Produkcja i sprzedaż nawozów akwarystycznych

ODPOWIEDZ

Autor
robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Produkcja i sprzedaż nawozów akwarystycznych

#1

Post autor: robinho00 »

Witam,
Może ktoś z szanownych kolegów/koleżanek wie, jakie pozwolenia trzeba uzyskać, aby "produkować" i sprzedać nawozy akwarystyczne?
Pozdrawiam Eryk
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Produkcja i sprzedaż nawozów akwarystycznych

#2

Post autor: mimag »

Pojecia nie mam, ale tak sie zastanawiam jakie sa szanse wbic sie w rynek przy takiej ilosci juz isteniejacych linii nawozowych. Nawet przy niskiej cenie moze byc ciezko zyskac kupujacych zaufanie. Rozumiem ze w tej kwestii juz zrobiles rozeznanie?
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Produkcja i sprzedaż nawozów akwarystycznych

#3

Post autor: robinho00 »

Jakiś tam pomysł mam, i wydaje mi się, że można go wprowadzić w życie. Tylko nie wiem, jak to prawnie wygląda...:/
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Produkcja i sprzedaż nawozów akwarystycznych

#4

Post autor: mimag »

Wiec butelka jakiegokolwiek nawozu w reke i na etykiecie odczytasz zgodnie z jakim numerem pozwolenia dany produkt jest dopuszczony do sprzedazy. Po tym dojdziesz jaka instytucja wydaje pozwolenia i jakie warunki trzeba spelnic aby je otrzymac. Tak mi sie wydaje.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Produkcja i sprzedaż nawozów akwarystycznych

#5

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Czego jestem pewien to że musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i opłacać odpowiedni haracz w postaci podatków i składek,musisz mieć pozwolenie na obrót chemikaliami, i opatentowany skład chemiczny nawozu lub jeśli skorzystasz z gotowego to licencje , to i jeszcze wiele innych rzeczy jeśli chcesz prowadzić legalną działalność

W tym linku http://www.mala-firma.pl/ masz stronkę w której jest dużo informacji jak zakładać firmę i czego wymagają pewne rodzaje działalności w tym obrót chemią,

Autor
robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Produkcja i sprzedaż nawozów akwarystycznych

#6

Post autor: robinho00 »

Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Generalnie sugeruje się tym http://www.pke-zg.org.pl/old/pliki/gp5/2.pdf
Mam nadzieję, że nic nie pokićkałem. Będę musiał, jakoś nakłonić siostrę, żeby mi z tym pomogła. :)
Pozdrawiam Eryk
ODPOWIEDZ