Super wydajny i tani dyfuzor co2

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....

Autor
Chojnas
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 05, 2012 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo, Chrzanó
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#1

Post autor: Chojnas »

Wężyk od kroplówki + igła (taka do robienia zastrzyków ) + bimbrownia + zawór zwrotny + zawór precyzyjny ponieważ wydajnośc jest tak duża że u mnie po godzinie działania rybki miały problem z oddychaniem a zasada działania jest bardzo prosta wężyk podłaczamy do bimbrowni a do wężyka igłę po drodze oczywiscie resztę akcesorii igłe wtykamy w gąbkę filtra wewnętrznego tak aby jej koniec był w środku gąbki tam gdzie filtr zasysa wodę i gotowe :) żeby zobaczyć jak dobrze rozpylane jest co2 wystarczy na chwile zakrecić dyszę zasysania powietrza myślę że jeden bombelek co2 na 3min powinien wystarczyć a w miejszych akwariach to i to może być za dużo licznika bombelków nie trzeba ponieważ doskonale słychać jak filtr zasysa każdą krople gazu

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#2

Post autor: pkucaba »

Jeśli już to daj jakieś fotki. Bo ja np. nic nie zrozumiałem ;-)

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#3

Post autor: krasnal »

pkucaba pisze: daj jakieś fotki
Całości
Dla mnie fota pojemnika co wytrzyma ( bez kipieli )
Chojnas pisze:bimbrownia + ..... + zawór precyzyjny
pkucaba pisze:ja np. nic nie zrozumiałem
Toć to proste jak sznurek w kieszeni :-P
Chojnas pisze:zobaczyć jak dobrze rozpylane jest co2 wystarczy na chwile zakrecić dyszę zasysania powietrza
Miksujesz ?

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#4

Post autor: pkucaba »

krasnal pisze:Toć to proste jak sznurek w kieszeni
No właśnie... hihi Muszę to zobaczyć...
krasnal pisze:Miksujesz ?
Zacier też ;-) ?

Chojnas, nie miej mi za złe. Ale chciałbym to zobaczyć. Czy to naprawdę działa?

Autor
Chojnas
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 05, 2012 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo, Chrzanó
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#5

Post autor: Chojnas »

Wstawił bym foty ale czego ? Igły wpiętej w gąbkę filtra wewnętrznego ? :) Zaworek precyzyjny jest po to aby ustawić ok 1 bąbelek gazu na 3 sekundy samą bimbrownią się tego nie ustawi będzie podawała jakieś 2 bąbelki a 1 sekundę a to za dużo. Jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał niech po prostu weźmie w jedną rękę filtr wewnętrzny a w drugą rękę igłę i wbije metalową część igły :-) w gąbkę filtra wewnętrznego aby dotarła do samego środka gąbki skąd filtr zaciąga wodę. A resztę wiadomo igłę trzeba jakoś podłączyć do źródła co2 :) Jak to zrobicie pozostawiam to waszej wyobraźni a jak to już zrobicie to zobaczycie jak filtr pięknie rozpyla co2 :) oczywiście pod warunkiem że zatkniecie palcem wężyk dolotu powietrza przy filtrze (chodzi tu o filtr z opcją napowietrzania) :) lub zakręcicie dyszę jeśli ją macie :) bo jeśli tego nie zrobicie to raczej ciężko będzie wam odróżnić bąbelki powietrza od drobniutkich bąbelków co2 które jednocześnie wylatują z filtra :)

-- Wt sty 29, 2013 11:57 pm --

A i jeszcze jedno dla słabo zorientowanych :) Jak już sobie tak popatrzycie na drobniutkie bąbelki co2 które są wyrzucane na znaczną odległość z filtra wewnętrznego z opcja napowietrzania :) To wtedy odkręćcie z powrotem dysze napowietrzania lub zabierzcie swój paluszek z wężyka dolotu powietrza do filtra wewnętrznego z opcją napowietrzania :) żeby nasze zwierzątka miały czym oddychać :) i żeby bąbelki powietrza były wyrzucane razem z bąbelkami co2 wtedy będzie im raźniej i weselej :) Uff... Mam nadzieje że teraz udało mi się to jakoś wytłumaczyć... :)

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#6

Post autor: pkucaba »

Chojnas, chodzi mi o to, że moim zdaniem nie jest to zbyt przemyślana konstrukcja. Zaworek precyzyjny na zamkniętej butelce z zacierem ? Prosi się aż o małe kabum! Ja pół roku walczyłem z bimbrownią i uważam, że najpewniejszy ( czyt. najbezpieczniejszy nad którym ma się pełną kontrolę choć nie tani na wstępie) to jednak tylko butla.

