Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 13.01.2018.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie

TC-420 Programowany kontroler Led i nie tylko? [prawie DIY]

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
Awatar użytkownika

cinek1916
Zasłużeni

Post autor: cinek1916 » sob sie 20, 2016 7:46 am

Ostatni post z poprzedniej strony:

Lepiej kup na allegro same diody, są 10W tl i 30 powinny być.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Na imię mam: Emil

Post autor: probielany » wt wrz 06, 2016 11:15 am

Diody 30W są, z tym nie ma problemu, problemem jest to, że wszystkie 30W LEDy jakie znalazłem są na 30-36V. Natomiast kontroler pracuje na 12-24V...
Chciałem po prostu zamknąć wszystko w obudowie, żeby jakoś to wyglądało.
Może dzisiaj pojadę po naświetlacze, rozbiorę je i zobaczę co da się zrobić.

-- Wt wrz 06, 2016 9:15 am --

Z racji tego, że odebrałem już sterownik wziąłem się za rozebranie naświetlacza, żeby zobaczyć co tam siedzi. Na pierwszy rzut oka widać, że to chińskie rączki robiły, a w środku jeszcze gorzej :)
Wszystko na klej na gorąco przyłapane... Ale do rzeczy. Rozebrałem lampę i ku mojemu zdziwieniu w żrodku jest pudełeczko, co wygląda na zwykły transformator.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Odczytując z niego wartości myślałem, że mam szczęście i jest to zwykła dioda na 12V, no bo jest jak byk napisane OUTPUT: 2.5-12V. Jestem "w domu" - pomyślałem. Tylko ten prąd coś za mały, bo jedynie 250mA. Dla 3W może być ok, ale nie dla diody 30W, która przy zasilaniu 12V potrzebuje 2,5A

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Odlutowałem przewody od diody i podłączam zasilacz. NIc, jedynie mignęły diody i nic poza tym... Co jest do diabła ? Spaliłem diody?Na szczęście nie!
Z racji jednak tego, że nie do końca ufam azjatyckim kolegom, wziąłem miernik do łapy i wpiąłem się za "transformatorem". Jakież było moje zdziwienie jak na wyświetlaczu pojawia się 225-231V :?: :?:
Co jest? Przecież na obudowie jest wybite 12V jako max.

Dobrze, że nie dotknąłem przewodów palcami, jak to czasem się zdarza przy podłączaniu rzeczywistych 12V...
Co jest w środku, nie wiem, ale obstawiam, że jakiś kondensator (dlatego diody mignęły co jakiś czas). W domu pozbędę się tego czegoś, co mogłoby mi zrobić "kuku" i zobaczę z ciekawości.

Uważajcie z prądem. Jak widać, to co jest napisane nie zawsze jest zgodne z prawdą...
Jadę po diody 10W i będę robił po swojemu, tak jak powinno być na 12V.
http://www.emka-serwis.pl

375 - BW
Więcej na razie nie będzie !

Darias
Początkujący

Re: TC-420 Programowany kontroler Led i nie tylko? [prawie DIY]

Post autor: Darias » pt paź 28, 2016 12:58 pm

Witam
Odgrzebię troche temat. Sygnal PWM wyciągnąłem bezpośrednio z "nogi" tranzystorana wyjściu sterownika. Działa bezproblemowo z każdym driverem PWM i power ledami, ja osobiście uzywam Meanwell LDD 1000H i zasilacza 48V.
Mam natomiast inny problem, otóż na pierwszym kanale nie mam sterowania PWM, jest tylko napięcie 12V na wyjściu ze sterownika. Wymieniłem tranzystor bo myślełem że trafiony, ale dalej to samo.
Czy wiecie może skąd pobrać aktualizację firmaware do tego TC420? bo podejrzewam się zawiesił
Pozostałe 4 kanały steruja PWM bez problemu.
Dzięki z góry za odpowiedź

czarny06
Gość
Na imię mam: mariusz

Post autor: czarny06 » śr lut 22, 2017 7:33 pm

witam chcialbym zapytac o ten programator ponieważ zamowilem juz go na alli. mam lampe vario led z dokladanymi modulami w ktorym napiecie jest 20V nie znam sie na elektronice a chcialbym niczego nie spalic. Czy jest ktos kto posdpowiedzialby mi co musze zrobicz zeby to gralo wszystko. Z góry dzieki.

Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Na imię mam: Tomek

Post autor: Tomasz3k » czw mar 16, 2017 8:19 pm

Odświeżę temat :)

Jak wypuścić sterowanie z drivera PT4115, takiego jak na zdjęciu ? bo nie bardzo wiem jak to zrobić :/

Obrazek
Dodano po przerwie do tego postu:
Nikt nie wie jak to zrobić ? :)

ODPOWIEDZ