Przerobienie głowicy Aqua Szut na pompę narurową.

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bully
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 15, 2011 8:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Przerobienie głowicy Aqua Szut na pompę narurową.

#1

Post autor: bully »

Szykuje się do budowy filtra kubełkowego, przejrzałem masę stron w necie i na naszym forum. Dziś wpadł mi w ręce filtr wewnętrzny Aqua-Szut 550, dałbym sobie rękę uciąć iż widziałem że ktoś miał przerobioną głowicę od tego filtra na narurową... czyli rurka na wlocie, rurka na wylocie a głowica leży sobie w szafce sucha i pracuje. Jednak teraz szukałem przez blisko godzinę i nie mogę znaleźć :(. Nie kojarzycie może takiego poradnika? głowica wygląda tak:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt paź 28, 2011 6:37 pm przez bully, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Przerobienie głowicy Aqua Szut na pompę narurową.

#2

Post autor: rudy1986 »

na podobnej zasadzie dzialaja filtry MiniKani AquaEla. Musisz ogarnac np bardzo szczelne wiadro z wyjsciem i wejsciem ale to jednak jest bardzo duze ryzyko ze sie rozszczelni
Awatar użytkownika

Autor
bully
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 15, 2011 8:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Przerobienie głowicy Aqua Szut na pompę narurową.

#3

Post autor: bully »

Samą obudowę kubła już praktycznie mam zrobioną z puchy po odżywkach dla sportowców - więc to nie jest problem.

Problemem jest uszczelnienie samej głowicy.

Początkowo chciałem tą głowicę umieścić w środku puszki, ale podobno trudno ją (głowicę) odpowietrzyć, dlatego chciałem ją wywalić poza puszkę i zamocować na rurce - poza kubłem i poza akwarium - i tu mam problem, czy da się ją uszczelnić i jak to zrobić by się nie spaliła?

Edit:
Odpowiem sam sobie, może się komuś przyda: Nie da się tej pompki przerobić na pompkę narurową, coś musiało mi się pomylić.
Ostatnio zmieniony sob lis 05, 2011 2:05 pm przez bully, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