zielenice a nawozenie

ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

zielenice a nawozenie

#1

Post autor: Balbinka »

A wiec najbardziej obrodzily mi w akwa zielenice, ktorych z przyjemnoscia pozbylabym sie (erytromycyna - patrz inny post :) ), ale nie wiem co zrobic z nawozeniem - roslinki prawie nie rosna. Po mojej 2-tygodniowej nieobecnosci nie mam nic do przyciecia... :cry: Wiele roslinek zniknelo (skonczyla sie butla z CO2). Dzisiaj postaralam sie jak najwiecej usunac tego zielonego swinstwa i zrobilam podmianke 80 litrow w moim 260 l akwa.
Parametry wody to:
pH 6.8
NO3 20 mg/l
NO2 0 mg/l
PO4 0 mg/l
KH 2 d
GH 2.5 d
Fe 0 mg/l
NH3/NH4 0 mg/l

Nawozic? Nie nawozic? co zrobic z raczkami i krewetkami przy kuracji erytromycyna?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: zielenice a nawozenie

#2

Post autor: sum »

Po pierwsze biegnij szybciutko po gazik.
Balbinka pisze:PO4 0 mg/l
To może być przyczyna nadmiernej ilości zielenic.Amazonia strasznie chłonie fosfor i testy nie bardzo tu się sprawdzają.Podawaj trzy dawki po ~0,4ppm tygodniowo.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zielenice a nawozenie

#3

Post autor: grazdar1 »

brak co2 -to główny powód
nie podawaj swinstwa
narazie pozbywaj sie mechanicznie ,przykruć oświetlenie -braki co2 i substancji odżywczych
potrójne dawki EC
dostarczysz co2 -możesz zacząć powoli nawożenie wraz ze stopniowym podniesieniem ilości światła
pewnie wyjechałas -gaz się skonczył ,nawozy też a swiatełko hulało na programatorze :x
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zielenice a nawozenie

#4

Post autor: Balbinka »

Dzieki Panowie, jak zwykle jestescie niezawodni!!
Darku, dokladnie tak jak napisales - gazik sie skonczyl, nawozow nie bylo, a swiatelko na timerach hulało!!

Butla juz jest, ale jest nowy problem, bo zalozylam rozgaleziacz za zaworkiem precyzyjnym, aby miec CO2 w 2 koncach akwarium podawane i nie wiem gdzie jest przyczyna, ale gazik leci mi tylko z jednego dyfuzora (o mniejszej srtednicy).
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zielenice a nawozenie

#5

Post autor: Zielony »

Musisz założyć zaworki za rozgałęziaczem inaczej nic z tego nie będzie (oddzielny zaworek na każdy dyfuzor) żeby wytworzyło się odpowiednie ciśnienie na każdym dyfuzorze.
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zielenice a nawozenie

#6

Post autor: Balbinka »

Dzieki Zielony, to chyba wroce na jakis czas do poprzedniej wersji z jednym dyfuzorem - tutaj nie kupie nowego zaworka precyzyjnego...
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
ODPOWIEDZ