Wewnętrzne tło strukturalne

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
ronkad
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 26, 2012 11:30 am
Lokalizacja:

Wewnętrzne tło strukturalne

#1

Post autor: ronkad »

Witam,
Poszukuję tła do niedużej kostki o wymiarach 25x30cm. Wszystkie które znajduję albo nie są dość płaskie albo nie da się ich przyciąć albo mają co najmniej 60-80 cm szerokości.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#2

Post autor: Maćku »

Po co Ci tło wew. w tak małym akwarium hmm...? ale jak już musisz to najlepiej będzie zrobić samemu a do tego wystarczy plexi wycięte pod wymiar i przyklejone do niej na silikon to co chcecie mieć na tym tle... takie tło przykleja się na silikon do tylnej szyby.
Ostatnio zmieniony pn sie 20, 2012 12:22 am przez Maćku, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#3

Post autor: ramirezka1 »

Też dobry pomysł i nie zabiera miejsca w akwa, dzięki.
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#4

Post autor: Maćku »

Nie ma sprawy, zrób fotkę jak ci wyjdzie coś ciekawego
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Autor
ronkad
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 26, 2012 11:30 am
Lokalizacja:

Wewnętrzne tło strukturalne

#5

Post autor: ronkad »

Tło strukturalne po to, żeby mech się tam wkomponował, żeby tło naturalnie wyglądało.

Nie widzę kompletnie sensu plexi:
- jako wewnętrzne nie ma najmniejszego sensu, jeżeli nie ma chropowatości i struktury
- jako zewnętrzne wystarczy kawałek folii, brystolu, papieru czegokolwiek.


Dlatego po wielu różnych propozycjach, sugestiach i przemyśleniach poszukuję właśnie wewnętrznego tła strukturalnego. Jedno mieli nawet ciekawe i cienkie w kakadu w złotych tarasach jakiś czas temu, ale o szerokości ponad 2xwiększej niż mi potrzebna.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#6

Post autor: Maćku »

Kolego takie tło żeby mech się wkomponował to raczej nie znajdziesz bo mech musi na czymś rosnąć, a żeby tak było to podłoże powinno być naturalne (korzenie, patyki) jeśli chcesz naturalne tło roślinne to jest jeszcze możliwość powieszenia przy tylnej szybie siatki i obsadzenia na niej jakiejś roślinności to chyba jedyne co możesz zrobić natomiast na sztuczny tle wewnętrznym mogą wyrosnąć jedynie glony różnej maści poza tym zabiera sporo miejsca i jest kłopot z przyczepieniem filtra wew. i kaskady zostaje tylko filtr zewnętrzny ale przy tak małym zbiorniku zrobi tylko pralkę ale jak chcesz to poszukaj może coś wymyślisz... a te które znalazłeś nie dało się przyciąć ? i powiedz jeszcze jakie dokładnie.masz wymiary zbiornika i co chcesz w nim trzymać?i
ps: nie.ma sensu jeśli nie umiesz bądź brak jest wyobraźni natomiast jeśli masz odrobinę smykałki do majsterkowania to z powodzeniem zrobisz fajne tło z kawałka plexi, silikonu i materiału typu kamyki itp, innym sposobem jest pomalowanie wyciętego na wymiar kawałka 5mm pcv, które ma porowatość i strukturę lub nawet styropianu wcześniej odpowiednio wypalonego w różne kształty przypominające naturę a w obu przypadkach maluje się je farbą akrylową, wystarczy poszukać w necie.to nie boli
Ostatnio zmieniony śr sie 29, 2012 10:16 pm przez Maćku, łącznie zmieniany 2 razy.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Autor
ronkad
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 26, 2012 11:30 am
Lokalizacja:

Wewnętrzne tło strukturalne

#7

Post autor: ronkad »

W sumie masz rację z tymi mchami, nie wyrosną na plastiku.

Mimo wszystko kilku milimetrowe tło, bo takie najbardziej mi się marzy, nie jakieś mega skaliste jezioro, powinno byś w porządku. Zewnętrzne tło strukturalne albo pognieciony brystol w moim przypadku odpada - kostka stoi przy ścianie żeby z boku wyglądała też ok, zwykłe ciemne tło mam teraz, a właśnie najbardziej interesuje mnie jakieś gustowna wewnętrzna strukturka.

Te które znalazłem wydawało się być dość solidne. Zwykłym nożem tapicerskim bym tego nie zrobił, przydała by się piłka.

