinka roślin

#2

Post autor: Leonidek »

Na tych filmikach masz wszystko fajnie wytłumaczone, w zależności od rodzaju roślin:



Warto też obejrzeć pozostałe filmiki tego autora, o ile nastawiasz się na uprawę roślin.
Awatar użytkownika

Autor
austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Przycinka roślin

#3

Post autor: austen721 »

Super, dziękuję :)
Welonkowy potwór
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Przycinka roślin

#4

Post autor: mariom222 »

nie chciałem zakładać póki co własnego wątku ,wpisałem w wyszukiwarce FAWA ,,filmiki,, i wyskoczył mi akurat ten, całkiem fajne te opowieści o przycinaniu,niechcący się czegoś nauczyłem, nawet ostatnio zamówiłem u Rogatka nożyczki do takiego podcinania,ale nie o tym mowa ,bardziej chodziło mi o same nagrywanie filmików
ma ktoś pojęcie czy potrzebny jest jakiś kosmiczny sprzęt do nagrania w takiej jakości jak link poniżej,
czy to jakaś super kamera czy po prostu zwiększona ilość klatek?
czy można coś takiego spróbować nagrać aparatem nikon d5100?
a może są jakieś kamerki w cenie dobrej emerytury (nie sportowego auta) żeby coś takiego nagrać?
są tu jacyś filmowcy?
:) :) :)



ps: z fotkami coś tam już załapałem ale wklejanie filmików to jeszcze czarna magia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”