Ktokolwiek wie?

Baza roślin hodowanych przez nas.

Dein

Re: Ktokolwiek wie?

#31

Post autor: Dein »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Rafik pisze:Jeśli chodzi o korzenie przybyszowe to są wynikiem zbyt niskiego NO3.
Naprawdę?
Największe super ekstra mega korzenie przybyszowe w nadwódkach miałem wtedy, kiedy NO3 przekroczyło granice przyzwoitości.
Może jednak kwestia ograniczonej przyswajalności azotu, nie niedoborów w wodzie?
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Ktokolwiek wie?

#32

Post autor: Rafik »

Dokładnie Dein, nie chodzi tutaj o stężenie danego pierwiastka w wodzie, a o jego przyswajalność przez roślinę.
Z tego co kojarzę w swoich akwariach nie nawozisz i dlatego m. in. miałeś wysokie NO3 bo niedobór innego pierwiastka blokował wchłanianie azotu, który był w wodzie a nie mógł być pobrany w odpowiedniej ilości przez roślinę.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

Dein

Ktokolwiek wie?

#33

Post autor: Dein »

Nie pamiętam, czy wtedy nawoziłem czymś czy nie. Jeśli nawoziłem, to przypadkowo i bez znajomości tematu (nadal się na tym nie znam).
Rośliny miały trudne warunki świetlne i niedobory innych rzeczy na pewno też. Tedy nawet mając azotu czy fosforu pod dostatkiem, walczyły oo te dobra desperacko, puszczając korzony z każdego oczka.

Lubię korzenie przybyszowe zresztą. Uważam, że to ładne.

Autor
rudykot
Maniak
Posty: 703
Rejestracja: sob gru 27, 2014 11:00 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Klaudia
Płeć:

Ktokolwiek wie?

#34

Post autor: rudykot »

Problemu już nie mam :] Tak jak mówił Kucyk potrzebna była cierpliwość... przy sztucznych roślinach z wodą miałam całkiem spory burdel. Po pojawieniu się roślin zaczęły one pracować, początkowo mając z tym spore problemy. Teraz jest już cacy, nowe korzenie nie powstają, te które się pojawiły to posadziłam w ziemi robiąc sobie przy okazji większą ilość sadzonek. Dein, akurat mi nie pasuje wygląd korzonków przybyszowych :]
ODPOWIEDZ