Mrygająca grzałka`

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
Zablokowany

Autor
picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mrygająca grzałka`

#1

Post autor: picia136 »

Posiadam w mieszkaniu piecyk elektryczy i dziś zauwarzyłem że przy załączaniu się piecyka mrygnie mi grzałka w akwarium.
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#2

Post autor: mlody_oska »

Podłącz sprzęt akwarium przez listwę przepięciową (taki przedłużacz z wyłącznikiem). W opisie takiego przedłużacza powinno być, że posiada filtr przepięciowy. Jest to zjawisko szkodliwe dla grzałki i spowoduje szybciej jej zużycie. Należy ten problem wyeliminować. Czy tak się działo wcześniej, czy po prostu nie zwracałeś na to uwagi?

Autor
picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#3

Post autor: picia136 »

Grzałka jest podłączona przez listwe z filtrem. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#4

Post autor: mlody_oska »

A czy grzałka podczas załączania się mryga, czy po prostu normalnie zapala się kontrolka i później wyłącza?

Autor
picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#5

Post autor: picia136 »

Jeszcze może kupię inna listwę komputerową z filtrem i zobaczę na innej. Grzałka nie zawsze mryga przy załączeniu pieca, teraz nie mrygneła. ALe grzałka załącza się normalnie zapala i gaśnie. NA grzałceustawione jest 22st a termometr pokasuje 22,5st
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 11:01 am przez picia136, łącznie zmieniany 1 raz.
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#6

Post autor: sum »

picia136 pisze:NA grzałceustawione jest 22st a termometr pokasuje 22,5st
welony trzymasz?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#7

Post autor: picia136 »

nie. Zle mi się napisało mam ustawione 24 a pokazuje 24,5
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#8

Post autor: mlody_oska »

picia136 pisze:Jeszcze może kupię inna listwę komputerową z filtrem i zobaczę na innej.
Warto spróbować. A piecyk, jak jest podłączony? Na stałe do jakiejś kostki? Czy jest normalnie wtyczka włożona do kontaktu? Jeśli jest normalna wtyczka, to może też należałoby zrobić doświadczenie polegające na podłączeniu go przez listwę z filtrem. Jeśli jest kostka, albo jakieś wpięcie przewodami, należy sprawdzić kontakt połączeń. Jeśli możesz podaj parametry prądowe i mocowe tego piecyka.
picia136 pisze:NA grzałceustawione jest 22s
Zupełnie nie wpływa na nasze rozważania. :)
Istnieje szansa podłączenia akwa z innego kontaktu? (też jako próba, czy problem ustąpi)

Autor
picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#9

Post autor: picia136 »

Piecyk jkest podłączony bezpośrednio do kontaktu i mam moc 2,5KW. Akwarium stoji w drugim końcu pokoju i jest zasilone z innego gniazdka. Kontakty wszytskie wymieniałem w wakacje podczas remontu.
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#10

Post autor: mlody_oska »

Piszesz, że grzałka nie zawsze mruga, przy załączeniu piecyka. Pobaw się chwilę (w dwie osoby) i sprawdź jak często (np. ile razy na 10 włączeń) grzałka mrugnie. Rozmawiałem z kolegą na temat Twojego problemu. Jest bardziej "elektryczny" ode mnie. Przyczyn może być mnóstwo. Zakładam, że jeżeli rzeczywiście jest tak, że załączenie piecyka powoduje mignięcie kontrolki grzałki (bez jakichś szczególnych przypadków, że akurat termostat miał ją załączyć, oraz, że grzałka jest uszkodzona). Fakt taki świadczyłby o tym, że gniazdko, do ktorego podłączona jest grzałka, oraz gniazdko do którego podłączony jest piecyk są na jednej linii (czyt. kablu). Na daną chwilę mam taki pomysł odnośnie przetestowania tego co się dzieje. Oprócz wykonania testu, który opisałem wyżej, zwróć uwagę, czy załączenie piecyka powoduje mignięcie, tylko w przypadku grzałki, czy czasem jakieś inne urządzenie elektrycznie nie ulega "wahnięciu". Możesz do tej samej listwy do której jest podłączona grzałka podłączyć również żarówkę (np. lampkę, ale ze standardową żarówką, nie energooszczędną) i zaobserwować, czy zapalona żarówka nie przyćmi się/przygaśnie na moment włączania piecyka (równocześnie z mignięciem grzałki). Jeśli tak, to świadczy to o tym, że w trakcie włączania piecyka następuje przetężenie (nie przepięcie) i przez momen piecyk pobiera prąd 2-3 krotnie wyższy od znamionowego. Wtedy na gniazdku, do którego podłączona jest grzałka następuje spadek napięcia i grzałka niejako "restartuje się". Sprawdź także, czy w momencie, gdy grzałkę odłączysz od gniazdka i podłączysz ponownie, w momencie podłączania nie występuje owo mignięcie?
Jeszcze dla uściślenia. Owo mignięcie występuje podczas takiego stanu pracy grzałki, że grzałka jest podłączona do zasilania, ale w danym momencie nie grzeje, czyli lampka kontrolna jest zgaszona?
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 1:12 pm przez mlody_oska, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#11

Post autor: picia136 »

Od wczoraj nie zauwarzyłem żeby migało. Dałem inna listwę. Przedtem migałą nie tylko jak piecyk się załączałale jak też światło w przedpokoju zapalałęm. Wszystkie gniazdka w pokoju są na jednym bezpieczniku. Zobaczymy na tej listwie, poczekam parę dni. Trochę znam się na elektrionice i elektryce ale tu nie wiedziełeme co jest. Piecyk nie jest uzemiony bo nie może byc.
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 7:35 pm przez picia136, łącznie zmieniany 1 raz.
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#12

Post autor: mlody_oska »

Ok. Daj znać jakie efekty przyniosła zmiana listwy.
Awatar użytkownika

Sleper
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 8:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#13

Post autor: Sleper »

dioda migała regularnie czy poprostu przygasała w momecie właczenia grzejnika? Bo jezeli tylko przy właczeniu grzejnika to jest to notmalne w przypadku podłanczania urzadzen o duzej mocy w tym przypadku 2500w czyli ponad 10 amperow
Low-Tech 96L
Pyszczki 10
Małe coś w paski mieszka przy dnie szt 1
Gupiki (niepoliczalnie wiele)
Neonki 2szt.
Bojownik
Zbrojnik
Awatar użytkownika

Virtus
Zapaleniec
Posty: 279
Rejestracja: sob lut 20, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Re: Mrygająca grzałka`

#14

Post autor: Virtus »

Myślę że picia136 już sobie z problemem poradził biorąc pod uwagę to że pisał to ponad 10 miesięcy temu...
Zablokowany