Co to za zielsko?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
wlazlamse
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: wt paź 20, 2009 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Co to za zielsko?

#1

Post autor: wlazlamse »

Czy szanowne grono forumowiczów mogłoby mnie oświecić co to może byc za roslinka?
Kopie i kopie w tych goglach i nicz...Obrazek
550L

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Co to za zielsko?

#2

Post autor: krasnal »

:roll:
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 10:53 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
wlazlamse
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: wt paź 20, 2009 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za zielsko?

#3

Post autor: wlazlamse »

Ja to w ogóle nie mam zielonego pojęcia....lodygę ma lekko zaróżowiona,listki na czubku zresztą też,pozatym listki jak widac na foto nie są klapłe (chyba),są sztywne i mięsiste...
-------------
...to a propos bacop-może bacopa caroliniana z rzeczywiście z ździebko sklapłymi liśćmi?
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 1:21 pm przez wlazlamse, łącznie zmieniany 1 raz.
550L
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Co to za zielsko?

#4

Post autor: Drottnar »

no to do bacopy pasuje jak najbardziej.
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za zielsko?

#5

Post autor: neptun »

Też mi się wydaje,że to bacopa :)
Awatar użytkownika

Autor
wlazlamse
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: wt paź 20, 2009 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za zielsko?

#6

Post autor: wlazlamse »

No dobszsz....jak to bacopa to gdzie i jak to usadzić?...z przodu,z tyłu,z boku?...
550L

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Co to za zielsko?

#7

Post autor: JPK »

Z tyłu, z boku, gdzie Ci pasuje :) Jak ją zetniesz to takie wysokości będzie.
Masz może zdjęcia w akwarium ? Dawno ją kupowałaś ? To już pęd, który u Ciebie wyrósł ?
Pytam, ażeby wykluczyć emersyjne formy :)
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
wlazlamse
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: wt paź 20, 2009 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za zielsko?

#8

Post autor: wlazlamse »

Kupowałam inne roslinki i cztery dostałam gratisowo m.in tą bacopę dlategóż nie wiedziałam co to jest...a sadzić będę jutro...
550L

maniek_7809
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 24, 2010 9:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za zielsko?

#9

Post autor: maniek_7809 »

bacopa caroliniana jak dla mnie wg katalogu
identiko jak na foto
Bacopa caroliniana jest popularną rośliną akwariową, pochodzącą z Północnej Ameryki, gdzie zamieszkuje okresowo zalewane tereny strumieni i tymczasowych sadzawek. Niezależnie od względnie wysokich wymagań świetlnych roślina ta do dobrego wzrostu nie wymaga żadnych specjalnych środków. Podłoże powinno być piaszczyste z dodatkiem gliny pod korzeniami. Bacopa caroliniana preferują miękką wodę nad twardą, chociaż nie jest to warunkiem dobrego wzrostu. Sadzona w grupach jest bardziej dekoracyjna, niż pojedyncze pędy. W otwartych zbiornikach łatwo wyrasta z wody i tworzy typowe lądowe formy pędów z łodygami zaopatrzonymi we włoski.
Bacopa caroliniana może być użyta w stawach ogrodowych gdzie tworzy małe niebieskie kwiaty.

Opis: Tropica Tłumaczenie: Piotr Baszucki

Uprawiane w akwariach bakopy wyróżniają się wśród innych roślin sztywnymi i stosunkowo grubymi, mało po-rozgałęzianymi, pionowo wzniesionymi łodygami z osadzonymi na nich liśćmi. Chociaż pojedyncza roślina jest stosunkowo niepozorna, to posadzone grupowo bakopy zwracają na siebie uwagę. Szczególnie nadają się do środkowego planu akwarium. Mogą mieć tendencję do wyrastania ponad lustro wody, ale nie należy do tego dopuścić i już wcześniej skracać pędy.

Najczęściej uprawiana w akwariach jest bakopa karolińska (Bacopa caroliniana, synonim: Bacopa amplexicaliuś) .W naturze występuje ona na atlantyckim wybrzeżu środkowej i południowej części Ameryki Północnej. Jej łodygi w akwarium mogą dorastać do około 50 cm wysokości, a sprawiające mięsistych, połyskujące, jasnozielone liście są do 2,5 cm długie. Bakopa karolińska dobrze znosi okresowe obniżenie temperatury wody nawet do 16°C, natomiast w temperaturach zbyt wysokich delikatnieje i może zamierać. Bakopa drobnolistna (Bacopa monnieri) Drugim stosunkowo łatwym w uprawie, godnym polecenia gatunkiem jest bakopa drobnolistna (Bacopa monnie-n) .Jest ona szeroko rozprzestrzeniona w strefie tropikalnej i subtropikalnej. Jej liście są drobniejsze (do około 1,5 cm długości), niż liście bakopy karolińskiej. Sprawiają wrażenie skórzastych, a roślina jest barwy średnio do ciemnozielonej.

Opis: prof. Stefan Kornobis "Podwodny ogród"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”