Pokrywa by Hooltay

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Pokrywa by Hooltay

#1

Post autor: Hooltayos »

Witam.

Od momentu startu nowego akwa miałem w planie budowę swojej pokrywy.
Niestety aż do dzisiaj finanse mi na to nie pozwalały.
Jednak projekt doszedł już do finału i czas na jego realizację.

Przedstawiam cały projekt pokrywy z podziałem na etapy aby było wiadomo dokładnie co i jak.

To obecny kształt szafki z akwarium (80x40x40)
Obrazek

Tu główna konstrukcja z PCV spienionego 10mm
Obrazek

Tu są podzielone strefy - statecznikowa i wentylacyjna.
Przegroda uproszczona - bez miejsc na instalację filtracyjną, napowietrzającą, co2.
Jednak uważam że pokrywa powinna mieć z każdej strony podparcie, mimo że materiał lekki, ale z całą elektryką może już trochę ważyc.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zakładam podwieszenie oświetlenia (4x24W T5) na specjalnych belkach (jeszcze nie wiem z jakiego materiału)
Belki te będą ruchome na prowadnicach bocznych osadzonych w pokrywie - przesuwanie: przód-tył - no problem.

Obrazek
Obrazek

To znów głowny materiał konstrukcyjny - tym razem użyty na pokrywach aby zwiększyć ich sztywność i zapewnić jakąś tam szczelność. Na tej części planuję folię odblaskową łatwą w czyszczeniu po podniesieniu pokrywy (w końcu "lampki" będą na prowadnicach)
Obrazek

Całość będzie obłożona PCV 5mm w kolorze BLACK.
Obrazek

Tu ukazuję że tylna część PCV 5mm będzie podnoszona aby umożliwić wentylację wiatrakom 70x70 (tylko na lato), w zimie będzie zamknięte.
Obrazek

Mam już wycenę materiału wraz z cięciem PCV - firma z Warszawy - polecam.
Podczas gdy firmy reklamowe wyceniały mi zlecenia na ponad 500 + VAT, oni wycenili mi zlecenie na 150+VAT (ArtPlex)

szczery
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 12, 2009 10:30 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#2

Post autor: szczery »

Projekt super. Pytanie tylko jakie zastosujesz stateczniki. Magnetyczne szybko roztopią pcv nawet 10mm więc proponuję zainwestowanie w elektroniczne.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#3

Post autor: pkucaba »

Mnie też podoba się takie podejście do tematu. Mam rozumieć tło zintegrowane z obudową ?

Szczery nie ma stateczników indukcyjnych do t5. Zatem tylko elektroniczne wchodzą w grę.

Cztery świetlówki hmm jak chcesz je podzielić w sekcje (2x24W + 2x24W) ? Czym zamierzasz sterować wentylatorami ? Może warto zastanowić się na budową skalara. Przyzwoicie steruje wiatrakiem i zapobiega skraplaniu wody. Dodatkowo sterowanie oświetleniem i dwa kanały dodatkowe. Wygoda.
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#4

Post autor: Grzesiek88 »

Też ostatnio kupowałem PVC w ArtPlexie. Są chyba jednymi z tańszych w Warszawie. Płyty ciąłem zwykłą mini cyrkulatką z tarczą do drewna. Idzie jak przez masło, ale sporo materiału marnuje się na wiór. Myślałem, że będzie się topił, ale nie :).
Gdzie zorganizujesz wyloty/wloty powietrza, które wtłoczą/zassą wentylatory?
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#5

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Bardzo ciekawy projekt, mam tylko 1 zastrzeżenie co do wygody ,jeśli zamontujesz świetlówki do dolnej części pokrywy (tak jak widzę to na rysunkach), może być nieco nie wygodnie przy pracach w akwarium typu odmulanie czy przycinka roślin, nie wspominając o próbie odłowienia czegokolwiek, za każdym razem będziesz musiał przesuwać świetlówki, a i tak zabiorą trochę miejsca ok 10cm , a po robocie będziesz znów musiał je ustawiać. Wydaje mi się że lepiej było by zamontować je na otwieranej części , ale to tylko moja sugestia, pokrywa jest bardzo fajna
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#6

Post autor: sum »

