okrzemki zielenice i jakies nitki

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
padalec007
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pn gru 13, 2010 6:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

okrzemki zielenice i jakies nitki

#1

Post autor: padalec007 »

Witam, postanowiłem załozyc nowy temat, bo kazdy przypadek zdaje sie byc indywidualny, choc przeczytałem wiekszosc tematów o glonach na tym forum nie doszedłem do zadnych wniosków... moze mi pomozecie:

Akwarium stoi prawie 2 miesiące, parametry wody: NO3 25, NO2 0, GH 14, KH 6, pH 7,2-7,6 (testy paskowe wiec dokladnosc odczytu srednia)

zbiornik 60l, obsada: samiec bojownika +2 samice, samiec molinezji + 2 samice, 2 otoski
rosliny: duzy bolbitus, 15 cryptocyoryne green i w sumie 15 łodyzek roslin których nazw nie znam, ale fajnie wyglądały.
Jest filtr kaskadowy, oswietlenie sylvania grolux 24W swiecone 12 godzin, ze 2 tygodnie po załozeniu akwa zaczęły pojawiac sie okrzemki, atakowały zwir i liscie roslin, teraz sa okrzemki na zwirze - szybie ponizej poziomu zwiru, a powyzej sa zielenice, zielone kropki są tez na lisciach wszystkich roślin ponadto na lisciach sa takie drobne niteczki, rosliny mimo to szybko rosną, od tygodnia daje easy carbo niecałe 1ml dziennie. Do wody dodaję aquavit (stosuje kationit do zmiekczenia wody). Co mozna zrobic w moim przypadku zeby zapobiec rozwojowi glonów? I czy to co juz jest, ma szanse zniknąc czy trzeba bedzie to czyscic ręcznie? z roslin czy zwiru to nie bedzie takie łatwe :/
Ostatnio zmieniony pn sty 10, 2011 8:58 pm przez padalec007, łącznie zmieniany 1 raz.

tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: okrzemki zielenice i jakies nitki

#2

Post autor: tomoa »

Też miałem okrzemki. Pojawiły się ok. trzy tygodnie po założeniu akwa, znikły po ok. pięciu tygodniach. Podobno to normalne.
Obrazek

Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

Re: okrzemki zielenice i jakies nitki

#3

Post autor: Qter »

hmmm...

masz prawie 0,4 W/ltr wiec nie powinno byc problemu z okrzemkami...

chyba ze masz "nie typowe" akwa - np. wąskie a wysokie, albo dużo roślin pływających

myśle że to raczej sa kolonie zielenic a nie okrzemków...

daj jakąś fotke albo poszukaj podobnych na necie i podaj linka...

jak często robisz podmiany i na co, czym nawozisz ?

PZDR

Qter
ODPOWIEDZ