Zauważył też to krasnal, podkreślając słowo zaworek precyzyjny.

W naszym dziale DiY brak jest opisu bimbrowni ze zdjęciami. Myślę też, że przydałby się taki temat.
(Mimo, że jest tego pełno w necie.)

A że to dział DIY jest, dlatego chciałem to zobaczyć...
Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#7

Post autor: zorbek »

Zamówiłem to coś :) Żona pozwoliła na poczet walentynek. Zobaczymy co warte jak przyjdzie. link
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#8

Post autor: emil »

Za te pieniądze możesz kupić sobie butlę i ja pomału skąpletować, chce Ci się bawic w bimbrownię ?
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.

Autor
Chojnas
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 05, 2012 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo, Chrzanó
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#9

Post autor: Chojnas »

Tak to prawda cieżko jest ustawic na bimbrowni aby rownomiernie podawala gaz wiec ja wtykm igle w filtr na kilka godzin a potem przy pomocy igly napelniam dzwon a czy chce mi sie bawic... ? Cena butli to ok 100zl a ja caly zestaw zlozylem za jakies 10zl a akwarium to nie jedyny wydatek jaki czlowiek ma w zyciu wiec 100 zl z mojego punktu widzenia to bardzo duża suma
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#10

Post autor: Drottnar »

zorbek pisze:Zamówiłem to coś Żona pozwoliła na poczet walentynek. Zobaczymy co warte jak przyjdzie. link
O ja! Profesjonalna bimbrownia. Zgadzam się całkowicie z Emilem - szkoda kasy na coś takiego. Za te pieniądze mogłeś sobie już zacząć zestaw wysokociśnieniowy CO2 zacząć zbierać. A bimbrownię to się robi za kilka złotych - żadne zaworki (poza zwrotnym) i liczniki nie są potrzebne.
Awatar użytkownika

piterpan_tm
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: pt lip 08, 2011 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga PŁD
Na imię mam: Piotrek
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#11

Post autor: piterpan_tm »

Ciekawe czemu wszyscy którzy tak obstają za taniością bimbrowni nie wliczają w koszty zacieru. Wiem co nieco bo jak większość zaczynałem od "bitwy pod Grunwaldem".
Drożdże instant 99 gr. Tesco
Cukier 3.69 Tesco
Owszem na kilka razy wstarczy ale :
suche wyliczenie 4zł x 12mies to 44zł (ale zawsze wychodzi więcej! sporo więcej) do tego pilnowanie, mieszanie zacieru, czyszczenie, niestałe PH...
...bleee już nigdy więcej
80 zł butla 70 reduktor i raz na 8-9 mies 15zł nabicie.

Święty spokój.
PZDR
viewtopic.php?f=15&t=11339 102 Litry ziela + Furkatusy
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
viewtopic.php?f=15&t=30267 Słone wiadro 112L, przechowalnia :)

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#12

Post autor: pkucaba »

W 100% zgadzam się z piterpan_tm.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#13

Post autor: Drottnar »

piterpan_tm pisze:Ciekawe czemu wszyscy którzy tak obstają za taniością bimbrowni nie wliczają w koszty zacieru. Wiem co nieco bo jak większość zaczynałem od "bitwy pod Grunwaldem".
Nie wiem, czy do mnie pijesz, ale jeśli tak, to mnie chodzi o koszt osprzętu, który kolega nabył. Nie mówię nic o kosztach napędzania bimbrowni. A sprzęt można zrobić samodzielnie za grosze.
Awatar użytkownika

piterpan_tm
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: pt lip 08, 2011 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga PŁD
Na imię mam: Piotrek
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#14

Post autor: piterpan_tm »

Drottnar pisze:Nie wiem, czy do mnie pijesz,
Nie mam pojęcia skąd ten wniosek...

Przedstawiłem suche fakty ogólnie i bezinteresownie.

Po wielu latach doświadczeń poprostu odradzam, chyba że awaryjnie.
viewtopic.php?f=15&t=11339 102 Litry ziela + Furkatusy
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
viewtopic.php?f=15&t=30267 Słone wiadro 112L, przechowalnia :)
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#15

Post autor: Drottnar »

piterpan_tm pisze:Ciekawe czemu wszyscy którzy tak obstają za taniością bimbrowni nie wliczają w koszty zacieru.
Widać źle zinterpretowałem powyższe.

