Lotos Tygrysi

Baza roślin hodowanych przez nas.
ODPOWIEDZ

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Lotos Tygrysi

#1

Post autor: Dami »

Nie wiem czy to normalne, przeczytałem bardzo dużo literatury na temat tej rośliny lecz to co chciałem wiedzieć nie zostało w żadnej z przeczytanych, zamieszczone. Natomiast jestem pewien młode liście mojego lotosa skręcają się, do środka. Pytanie do końca sie jeszcze nie rozwinęły [ za krotki czas ] czy po prostu to jakaś choroba? Brak jakiegoś mikro lub makro elementu?
Proszę o rady.

oto zdjęcie przedstawiające mojego Lotosa :

Obrazek

Pozdrawiam Dami
Ostatnio zmieniony czw lut 17, 2011 5:04 pm przez Dami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Lotos Tygrysi

#2

Post autor: grazdar1 »

pojawily sie juz braki -przy twoim oswietleniu -nalezaloby juz zacząc nawozić lub ograniczyć ilośc swiatla
-podając dalej easy carbo ,potas i jakis nawóz ogólny np EASY life -profito , zaczynając od 1/3 dawki do czasu dolożenia co2
grazdar1

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Lotos Tygrysi

#3

Post autor: Dami »

Kontynuuje temat, w przyszłości może się komuś przyda.
- Podawałem dalej EasyLife Carbo 6ml na 240 litrów akwarium.
- Światło nie zostało ograniczone
- Podmianka Wody 40% dodanie PlantaMin [ firmy Tetra ] 5ml na 20l wody
- Dodanie 2 kulki nawozowe pod korzenie [ firmy Filtus, tanie a dobre i skuteczne ]
- Trzeba też dodać ze Lotos potrzebował czasu na aklimatyzacje w zbiorniku efekt był taki ze dużo liści zgniło i wyrosły nowe, zdrowe listki.

W ostateczności Lotos nie rośnie już w orzechu tylko w doniczce która zakopie w ziemi tak aby jej nie było widać zaraz po tym jak Lotos się mocno ukorzeni.

Zdjęcie Lotosa na dzień dzisiejszy [ 27.02.11 ] Czyli mineło 10 dni.

Obrazek

Grazadar1 : dzięki za wpis w temacie EasyLife Profito bd podawał 1/2 niż zalecana dawka, gdyż lepiej mały niedobór niż mały nadmiar :)
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2011 10:55 am przez Dami, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