Niebieski nalot na wodzie

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Hunariru
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 10:03 pm
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Niebieski nalot na wodzie

#1

Post autor: Hunariru »

Cześć,

Sytuacja w 60L opanowana (ok. 5 nowych małych glonojadów dziś namierzyłem :D) to zaś w 25L coś się sypie :/
Od paru dni sprawdzam rozwiązanie z nową/starą pompką (poprzednia zmniejszyła populację krewetek o jednego osobnika...oraz wydaje mi się że za mocny prąd wody tworzyła) z napowietrzaniem...no właśnie napowietrzania praktycznie od początku nie było, już po 3 dniach ledwo co coś leciało...mniejsza. Mija około tydzień i mam już wolny czas dla hobby, chciałem zająć się ogarnianiem pompki, szukaniem napowietrzacza i wg a tu puff niespodzianka. Niebieski nalot na wodzie a'la błona...ktoś się z czymś takim spotkał i jest w stanie coś się wypowiedzieć? Jak mogę ewentualnie pomóc, zapobiegać? Przy okazji ktoś coś doradzi odnośnie cichego (akwarium w pokoju gdzie śpię) napowietrzacza (pompki powietrza)?

Mieszkańcy; 7 neonków innesa, 2 krewetki, 1 glonojad

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Czekając na wasze rady lecę wyczyścić pompkę, zobaczyć czy da rade jakąś ją ustawić tak by poprawnie działa ;)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Niebieski nalot na wodzie

#2

Post autor: Ziemiojad »

Nie widać zdjęć.
Awatar użytkownika

Autor
Hunariru
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 10:03 pm
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Niebieski nalot na wodzie

#3

Post autor: Hunariru »

A po kliknięciu w "obrazek" nie przełącza na zakładkę na imgura?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Niebieski nalot na wodzie

#4

Post autor: r10 »

Hunariru pisze: pn paź 25, 2021 7:08 pmktoś coś doradzi odnośnie cichego (akwarium w pokoju gdzie śpię) napowietrzacza (pompki powietrza)?
A jaka wydajność? Aquael Oxypro 150 jeśli trafisz na dobry egzemplarz (bardzo ciche są do ok. 1/3 zakresu, a do ok. 2/3 ciche), lub piezoelektryczna Eheim (piezo mają niskie wydajności - do napowietrzania wystarczą, gorzej gdybyś chciał np. napędzać filtr).
Hałas pochodzi z dwóch źródeł: z pompki jako takiej, oraz z wydobywających się bąbelków.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

Niebieski nalot na wodzie

#5

Post autor: igor255 »

Hunariru pisze: pn paź 25, 2021 7:08 pm Przy okazji ktoś coś doradzi odnośnie cichego (akwarium w pokoju gdzie śpię) napowietrzacza (pompki powietrza)?
Święty Graal... A tak poważnie zależy co dla kogo znaczy cichy... Dla mnie nie istnieje taki, zawsze będzie jakaś praca słyszalna dla kogoś z dobrym słuchem. Nie mówiąc o samych bąbelkach - to raczej trudno wyeliminować ;)

Ja bym obstawiał film białkowy, który dość dobrze odbija niebieskie światło z lampy.
ODPOWIEDZ