Projekt kosmiczny,super.Jednak do mnie lepiej przemawiają fotki z poszczególnych etapów budowy,także czekam z niecierpliwością.
Na teraz takie małe uwagi.
Przegroda uproszczona - bez miejsc na instalację filtracyjną, napowietrzającą, co2.
Czyli co?Planujesz wykonać te otwory w przegrodzie,czy może na boku ramy.Widać,że szafeczka elegancka także śmiało wlot i wylot(szklany :-D ) można dać na bokach.
...aby zwiększyć ich sztywność i zapewnić jakąś tam szczelność
O szczelność zupełnie bym się nie martwił,wręcz przeciwnie.Cztery świetlówki dadzą tyle ciepełka,że wentylatory będą miały co robić nie tylko w lato.Ta strefa wentylacyjna też jakoś nie bardzo wygląda.Powietrze będzie odbijało o spód i dopiero wpadało pod pokrywę.Może ten"spód zrób pod kątem.Gdybym teraz robił pokrywę to zrobiłbym po bokach w ramie dodatkowe otwory wentylacyjne.Przemyśl to jeszcze.
Zastanawiałeś się jak będzie wyglądało codzienne karmienie ryb przy takim rozwiązaniu,będziesz musiał podnosić całą pokrywę żeby wsypać żarcie.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Spawciu
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#7

Post autor: Spawciu »

i czy przy pracach w akwarium , swietlowki nie beda Ci swiecily po oczach ?
Moje akwarium:
63l ,35l

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#8

Post autor: Hooltayos »

szczery pisze:Projekt super. Pytanie tylko jakie zastosujesz stateczniki. Magnetyczne szybko roztopią pcv nawet 10mm więc proponuję zainwestowanie w elektroniczne.
Mam gotowe komplety Hagena Glo 2x24W
ESSPRESSO_SS pisze:Bardzo ciekawy projekt, mam tylko 1 zastrzeżenie co do wygody ,jeśli zamontujesz świetlówki do dolnej części pokrywy (tak jak widzę to na rysunkach), może być nieco nie wygodnie przy pracach w akwarium typu odmulanie czy przycinka roślin, nie wspominając o próbie odłowienia czegokolwiek, za każdym razem będziesz musiał przesuwać świetlówki, a i tak zabiorą trochę miejsca ok 10cm , a po robocie będziesz znów musiał je ustawiać. Wydaje mi się że lepiej było by zamontować je na otwieranej części , ale to tylko moja sugestia, pokrywa jest bardzo fajna
AAA.
Zapomniałem dodać że cała pokrywa docelowo ma być na prowadnicach ścianki szafki. Czyli bedę ją mógł podnosić o jakieś 50 cm +/-5cm.
Po to była projektowana tylna ścianka w szafce.
Tylko jeszcze nie wiem jak to zoranizować.

Obrazek
pkucaba pisze:Mnie też podoba się takie podejście do tematu. Mam rozumieć tło zintegrowane z obudową ?

Szczery nie ma stateczników indukcyjnych do t5. Zatem tylko elektroniczne wchodzą w grę.

Cztery świetlówki hmm jak chcesz je podzielić w sekcje (2x24W + 2x24W) ? Czym zamierzasz sterować wentylatorami ? Może warto zastanowić się na budową skalara. Przyzwoicie steruje wiatrakiem i zapobiega skraplaniu wody. Dodatkowo sterowanie oświetleniem i dwa kanały dodatkowe. Wygoda.
DO wentylatorów mam czujnik chłodzenia (odwrotny termoregulator) - - można takie kupić na allegro za 20 zł
sum pisze:Projekt kosmiczny,super.Jednak do mnie lepiej przemawiają fotki z poszczególnych etapów budowy,także czekam z niecierpliwością.
Na teraz takie małe uwagi.
Przegroda uproszczona - bez miejsc na instalację filtracyjną, napowietrzającą, co2.
Czyli co?Planujesz wykonać te otwory w przegrodzie,czy może na boku ramy.Widać,że szafeczka elegancka także śmiało wlot i wylot(szklany :-D ) można dać na bokach.
...aby zwiększyć ich sztywność i zapewnić jakąś tam szczelność
O szczelność zupełnie bym się nie martwił,wręcz przeciwnie.Cztery świetlówki dadzą tyle ciepełka,że wentylatory będą miały co robić nie tylko w lato.Ta strefa wentylacyjna też jakoś nie bardzo wygląda.Powietrze będzie odbijało o spód i dopiero wpadało pod pokrywę.Może ten"spód zrób pod kątem.Gdybym teraz robił pokrywę to zrobiłbym po bokach w ramie dodatkowe otwory wentylacyjne.Przemyśl to jeszcze.
Zastanawiałeś się jak będzie wyglądało codzienne karmienie ryb przy takim rozwiązaniu,będziesz musiał podnosić całą pokrywę żeby wsypać żarcie.
Instalacja będzie z tyłu. na tylnej ściance akwarium mam tło matowe przezroczyste - Myst z RA.
Na tył za kawariumn będzie szło oświetlenie nocne z LEDów, tylko nie wiem czy na dole czy podwieczone na pokrywie.