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#16

Post autor: Zielony »

A ja jestem ciekaw ile będzie kosztował zestaw zacieru ( i jak z dostępnością będzie ) do tego super zestawu.
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.

Autor
Chojnas
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 05, 2012 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo, Chrzanó
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#17

Post autor: Chojnas »

Dobrze przekonaliście mnie panowie :) jutro ide i zakupie butle z reduktorem za 150 tyle że podłączę ją pod swoja igłę wbitą w gąbkę od filtra bo żaden dyfuzor nie rozpyli mi tak dobrze co2 jak własnie igła wbita w gąbkę filtra wewnętrznego i nie o zacier nie o cukier nie o drożdże nie o butle z reduktorem mi chodziło tylko chciałem wam przekazać bardzo fajny i efektowny sposób na rozpylenie co2 I nie potrzebnie dodałem do tego ta nieszczęsną bimbrownie :) Panowie tak jak w tytule "super efektowny i tani dyfuzor" czyli igła wbita w gąbkę a nie "super bimbrownia" :)

-- Śr sty 30, 2013 4:26 pm --

Dobrze przekonaliście mnie panowie :) jutro ide i zakupie butle z reduktorem za 150 tyle że podłaczę ja pod swoja igłę wbitą w gąbkę od filtra bo żaden dyfuzor nie rozpyli mi tak dobrze co2 jak własnie igła wbita w gąbkę filtra wewnętrznego i nie o zacier nie o cukier nie o drożdże nie o butle z reduktorem mi chodziło tylko chciałem wam przekazać bardzo fajny i efektowny sposób na rozpylenie co2 I nie potrzebnie dodałem do tego ta nieszczęsna bimbrownie :) Panowie tak jak w tytule "super efektowny i tani dyfuzor" czyli igła wbita w gąbkę a nie "super bimbrownia" :)
Ostatnio zmieniony śr sty 30, 2013 4:20 pm przez pkucaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kolega ma uszkodzony klawisz ALT lub chińską klawiaturę... ;-) Krótko, bo ogonków nie było...
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#18

Post autor: mimag »

Chojnas kiedys juz byl tego typu patent testowany. Chodzilo o podawanie co2 przed filtrem a nie za nim aby gaz przechodził przez filtr. Musiał bys pogrzebac aby przeczytac jakie byly wnioski, sam dokladnie nie pamietam. Był problem z zapowietrzaniem filtra i wybijanie bakterii ze złóż filtracyjnych. Potestuj swoj patent byc moze obalisz mity lub wyciagniesz inne wnioski.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#19

Post autor: Drottnar »

Chojnas pisze:chciałem wam przekazać bardzo fajny i efektowny sposób na rozpylenie co2
Efektowne to są też np. sztuczne roślinki. Dyfuzor ma być efektywny. A tutaj dodatkowo narażasz filtr na szybsze zużycie, bo generalnie, to on ma przepychać wodę a nie gaz.
I żaden dyfuzor nie da takiej wydajności jak porządny reaktor narurowy.
Ostatnio zmieniony śr sty 30, 2013 3:45 pm przez Drottnar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

2pac01
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 1:37 am
Lokalizacja: Kobiernice
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#20

Post autor: 2pac01 »

Drottnar pisze:Efektowne to są też np. sztuczne roślinki. Dyfuzor ma być efektywny. A tutaj dodatkowo narażasz filtr na szybsze zużycie, bo generalnie, to on ma przepychać wodę a nie gaz.
I żaden dyfuzor nie da takiej wydajności jak porządny reaktor narurowy.
i to jest chyba sedno tematu...w swojej bańce przerobiłem chyba wszystko oprócz kostki lipowej i absolutnie nic nie da takiej wydajności jak reaktor...swojego czasu używałem także mały chiński reaktorek wpinany w wąż ale starcza on tylko do momentu aż się nie przybrudzi...ciężko go domyć i zaczyna puszczać zbyt duże bąbelki które wylatując do kolumny wody psują widok...
Wstydzę się za praktyki stosowane na forum roslinyakwariowe.pl
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Moje korzenie są na holenderskie.pl
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#21

Post autor: Drottnar »

No ja te bąble widziałem u suma. Wolę swoje bąble O2 z roślin.

