Glon okrutny

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
seba8989
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Glon okrutny

#1

Post autor: seba8989 »

Obrazek
Witam , czy to krasnorosty ? Problem zaczął się po zmianie świetlówki na na marine day 15 000 K .
wprawdzie roślin nie mam aż tak mi może nie przeszkadzają , ryby sobie uzupełniają diete skubiac je , ale jednak chciałbym wiedzieć co opanowalo akwa i czy jest to zdrowe :roll: . Łatwo odchodzi po dotyku , śliskie galaretowate toto.

Rrrrogaty

Glon okrutny

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Z czystej zawodowej ciekawości spytam co kierowało tobą gdy wybierałeś taką odjechaną świetlówkę? Nawet nazwa sugeruje jakie jest jej zastosowanie.

Pokaż zdjęcia całego baniaka, opisz wszystko to może coś da sie pomóc.

Autor
seba8989
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glon okrutny

#3

Post autor: seba8989 »

Odpowiem rogatku , świetlówki takie stosuje się do Malawi w celu wyciągnięcia barw ryb w szczególności niebieskich.Akwa prawie bez roślin. Dodam że z efektu jestem zadowolony. Swietlowki takie stosowalo się czesto zanim weszly w powszechne uzycie led rgb.Teraz odeszly do lamusa :)

-- Pn mar 21, 2016 9:27 pm --

W akwa mi nie przeszkadzają , pyszczaki skubia sobie czasami.Wygląda całkiem fajnie i naturalnie jak dla mnie , tylko częste czyszczenie szyb trochę denerwuje.Nie idę na wojnę z tym zielskiem, chciałem się tylko upewnić czy to to

Rrrrogaty

Glon okrutny

#4

Post autor: Rrrrogaty »

Raczej to nie 'to' - krasne nie powinny wchodzić na szyby.

Autor
seba8989
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glon okrutny

#5

Post autor: seba8989 »

Dzięki za informację , czyli byłem w błędzie jednak. A cóż to za krzaczory w takim razie może byś podpowiedział ? Nie miałem nigdy problemów z glonami. Zbrojnik niebieski by pomógł trochę ograniczyć ? Oczywiście młode osobniki. Pierwszy raz w sumie mam akwarium bez tego sympatycznego zbrojnika sobie uświadomiłem :D

Rrrrogaty

Glon okrutny

#6

Post autor: Rrrrogaty »

Ja nie mówię, że to nie jest krasny, tylko, ze nie spotkałem się z krasnym rosnącym po szybach.

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

Glon okrutny

#7

Post autor: denkmal »

Ale czy autor potwierdził że "to to" rośnie mu na szybie ?

Ze zdjęcia wynika, że to raczej jakiś korzeń albo inne "cuś" blisko szyby porośnięte jest tym czymś... a nie sama szyba.

Autor
seba8989
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glon okrutny

#8

Post autor: seba8989 »

Na szybie rośnie , tylko codziennie skrobię , także nie wiem jak by wyglądały bez skrobania szyby. Takie skupiska jak na zdjęciu Mam głównie na korzeniach /kamieniach. Korzenie fioletowe aż w dobrym świetle jak koralowce 5 :D

Rrrrogaty

Glon okrutny

#9

Post autor: Rrrrogaty »

Może Twoje akwarium postanowiło wyewoluować do morszczaka? ;)

Autor
seba8989
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glon okrutny

#10

Post autor: seba8989 »

Dobre , dobre rogatku :roll:
ODPOWIEDZ