Obrazek

Początkowo wentylatory były na przeciwległych strochach tylnej części, jeden miał dmuchać, drugi wyciągać. jednak trakt powietrzny uniemożliwiłby umieszczenie tam instalacji, musiałem je przenieść na środek. Tu mam jeszcze kwestie do przemyślenia. Dobry pomysł: "spód zrób pod kątem" lub dla łatwości konstrukcyjnej coś w kształcie "trokąta prostopadłego przestrzennego. Dodatkowe otwory to też dobry pomysł, ale musiały by być jakoś pod kątem aby światło przez nie nie przechodziło, więc widzę tylko jedno rozwiązanie: wkrętarka, wietło do drewna i heja, ale aby wsio pasowało dobrze trzeba to wykonać już po zmontowaniu pokrywy w jedną całość.

Żarcie to nie kłopot przy otwieraniu tak dużej powierzchni - w końcu to nie pół kurczaka :D
Grzesiek88 pisze:Też ostatnio kupowałem PVC w ArtPlexie. Są chyba jednymi z tańszych w Warszawie. Płyty ciąłem zwykłą mini cyrkulatką z tarczą do drewna. Idzie jak przez masło, ale sporo materiału marnuje się na wiór. Myślałem, że będzie się topił, ale nie :).
Gdzie zorganizujesz wyloty/wloty powietrza, które wtłoczą/zassą wentylatory?
Hurtowo opłaca się kupować w Tuplexie lub Plasticsie,
ale min. rozmiar płyt to 2000x1000, a na taka pokrywe 80x50 idzie tylko 40% powierzchni takiej płyty a mają i większe 3600x6400 :D ArtPlex jest dobry bo tnie takie płyty na to co jest ci potrzebne i nie kasuje za całą.

W Plascticsie mogą ciąć - miałem od nich ofertę ale przemysłowo, więc nie wykonają cieńszych formatek niz 80mm.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#9

Post autor: sum »

Jakie jest założenie?cała pokrywa podparta o akwarium czy zakładasz,że będzie na jakiejś wysokości nad akwarium?
Jeżeli pierwsza opcja to dodatkowe otwory wentylacyjne przydadzą się.Chociaż z drugiej strony jak będzie za gorąco to można podnieść całość na dwa centymetry i będzie ok.Musisz wtedy zastosować podpórkę lub hamulec pozwalający na utrzymanie pokrywy na zadanej wysokości.
Z tymi prowadnicami to super ciekawy patent.Jedyne co przychodzi mi do głowy to sposób przymocowania do ramy prowadnic.Przykręcone do samego PCV nie zda egzaminu.Może warto zastosować do wzmocnienia(usztywnienia) ramy jakiś ceownik aluminiowy i do niego przykręcać prowadnice.
Czekamy na cd.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#10

Post autor: Hooltayos »

Słuszna uwaga.
Jak już pisałem wcześniej - sprawę tą mam nierozwiązaną. Na samych planach nie można się oprzeć. Porobię próby na sucho z różnymi rozwiązaniami, gdy będę miał pokrywę, gdy będę znał już jej ciężar. Trochę ratuje mnie balans ciężaru. Z całej pokrywy stateczniki są najcieższe i dobrze że będą umiejscowione najbliżej scianki tylnej. Same prowadnice mogę również umieścić na rantach scianki tylnej szafki i właśnie kształtką złapać boki pokrywy. Zobaczymy... to etap narazie w fazie rozwojowo/doświadczalnej.

