Początki z Ameryką

Baza roślin hodowanych przez nas.
ODPOWIEDZ

Autor
Psyho

Początki z Ameryką

#1

Post autor: Psyho »

Jako , że za tydzień będę miał tydzień wolnego tzn. będę siedział na tyłku w domciu. Postanowiłem wejść poziom wyżej w mojej akwarystycznej przygodzie , a mianowicie planuję stworzyć moje pierwsze akwarium biotopowe z kiryskami pstrymi i zbrojnikiem nienieskim jako motyw przewodni . Mam do was prośbę w dobraniu roślin do takiego zbiornika . Przeglądałem kilka stronek na ten temat ale albo piszą nazwy roślin bardzo ogólne w znaczeniu : nurzaniec ( ale jaki ) , kryptokoryna ( ale jaka). Poszukuję też propozycji na ryby pływające w toni tzn. jakąś małą ławicę bo na ten moment są tylko bojowniki ( i zostają bo jak gnojów nienawidzę tak bardzo mnie zachwycają).

Wnorus
Zapaleniec
Posty: 376
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:50 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy :)
Na imię mam: Robert
Płeć:

Początki z Ameryką

#2

Post autor: Wnorus »

No to jak biotop to tylko ryby z jednego kontynentu i o podobnym zakresie parametrów :) . Jakiej wielkości zbiornik bo inaczej np w 100l będzie wyglądała Vallisneria gighantea a inaczej np V.nana . Jeśli SA to kiryski , glonki tak - mogą być jakieś pielęgniczki , coś w toń . Jak Azja to już nie podpowiem bo to całkowicie nie moja działka .
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Początki z Ameryką

#3

Post autor: fivb77 »

Kryptokoryna też z Azji, a nie Ameryki.
ODPOWIEDZ