Autor
Chojnas
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 05, 2012 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo, Chrzanó
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#22

Post autor: Chojnas »

Panowie jak w temacie " super wydajny i tani dyfuzor" a nie bimbrownia :) zostawcie ją juz w spokoju :) chodziło mi o igłę wbita w gąbkę i o to jak to rozwiązanie fajnie rozpyla co2 a nie o bimbrownie czy wysoko cisnieniowa butle :) Zamiast dyfuzora za 40zl igla za 20gr i o to własnie mi chodziło zboczyliście strasznie z sedna sprawy nic tylko bimber wam w głowach :)

Autor
Chojnas
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 05, 2012 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo, Chrzanó
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#23

Post autor: Chojnas »

Do "drottnal" a słowo generalnie to tak na prawde nic nie znaczy :) a filtr nie pompuje samego co2 tylko pojedyńcze bąbelki z małą częstotliwościa razem z woda z akwa
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#24

Post autor: Drottnar »

Chojnas pisze:Do "drottnal" a słowo generalnie to tak na prawde nic nie znaczy
Jak klikniesz mój nick nad treścią dowolnego posta, to nie zrobisz w nim literówki. Dziękuję.
Poza tym, nie bardzo rozumiem część komentarza do uśmiechu.
Co do pompowania - w żadnej sytuacji nie jest tak, że filtr pompuje sam gaz. Zawsze jest to woda z bąblami gazu, ale te bąble mogą być zabójcze dla wirnika, a w konsekwencji i silnika. Mimag już pisał - było już gdzieś o podawaniu gazu PRZED filtrem. Puenta była taka, że nie warto.

Autor
Chojnas
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 05, 2012 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo, Chrzanó
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#25

Post autor: Chojnas »

Ja jestem w pracy i piszę z telefonu wiec nie moge sobie tak klikać zobaczymy przetestujemy jak filtr przypadkiem siądzie to napiszemy :)
Awatar użytkownika

2pac01
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 1:37 am
Lokalizacja: Kobiernice
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#26

Post autor: 2pac01 »

Nie warto bo filtr się zapowietrza (tworzy się poduszka gazowa)co zabija bakterie, skraca żywotność wirnika i nadmiernie hałasuje...nie wspominam już o bulgotaniu raz na jakiś czas gdy większa partia co2 zostanie uwolniona do węża wyprowadzającego wodę z filtra...
Wstydzę się za praktyki stosowane na forum roslinyakwariowe.pl
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Moje korzenie są na holenderskie.pl

Autor
Chojnas
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 05, 2012 9:06 am
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo, Chrzanó
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#27

Post autor: Chojnas »

Jak może zabijać bakterie skoro co2 nie przechodzi przez gabke tylko od razu zasysane jest przez filtr i nic się nie zapowietrza no chyba ze puscisz gaz z butli bez reduktora to ma byc jeden pęcherzyk powietrza na 2-3 sek

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#28

Post autor: krasnal »

Chojnas pisze:zakupie butle z reduktorem za 150 tyle że podłacze ja pod swoja igłe wbitą w gąbke od filtra bo żaden dyfuzor nie rozpyli mi tak dobrze co2 jak własnie igła wbita w gąbke filtra wewnetrznego
Spróbuj podłączyć tak jak ja
Bez igły przewód podający gaz podpinasz pod ten dzyndzel co ma dawać powietrze (filtr wewnętrzny najlepiej
Fan-1,2,3) czyli w miejsce rurki Wenturiego
3 lata już tak rozpyla co2
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Super wydajny i tani dyfuzor co2

#29

Post autor: mimag »

Chojnas pisze:Jak może zabijać bakterie skoro co2 nie przechodzi przez gabke tylko od razu zasysane jest przez filtr i nic się nie zapowietrza no chyba ze puscisz gaz z butli bez reduktora to ma byc jeden pęcherzyk powietrza na 2-3 sek
jak nie przechodzi przez gąbke jesli napisales ze wbijasz igłe w gabke filtra ???? a w gabce zyją bakterie.
Nie prosciej idąc Twoim tokiem myslenia zamiast rurki doprowadzajacej powietrze do filtra na wylocie zainstalowac w to miejce rurke od co2 i podawac tak gaz? Kiedys tak podawalem u siebie i sie sprawdzalo. Wylot filtra był skierowany ku dołowi wiec babelki najpierw pedem wylatujacej wody lecialy do dna zbiornika a pozniej naturalnie leciały ku tafli wody.
100x40x50 JUWEL RIO 180

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Super wydajny i tani dyfuzor co2

#30

Post autor: pkucaba »

Co Wam panowie ALT się popsuł.
Poza tym
gąbkę
ODPOWIEDZ