Poszukam jeszcze w gotowych rozwiązaniach meblarsko/magazynowych.
sporo tego mają w Forpłycie, z resztą i tak muszę u nich pojawić się po zawiazy Bluma na podwójne ścianki do szafki (bo wciąż są jedynie oparte :D).
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#11

Post autor: Hooltayos »

moze cos takiego?

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

na zasadzie rozporowej.
Aby podnieść obudowe i osadzic wyżej/niżej wystarczy unieść przód pokrywy z pozycji poziomej, zwalniając z "zęba" podtrzymującego osadzonego na sciance tylnej szafki, przesunąć i osadzić na nowej pozycji opuszczając przód obudowy.

Ilość zębów w zależności jakie wysokości by mnie interesowały. Zęby jednak musiałyby być z jakiegoś metalu, aby się nie wyzębiały w miarę upływu czasu i częstego korzystania z jakiejś ulubionej wysokości.
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#12

Post autor: Grzesiek88 »

Według mnie teraz największym problemem jest samo mocowanie do pokrywy. Cała pokrywa będzie sporo ważyć a ten super materiał jakim jest spienione PVC jest niewiarygodnie giętki i nie nadaje się na taką konstrukcję. Jeśli chcesz żeby coś takiego trochę podziałało to bez stalowego spawanego stelaża bym się nawet do tego nie zabierał. Ten stelaż nie musi być jakiś ogromny. 2cm kątowniki lub profile powinny spełnić swoje zadanie. Dopiero do tej sztywnej ramy dokręcałbym lub nałożyłbym pokrywę z wiotkiego PVC.
Pomysł z tymi zapadkami jest na prawdę dobry, ale będzie potrzebna tam jakaś blokada. Wolę sobie nie wyobrażać upadku takiej obudowy na akwarium z wysokości 30-40 cm.
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#13

Post autor: Hooltayos »

Rozumiem że chodzi ci o giętkość na szerokości pomiędzy owymi zapadkami. Wydaje się że możesz mieć rację.
Mam jeszcze jedną opcję, materiał "obiciowy" jakim miał być PCV spienione 5mm - zamienić na PCV twarde 5mm. W tej postaci na powinno utrzymać obudowę.

Ew. zastosować dla bezpieczeństwa zewn. zęby.
Trzeba tylko dobrze wyliczyć długość ramion, aby pozostawialy trochę przestrzeni na zmianę pozycji.

Obrazek

W domu w 3D wraz z projektem pokrywy przemyśle mocowanie elementów aluminiowych.
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#14

Post autor: Grzesiek88 »

We wszystkich zapadkach zazwyczaj jest sprężynka, która cały czas dociska zapadkę do zębów. Przypadkiem uderzysz pokrywę od spodu np. przy cięciu roślin a ta zeskoczy z zapadki i masz kichę.

Myślałem o takim stelażu. od spodu do niego można by przymocować świetlówki, ale to już wersja hardcore. :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#15

Post autor: Hooltayos »

To prawda.

Po Twoich uwagach i moim zmodyfikowanym projekcie "zapadek" doszedłem do wniosku że zapadki są zupełnie niepotrzebne - jeśli są "ząbki" tylne.

Mocowanie musi mieć kształt kątownika aby uwalniało przestrzeń podczas podnoszenia przedniej części pokrywy i umożliwiało przeniesienie tylnego mocowania o ząbek wyżej/niżej.
A cała konstrukcja pokrywy będzie dociskana do tylnej ścianki szafki swoim ciężarem.

Kątownik wpuszczany między warstwy pokrywy - może sięgać dość daleko co wzmocni konstrukcję.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze! :D BINGO. Mam już rozwiązanie i do tego oszczędne! :D

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#16

Post autor: Hooltayos »

Mam również rozwiązanie na wentylację.
W środkowej części pozostawiając miejsce na instalacje - pozostawiam również miejsce na "zasysanie" powietrza.
Wentylatory ze wzgledu że są najwyżej (a ciepło idzie ku górze) trzeba ustawić na wysysanie.
I dodatkowe otwory będą nie potrzebne.