Mam Nature Cocoon 2 25x25x30cm, 18,5l wg producenta. Obecnie 10 RC, dojdzie Helenka i może kilka małych rybek
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#8

Post autor: Maćku »

Sam widzisz, podałem ci kilka prawie gotowców, może są i inne możliwości ale ja jeszcze ich nie znam, wiem jedno akwarystę ogranicza jedynie wyobraźnia lub portfel a czasami i jedno i drugie :) a co do skalistego tła to nie musi być ono zwaliste i grube wystarczy ja nakleisz na plexi czarny żwirek bazaltowy a do tego przy takim litraży wystarczy ci jedna paczka (2kg za 4zł) lub łupek filitowy potłuczony odpowiednio drobno i jeśli odpowiednio posadzisz rośliny to powinno być ok. Powodzenia, dasz sobie rade...
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Autor
ronkad
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 26, 2012 11:30 am
Lokalizacja:

Wewnętrzne tło strukturalne

#9

Post autor: ronkad »

A to rzeczywiście nie zły pomysł

wtedy żwirek przykleić do plexi silikonem? czy jest jakieś lepsze rozwiązanie?
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#10

Post autor: Maćku »

Przykleić silikonem, jak nie znajdziesz czarnego plexi to najpierw pomaluj je farbą akrylową na pożądany kolor tylko najpierw zapytaj lub przeczytaj czy można ją stosować w wodzie i kup taka którą można, bo inaczej można potruć ryby, a plexi oczywiście jak najcieńsze 2mm lub 3mm. No i po klejeniu silikonem poczekaj jakieś 2-3 dni aż silikon stężeje na tyle żeby nic nie odpadło i zapach był mniej intensywny...
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#11

Post autor: ramirezka1 »

Naprawdę , masz rację Maćku ....akwarystę ogranicza tylko wyobrażnia lub kasa ;) Właśnie dlatego też fajnie popisać i poczytać na takich forach jak to... a czasem nawet nie przyjdzie do głowy aby np. ,,takich rzeczy,, szukać w necie ;) Fajne pomysły.... szuper i dzięki jeszcze raz za pomoc.
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D

franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#12

Post autor: franzz1983 »

Ewentualnie kupic siatke do mchow ,zlozyc ja na pol , w srodek wrzucic odpowiednia ilosc mchu i przyczepic np. przyssawkami do tylej scianki . jak zasloni siatke to bedzie piekny efekt i tlo wewnetrzne gotowe a co najwazniejsze nie zabiera duzo miejsca , prawie wcale i jest naturalne :)
Awatar użytkownika

LittleGinger
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 08, 2012 8:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wewnętrzne tło strukturalne

#13

Post autor: LittleGinger »

Fajnym pomysłem jest też przymocowanie mchów do przyssawek i z kilku(-kilkunastu) takich pęków utworzenie naturalnego tła.

Tu linki do grafik zrobionych przez Lady in Red na potrzeby innego forum dla akwarystów - bojownik.pl:

Obrazek

Obrazek


Moim zdaniem takie tło wygląda dużo ciekawiej niż strukturalne(dla mnie to taka trochę tandeta, szczególnie w małych zbiornikach). Dodatkowo rośliny są mobilne, można je wyjmować, zmieniać ich ustawienie, co jest przydatne szczególnie przy krewetkariach.

AkwaGosi
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 16, 2012 9:51 pm
Lokalizacja:

Re: Wewnętrzne tło strukturalne

#14

Post autor: AkwaGosi »

Witajcie, Ja też w swoich akwariach eksperymentowałam z tłami wewnętrznymi. Jedne wyglądały lepiej, inne gorzej. Jedne wymagały ode mnie więcej pracy i czasu, inne mniej. Te które mam obecnie funkcjonują już po 3-4 lata i nadal wyglądają świetnie. Nie są toksyczne, nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców, a niewątpliwie są niepowtarzalne. Są ciekawe i mnie osobiście się podobają. Jeśli ktoś jest zainteresowany jak wyglądają i jak powstały, to zapraszam na mojego bloga : http://akwariumgosi.blogspot.com/2012/0 ... ne-to.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Wewnętrzne tło strukturalne

#15

Post autor: Maćku »

Bardzo fajne propozycje Gosiu, mam nadzieję że będziesz częściej pisać na naszym forum
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
ODPOWIEDZ