Generator CO2

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Generator CO2

#1

Post autor: qpnix »

Natrafiłem na takie oto urządzenie tj.
generator co2. Czy ktoś używa lub ma jakieś informację na temat tego urządzenia?
Obrazek

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5952741759" onclick="window.open(this.href);return false;


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Rrrrogaty

Generator CO2

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Trochę zbyt piękne, żeby było prawdziwe. A biorąc pod uwagę, że to chinol to uważam, że to zwykły bullshit. Zwłaszcza, że nie znalazłem żadnych podejść do tego tematu w ten sposób - nawet na forach maryśkowych - a oni tam zazwyczaj pierwsi takie eksperymenty łykają.

Jeśli to rzeczywiście działa to na pewno nie tak jak jest to opisane. Elektroliza wody powoduje wydzielanie gazowego tlenu i wodoru - dlaczego tlen cząsteczkowy miałby się magicznie łączyć z węglem nagle?

Co więcej tak to wygląda tylko w przypadku czystej wody, a takowej w akwarium nie mamy. Parę razy widziałem elektrolizę wody wodociągowej i całą masę syfu, która przy tym powstawała. Skutki użycia w akwarium mogą być nieprzewidywalne na dłuższą metę.

No i ten wodór... Jak ktoś ma szczelną pokrywę i iskrzące świetlówki to... :D
Awatar użytkownika

Autor
qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Generator CO2

#3

Post autor: qpnix »

Powiem szczerze że też tak myślałem ale opisane jest mega zachęcająco i pewnie jeleni nie brakuje :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