Problem z glonami- początki :)

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
Drrakus
Gaduła
Posty: 147
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Darek
Płeć:

Problem z glonami- początki :)

#1

Post autor: Drrakus »

1. Kiedy akwarium zostało zalane (data) -30.03.2015
2. Litraż i wymiary akwarium - 112L 80x35x40(profil)
3. Jakie jest oświetlenie (rodzaj, oznaczenie, moc-W/L) -
4.Jak długo świecisz (ile godzin) -10 2x18W T8 6500K
5. Podłoże -JBL Aquabasis+ 5L JBL Manado 15L
6. Filtracja - Aqua-Nova NCF-1000 Wkłady od dołu: gąbka, ceramika, fizelina
7. Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz np. ogólny, roślinny itd.) - ogólny
8. Ozdoby (jakie) -korzeń :)
9. Rośliny (ile, jakie) - roślin troszke jest, z tych co pamiętam nazwy : anubias, rogatek,nurzaniec, hygrophilia, ludwiga repens, cryptocoryna, elocharis
10. Ryby (jw.) -2x gurami mozaikowe, 5x danio różowe, 1x bojownik, 2x rasbora espei, 1x razbora hengela, 3x otos
11. Podmianki(jak duże, jak często, jaka woda) - co tydzień 20% wody
12. Nawozy (czy podajesz, jakie, ile) - zacząłem podawać nawozy z akwarium-net.pl, o których założyłem temat ale leje tylko co2 i potas jak narazie
13. CO2 (czy jest, jak dystrybuowane) - w płynie
14. Parametry wody (aktualne wyniki testów jakie posiadasz) -PH-7,5
GH-25
KH-8
NH4-0
NO2-0
NO3-20
PO4-1
15. Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik - jedynie nawoziłem, a tak poza tym to nic
Fotki nie dam gdyż jakość zdjęc jest bardzo słaba i niewiele widać
Opis problemu - Od dnia wczorajszego zauważyłem, że elocharis zaczął marnieć i w jego pobliżu zaczęły się pojawiać ciemnozielone plamki na podłożu. Do togo na granicy podłoża i przedniej szyby pojawia się cieniutki pasek chyba glona. I teraz mam prośbę o pomoc a dokładniej czy ktoś z Mokotowa(najlepiej dolnego) byłby w stanie zbadać swoimi testami( ja mam kropelkowe zooleka) gdyż czytałem dużo opini o tych testach i często pojawia się informacja, że potrafią być niedokładnie. Z góry dziękuję za pomoc :)

-- Pt kwi 17, 2015 4:27 pm --

Ponawiam swą prośbę :)
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Problem z glonami- początki :)

#2

Post autor: Rafik »

Słuchaj jeśli chodzi o eleocharia to potrzebuje prawdziwego CO2 a nie zastępstwa w płynie.
Pytanie też jak dużo lejesz nawozów i w jakim stężeniu? Masz słabe światło a według mnie trawnik nie pociągnie na takim oświetleniu i braku CO2.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
ODPOWIEDZ