Ktoś ogarniety z Ursusa

Baza roślin hodowanych przez nas.
ODPOWIEDZ

Autor
nug
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 17, 2014 9:49 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus

Ktoś ogarniety z Ursusa

#1

Post autor: nug »

Witam,

Potrzebuje konsultacji na miejscu co do moich roślin i walki z glonami najlepiej kogoś doświadczonego z Ursusa lub okolic. Oferuje w zamian rośliny z przycinki i piwko podczas konsultacji :)
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Ktoś ogarniety z Ursusa

#2

Post autor: emil »

Może będzie łatwiej gdy opiszesz swój zbiornik i dasz zdjęcia, a wtedy postaramy coś zaradzić :)
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.

Autor
nug
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 17, 2014 9:49 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus

Ktoś ogarniety z Ursusa

#3

Post autor: nug »

Temat jest dość zawiły ale mogę opisać po trochu.
Mianowicie:
akwa 112 l
oświetlenie 3x24W
filtr kubełek wystarczający z cermiką i gąbką
nawożenie CO2 24h
Podłoże i tu jest temat zawiły ProSoil co najmniej 1,5 roku w akwa kupiłem zbiornik z tym podłożem i umierającymi roślinami, udało mi się jako tako odratować rośliny i dosadziłem sporo od siebie. Problem jest podejrzewam z tym podłożem prawdopodobnie absorbuje nawozy ale w jakich ilościach tego nie wiem pomimo licznych testów parametrów wody. Nie chcę wymieniać podłoża ze względu na bujny trawnik.

Obecnie poza CO2 nawożę akwa linią BLUE LINE i od czasu do czasu pałeczkami nawozowymi EASY LIFE

Woda z 50% z fitra RO 50% z kranu. Podmiany około 30% co tydzień
Awatar użytkownika

mck133
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: sob paź 18, 2014 12:08 am
Lokalizacja: Grodzisk Maz/Brwinów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Ktoś ogarniety z Ursusa

#4

Post autor: mck133 »

Próbowałeś odstawić nawozy?
u siebie też stosowałem tą serię blue line i w akwarium 200l miałem nalot na szybach a w 25l rośliny zarosły glonami.
Odstawiłem te nawozy i podmieniałem wodę więcej niż zazwyczaj i glony już się nie pojawiają.Oczywiście te rośliny które były bardzo porośnięte glonami usuwałem lub próbowałem doczyścić.

Avi
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 08, 2014 11:28 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Krystian
Płeć:

Ktoś ogarniety z Ursusa

#5

Post autor: Avi »

Podejdź do nas do sklepu pogadamy :D

Kolorowa 19 naprzeciwko basenu nad KAKTUSEM :D
ŁAPA
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Ktoś ogarniety z Ursusa

#6

Post autor: mimag »

nug pisze:
nawożenie CO2 24h
Podłoże i tu jest temat zawiły ProSoil co najmniej 1,5 roku w akwa kupiłem zbiornik z tym podłożem i umierającymi roślinami, udało mi się jako tako odratować rośliny i dosadziłem sporo od siebie. Problem jest podejrzewam z tym podłożem prawdopodobnie absorbuje nawozy ale w jakich ilościach tego nie wiem pomimo licznych testów parametrów wody. Nie chcę wymieniać podłoża ze względu na bujny trawnik.

Obecnie poza CO2 nawożę akwa linią BLUE LINE i od czasu do czasu pałeczkami nawozowymi EASY LIFE
Bez parametrów wody ciezko wrózyc. Sprawdz choc podstawowe azot fosfor twardosc i ph.
Podłoże jest bardzo dobre i nie jest problemem. Twoje na poczatku uzytkowania chlonie duzo fosforu, bylo o tym pisane wiele razy, ale masz je 1,5 roku wiec raczej sie nasycilo wystarczajaco. Skoro robiles liczne testy wody podaj wyniki. Nie ma potrzeby wymieniac podloza.
Lejąc ta linie nawozową masz wiedze czego ile podajesz? czy aplikujesz wg wskazowek producenta nie zaglebiajac sie w ilosci danych pierwiastkow?
Tez w pierwszej kolejnosci odstawil bym te nawozy i zrobil duzą podmianke np 50 %.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
nug
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 17, 2014 9:49 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus

Re: Ktoś ogarniety z Ursusa

#7

Post autor: nug »

Testy zrobię jutro. A nawozy początkowo dawkowałem z zaleceniami producenta. Teraz staram się dawkować obserwując rośliny i glony :) ale coś słabo mi idzie. Od 4-5 tygodni dawkuje 1ml micro raz dziennie i powiedzmy że 1 ml macro na 2-3 dni.
W akcie desperacji stojuę też
" Femanga AlgenStop! General "

Zdjęcia mojego akwarium znajdują się w tym wątku trochę się pozmieniało w nim ale masa roślinna mniej więcej na podobnym poziomie.

http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=25685" onclick="window.open(this.href);return false;

PS do sklepu też zaglądnę :)


Pozdrawiam wszystkich, którym chciało się odpisać :D
ODPOWIEDZ