Tymczasowe oświetlenie akwarium

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Tymczasowe oświetlenie akwarium

#1

Post autor: pkucaba »

Rośliny miały za mało światła, pokrywa w budowie, okrzemki w natarciu więc potrzeba chwili matką wynalazku (Bez żadnych aluzji do msz ;) ).
Trzy kawałki płyty meblowej, 40cm ceownika alu, kilka wkrętów oraz świetlówki, odbłyśniki, stateczniki, trochę przewodu i włącznik natynkowy.
Pół godziny i gotowe.
Wyniki: rośliny produkują tlen jak najęte, w końcu widzę jakie mam rybki, okrzemki w odwrocie.

Krawędzie akwarium zabezpieczyłem taśmą izolacyjną przed porysowaniem. W końcu w ceownikach są wkręty. Mogłem je bardziej schować, ale to tymczasowe oświetlenie.
Na foto widać jak coś takiego zbudować.
[center]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

adeptmarine
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 07, 2010 8:59 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tymczasowe oświetlenie akwarium

#2

Post autor: adeptmarine »

Gratuluję pomysłowości i wykonania nie wygląda to najgorzej jak na tak mało czasu jaki temu poświęciłeś. Z czego robisz nową pokrywę?

gorky
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tymczasowe oświetlenie akwarium

#3

Post autor: gorky »

Jak martwisz się wkrętami, że porysują akwa, to daj uszczelkę do uszczelniania okien samoprzylepną w rynienkę z wkrętami i po robocie ;)

Autor
pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Re: Tymczasowe oświetlenie akwarium

#4

Post autor: pkucaba »

Adeptmarine pokrywa tymczasowa dopóki nie znajdę czegoś lepszego jako materiał podoba mi się dibond ale teraz eksperyment.
Gorky to tymczasowe rozwiązanie za kilka dni idzie do kosza dlatego nie kupowałem uszczelki.

sueks
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 7:52 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tymczasowe oświetlenie akwarium

#5

Post autor: sueks »

Pkucaba napisał

Kod: Zaznacz cały

 jako materiał podoba mi się dibond 
Masz może jakieś dojście lub namiary na te płyty?

Sueks
ODPOWIEDZ