nitki i pleśń

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
Spawciu
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

nitki i pleśń

#1

Post autor: Spawciu »

zdjęć wrzucić za bardzo nie mogę bo z tel nie będzie widać nitki nie są jakieś strasznie wielkie
sa minimalne takie 1-2mm białe i atakuja stare liscie anubiasa , phoenix moss i kabombe

co do pleśni to jest troche na podlozu i nie wiem czy moze wchodzic na szyby ? i sie przemieszczac ? wyglada to jak pajaki roznej wielkosci dlugosci no i biale



raz na 1,5tyg leje 5ml serra florena
dzis pierwszy raz nalalem 1ml EC


oswietlenie 15w na stand oprawkach z pokrywy 4200k 10-14 i 17-22
i 15w(ale elektornika slaba) wiec mysle ze tak na 8-10w daje swiatla 6500k od wstania do polozenia sie spać

roslin mam bardzo duzo , nie mam gdzie juz sadzic


od paru dni pojawilo sie mleko na tafli wody i nie moge jakos tego zniwelowac
brak napowietrzania ale filtr dziala na full(aquael fan 1plus) i rusza tafla wody


Proszę o rady co robic
Moje akwarium:
63l ,35l

Obrazek

karosiak
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 26, 2011 12:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: nitki i pleśń

#2

Post autor: karosiak »

Witam,
dziś rano zauważyłam w moim akwarium na dnie pleśń biało-niebieskawą. Nie wiedząc co robić po prostu zebrałam wierzchnią warstwę podłoża do osobnego słoiczka (pleśń wyszła tylko na piasku, żwirek pozostał nienaruszony). Woda w tym słoiczku śmierdziała tak, że nie dało się wytrzymać, ale ponieważ się spieszyłam, zostawiłam to tak jak było i wyszłam. Nie było mnie cały dzień. Właśnie wróciłam i zauważyłam, że pleśń w słoiczku rozwija się w zaskakującym tempie: obrosła już boki słoika i całe dno. Nie wiem co mam robić, to moje pierwsze zetknięcie z pleśnią, boję się, że może zaszkodzić krewetkom noszącym jajeczka, albo rakom, które są wrażliwe na czystość wody..:(
Jak się skutecznie pozbyć pleśni? Błagam, pomocy!!!!!!
Akwa 200l
duuuużo krewetek,
ślimaki :)
ODPOWIEDZ