klopoty z trawniczkiem

Baza roślin hodowanych przez nas.
ODPOWIEDZ

Autor
saymon
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 09, 2010 4:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

klopoty z trawniczkiem

#1

Post autor: saymon »

Witam.Baniak 200l wysokość 50cm. Światło 3x30 Czy mam szansę na trawniczek z przodu zbiornika. Wszystkie próby nie powiodły się Zanim rozrosły się zostały zaatakowane przez glony .Obsada zbiornika nieco za duża. Proszę o rady.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#2

Post autor: grazdar1 »

próbowałeś z glosią??
grazdar1

ernilee
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#3

Post autor: ernilee »

Trochę mało światła masz na trawnik może spróbuj z sitowiem i nawet nie napisałeś o jaki konkretnie trawnik chodzi

Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#4

Post autor: Qter »

Hej,

Napisz coś więcej o akwa - parametry, obsada, roślinność, nawożenie obecne warunki... itd. Nikt z nas jasnowidzem nie jest.

Szansa na trawnik jest - ale być może potrzeba kilku modyfikacji...

PZDR

Qter

Spawciu
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#5

Post autor: Spawciu »

Marsilea Crenata/Hirusta da rade przy niskim swietle;)
Moje akwarium:
63l ,35l

Obrazek

Autor
saymon
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 09, 2010 4:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

klopoty z trawniczkiem

#6

Post autor: saymon »

Tak jak napisałem ,zbiornik jest nieco przeludniony/rybki urosły/ Pracują 2 filtry, zewn JBL900 iwewnętrzny spelniający rolę deszczowni oczywiście wkłady do walki z azotanami i fosforanami/przeludnienie/ Roślin średnio mało. Oczywiście odblaski na świetlówkach. Nawozynutrafin plant glo,florena idodatkowo żelazo. to chyba wszystko. Pozdrawiam i dziękuje za wskazówki.

Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#7

Post autor: Qter »

Jeśli faktycznie chcesz trawnik to najpierw zredukuj obsade, ustabilizuj akwa tak aby glony przegrywaly z innymi roslinami a potem wez sie za trawnik... na poczatku posadz np. glosie albo heńka

PZDR

Qter

Autor
saymon
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 09, 2010 4:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#8

Post autor: saymon »

Dziękuję wszystkim za rady i wskazówki.Szkoda dziesięcioletnich bocji. Trzeba pomyśleć o innej aranżacji .Pozdrawiam

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#9

Post autor: choq »

masz szansę.
mam 112l i tylko 2x18W - czyli standardowe światło, co miesiąc/dwa oddaję kilkadziesiąt Echinodorus tenellus. Dziś opuściło mój baniak ok. 40szt.
0 nawozów
0 CO2
Akwarystyka to nieokiełznana nauka. Rośliny, które są łatwe w uprawie nie rosną a trudniejsze przeciwnie. Jak dla mnie skoro masz więcej światła niż standard to na trawnik (przy odpowiednim doborze roślin) szansa jest.
Neon czerwony żyje 4 lata a gupik pada po miesiącu. Gdzie tu logika.
Proponuję metodę prób i błędów. Raz się uda, raz nie. Aż dojdziesz do takich roślin, które u Ciebie stworzą busz.
Powodzenia

Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#10

Post autor: Dami »

ernilee pisze:Trochę mało światła masz na trawnik może spróbuj z sitowiem i nawet nie napisałeś o jaki konkretnie trawnik chodzi
sitowie? mam 1w/l , co2 , mikro/makro wale jak glupi wszystko w normie a parvula nie rosnie :(

szansa na trawnik jest zawsze, duzo zalezy mi sie wydaje owszem swiatlo co2 itd ale przedewszywstkim podloze... i szczescie przy aklimatyzacji rosliny
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#11

Post autor: sum »

Dami pisze:szansa na trawnik jest zawsze, duzo zalezy mi sie wydaje owszem swiatlo co2 itd ale przedewszywstkim podloze... i szczescie przy aklimatyzacji rosliny
Z tym podłożem to też nie do końca tak.Moje ostatnie próby z Eleocharis Parvual,glosią i heńkiem na jałowym podłożu wypadają bardzo dobrze.Zielsko rośnie jak głupie.Szczęście też chyba nie ma tu nic do rzeczy :wink:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#12

Post autor: EpiC »

sum pisze:Z tym podłożem to też nie do końca tak.Moje ostatnie próby z Eleocharis Parvual,glosią i heńkiem na jałowym podłożu wypadają bardzo dobrze.Zielsko rośnie jak głupie.Szczęście też chyba nie ma tu nic do rzeczy
Potwierdzam, mam podłoże Shrimp-Soil czyli właściwie tylko stabilizuje mi parametry wody nie nastawione na rośliny, a przy odpowiednim nawożeniu i co2 heniek rośnie i bombluje jak szalony a Parvula także pięknie się rozrasta, rotala pięknie się barwi i już ma 40cm a miała 10 :).

Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#13

Post autor: Dami »

EpiC pisze:
sum pisze:Z tym podłożem to też nie do końca tak.Moje ostatnie próby z Eleocharis Parvual,glosią i heńkiem na jałowym podłożu wypadają bardzo dobrze.Zielsko rośnie jak głupie.Szczęście też chyba nie ma tu nic do rzeczy
Potwierdzam, mam podłoże Shrimp-Soil czyli właściwie tylko stabilizuje mi parametry wody nie nastawione na rośliny, a przy odpowiednim nawożeniu i co2 heniek rośnie i bombluje jak szalony a Parvula także pięknie się rozrasta, rotala pięknie się barwi i już ma 40cm a miała 10 :).
Podłoże aquatic nature shrimp soil nie uwalnia żadnych substancji odżywczych dla roślin ani nie pomaga w aklimatyzacji czy też ukorzenianiu się. Dla roślin jest podłoże Aquatic Nature PRO Soil, miedzy innymi efekty tego podloza mozna zobaczyc w discusie na radzyminskiej. Badz też na tym forum, Kostka Piotra jest na tym podlożu. I tam jest wlasnie trawnik z eleocharis parvula.

Przy dużym oswietleniu i nawozeniu co2 + produktami easylife tworzy piekny trawnik :)

Sam musze kupic te podloze ale zbieram sie i zbieram, pozatym 8l to za duzo do akwa 30x30.
Ostatnio zmieniony śr cze 08, 2011 1:49 pm przez Dami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: klopoty z trawniczkiem

#14

Post autor: Hooltayos »

Używałem podłoża Pro Soil i w starym zbiorniku i w obecnym. Kupiony właśnie w Discusie - zanim stał się popularny. Serdecznie go polecam, zakup to dość droga sprawa, ale nigdy nie miałem żadnych problemów z ukorzenianiem się, a wręcz przeciwnie, po pół roku rośliny tak ukorzenią całe podłoże, że można je ciąć i dać na murawę na Stadion Narodowy :D
Swieżo posadzona glosia w tydzień zajmuje już 3x większa powierzchnię. Robiłem również dosypki, parametry stabilne!
W trawniku zdaje mi się najważniejsza jest ilość światła docierającego do "dna". Przy wysokich zbiornikach jest to utrudnione.
ODPOWIEDZ