Uchwyt/Wieszak do belki oświetleniowej

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Michal
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 27, 2014 10:08 pm
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Na imię mam: Michał
Płeć:

Uchwyt/Wieszak do belki oświetleniowej

#1

Post autor: Michal »

Witam,
Nie ma się za bardzo czym chwalić, ale może komuś się przyda :)
Posiadam akwarium 60/30/45, a do niego pokrywę z której jestem bardzo zadowolony. Jednak zapragnąłem pocieszyć się trochę latem otwartym zbiornikiem. Głównie dlatego, że dzięki naszemu wspaniałemu Forum dostałem za pośrednictwem giełdy od pewnego użytkownika z Sadyby kilka pistii, które są super i pięknie się rozrosły i chciałem popatrzeć sobie na nie od góry, bo przez szybę widać tylko (równie piękne) korzonki rośliny. Wyjąłem świetlówkę w oprawie (oprawa z Zoolight AquaLux T5 24 W 6500K) z pokrywy, pokrywę zdjąłem i zacząłem zastanawiać się, jak umieścić światło nad akwa:

- Postanowiłem wykorzystać 2 druty z rozwalonej suszarki na pranie, która trafiła na śmietnik;
- Druty przyciąłem do długości 47 cm, która okazała się idealna;
-Za pomocą kombinerek oraz siły rąk powyginałem druty na kształt uchwytu/wieszaczka na belkę, który idealnie wszedł na szybę 6 mm.

Szału nie ma, ale bez nakładów finansowych. Rozwiązanie jest bezpieczne - jak się szturchnie, to belka nie wpadnie do wody, bo wieszak jest wygięty tak, że lampa "wskakuje" do niego, podobnie nie spadnie uchwyt z szyby. Jak mi się odwidzi, to wróci pokrywa. Pozdrawiam.
Fotorelacja z gięcia druta :-D :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Uchwyt/Wieszak do belki oświetleniowej

#2

Post autor: Lech-u »

Pomysł fajny. Prosty i skuteczny.
Myślę, że przy kolejnej próbie wyszło by bardziej profesjonalnie.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