Belka led do akwarium 25l

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Belka led do akwarium 25l

#1

Post autor: inerkoma »

Aktualnie w internecie można znaleźć bardzo dużo projektów zrobienia belki led-owej do akwarium. Poniżej przedstawiam moją belkę do krewetkarium 25l, które mam nadzieje uruchomić za jakiś czas. Nie jest to może jakiś powiedzmy świeży powiew oryginalności ale może akurat komuś się przyda do zrobienia swojego projektu. Całość wykonania oceniam tak na 3+ ale najważniejsze żeby spełniła swoje zadanie. Początkowo plan był taki aby belka miła 18x1W Epistar ale zrezygnowałem z tego pomysłu i będzie 12W z ewentualną opcją zredukowania światła do 10W. Nóżki do belki wykonałem przy konsultacji z Rafik (BTW dzięki za rady i wsparcie w temacie). A poniżej kilka fotek. Nie mam zdjęć z wszystkich etapów budowy ale zasadniczo wykonanie wygląda tak jak przy innych tego typu projektach.

Obrazek
Dodano po przerwie do tego postu:
Obrazek
Dodano po przerwie do tego postu:
Obrazek
Dodano po przerwie do tego postu:
Obrazek
Dodano po przerwie do tego postu:
Obrazek
Dodano po przerwie do tego postu:
Obrazek
Dodano po przerwie do tego postu:
Obrazek
Dodano po przerwie do tego postu:
Belka nie była skręcona do końca jak robiłem zdjęcia więc dlatego są takie prześwity miedzy plexi a radiatorem, docelowo nie będzie tego widać.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Belka led do akwarium 25l

#2

Post autor: Lech-u »

inerkoma pisze: Belka nie była skręcona do końca jak robiłem zdjęcia więc dlatego są takie prześwity
No właśnie.
Już miałem skrytykować końcowy efekt, ale doczytałem, że to "tymczasowo".

Bardzo fajnie to wygląda.

Gdzie się kupuje takie profile i radiatory?

Autor
inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Belka led do akwarium 25l

#3

Post autor: inerkoma »

Lechu - radiator kupiony u "Piekarza" a profile w sklepie niedaleko dworca Ochota ulica chyba Miedziana.
ODPOWIEDZ