Obrazek
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#17

Post autor: Grzesiek88 »

Nie wiem jak z rdzewieniem takich wentylatorów. Też u siebie myślałem nad takim wlotem powietrza ale ostatecznie wyszło inaczej.

A może użyć gotowej konstrukcji półki sklepowej. Można by ją jakoś tam ukryć w obudowie. Zrobić frez w płycie do ukrycia tych ceowników i będzie pięknie :)

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#18

Post autor: Hooltayos »

wentylatory plastikowe więc no problem.
Chciałem ominąć rozwiązania magazynowe i ingerencje widoczną z frontu.
Cała instalcja (nawet obecnie bez pokrywy) jest niewidoczna po za kablami zasilającymi oświetlenie (ale je też dostossuję do obudowy).
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#19

Post autor: Grzesiek88 »

Chodziło mi raczej o wałek i uzwojenie wentylatora. Jest to chyba jeden z najdziwniejszych projektów pokrywy jakie widziałem :) Ciekawe jak to wszystko wyjdzie. Trzymam kciuki.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#20

Post autor: pkucaba »

Też lubię ekstremalnie zakręcone rozwiązania. Brakuje tylko otwierania pokrywy na pilota ;) Czekam z niecierpliwością na rozwój wypadków. Podziwiam za umiejętność kończenia projektów ( u mnie tego brakuje).
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#21

Post autor: sum »

Od ponad dwóch lat w swojej pokrywie mam dwa zwykłe wentylatorki komputerowe i cały czas działają :-D także spokojnie.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#22

Post autor: Grzesiek88 »

To super. Byłem ciekaw jak one się sprawują.
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#23

Post autor: Hooltayos »

pkucaba pisze:Też lubię ekstremalnie zakręcone rozwiązania. Brakuje tylko otwierania pokrywy na pilota ;) Czekam z niecierpliwością na rozwój wypadków. Podziwiam za umiejętność kończenia projektów ( u mnie tego brakuje).
i Ryb na RC :D
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#24

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#25

Post autor: Hooltayos »

Pokrywa definitywnie zaprojektowana - czeka na fundusze :D montaż niestety za 3 tygodnie
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#26

Post autor: Grzesiek88 »

Czekam na relacje fotograficzną z niecierpliwością.
:D powodzenia
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#27

Post autor: Hooltayos »

Pokrywa czeka, nie chce zakładać wątku w dziale Galeria bo na to jeszcze za wcześnie, ale mogę pochwalić się Lotosem Tygrysim Czerwonym który u mnie przepieknie sie wybarwił. To jego bardzo bliskie kolory (zdjęcie z kom), ale niewiele odbiegają od realiów.
Dolne listki mają kolor ciemnej purpury, z niecierpliwością czekam na ich rozrost, który jest bardzo szybki.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#28

Post autor: don_Vall »

a myślałeś o "grzebaniu" w akwarium? Przewidziałeś wysokość podnoszenia pokrywy?
Ja mam wciąż problem z "czymś". A to z zatoczkami a to jakaś roślinka, a to coś pływa na dnie...etc..
I pokrywę często muszę odsuwać a Twoja jak będzie za nisko (np by odmulacz włożyć) to będzie problem
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Pokrywa by Hooltay

#29

Post autor: Hooltayos »

pokrywa będzie podnosić się na 40/50 cm. Musi tyle wystarczyć, ew. zdjmę ją całkowicie, co robię teraz, mam zwykły MDF z pozostalości po szafce z zamocowanym oświetleniem i zakrytymi bokami czarną tekturą, bo wymiar 80x40 jest żadko spotykany aby dostać samą pokrywę bez oswietlenia, np. po jakimś Wromaku.
Awatar użytkownika

Autor
Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Pokrywa by Hooltay

#30

Post autor: Hooltayos »

Miesiąc Luty się kończy, pensja już wpłynęła, pierwsza zasadnicza część pokrywy (biały PCV 10mm) jako elementy konstrukcyjne - ZAMÓWIONE!
Czas odwiedzic "znany sieciowy sklep" z narzędziami i śrubkami i być może w ten weekend uda mi się przedstawić pierwszy etap budowy w/w pokrywy.
Yuppi!
ODPOWIEDZ