Który zestaw CO2

ODPOWIEDZ

Autor
piotrofff
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Który zestaw CO2

#1

Post autor: piotrofff »

Witam,

Przymierzam się do zestawu CO2. Który wg Was warto kupić? Poniżej 3 propozycje:

1. http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... -8359.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Reduktor i zaworek ACL, wieść gminna niesie, że dyfuzor dobrej jakości

2. http://allegro.pl/medium-plant-zestaw-c ... 20611.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Cztery lata gwarancji

3. http://allegro.pl/zestaw-co2-standard-n ... 57952.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Reduktor akwarystyczny.

Póki co skłaniam się ku zestawowi z RA, ale może jakieś inne propozycje?
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Który zestaw CO2

#2

Post autor: Hooltayos »

2 lub 3

Autor
piotrofff
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Który zestaw CO2

#3

Post autor: piotrofff »

Hooltayos pisze:2 lub 3
Bo? (pomijam niechęć do samego RA)
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Który zestaw CO2

#4

Post autor: Hooltayos »

Pierwsze primo reduktor z jednym manometrem.
Dobrze wiedzieć ile jest gazu w butli oraz dobrze wiedzieć jakie ciśnienie podajesz na układ.
Do 2 i 3 nie mam zastrzeżeń - choć sam użyłbym plastikowego zaworka przeciwzwrtonego (lub na wet dwóch) - to że jest szklany - to bajer marketingowy.

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Który zestaw CO2

#5

Post autor: Zielony »

Zestaw nr. 2 sprawdzony reduktor z dwoma zegarami :D

Nr.3 ponoć kiepskie reduktory.

Oczywiście do każdego zestawu musisz doliczyć koszt butli CO2.
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Który zestaw CO2

#6

Post autor: sum »

Wybierając z tych trzech zestawów to nr.2 i wcale nie ze względów na długą gwarancję.Sprawdzony reduktor to największa zaleta tego zestawu.Reszta to taki standard.Niestety kiepski,chiński zaworek precyzyjny.
Pierwszy dyskwalifikuje reduktor z jednym manometrem.
W trzecim patrząc na producenta reduktora też bym miał wielkie obawy.Od jakiegoś czasu są w sprzedaży elektrozawory firmy q pneumatic i niestety nie mają dobrych opinii.
Generalnie nie kupił bym żadnego z tych zestawów.
Jak chcesz to mogę Ci podać namiary na gościa który sprzedaje dobry sprzęt.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
piotrofff
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Który zestaw CO2

#7

Post autor: piotrofff »

sum pisze: Pierwszy dyskwalifikuje reduktor z jednym manometrem.
No dobrze. A taki zestaw z reduktorem z 2 manometrami:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... -5605.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Do zestawu z RA przekonują mnie reduktor i zaworek precyzyjny ACL oraz ponoć dobry dyfuzor.
sum pisze: Generalnie nie kupił bym żadnego z tych zestawów.
Jak chcesz to mogę Ci podać namiary na gościa który sprzedaje dobry sprzęt.
Bebecebul? Jeśli tak, to myślałem o nim ale jego oferta na Alle jest "porażająca"...

P.S. Tak wiem, że nie mają butli. Butla dojdzie na samym końcu.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Który zestaw CO2

#8

Post autor: mimag »

piotrofff pisze:Bebecebul? Jeśli tak, to myślałem o nim ale jego oferta na Alle jest "porażająca"...

co to znaczy porazajaca? az tak podniosl ceny? sam od niego bralem moj zestaw i wtedy mial ceny bardzo konkurencyjne a jakosc produktow i ich szczelnosc wzorowa.
Nie musisz kupowac przez serwis, napisz maila bedzie ciut taniej.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
piotrofff
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Który zestaw CO2

#9

Post autor: piotrofff »

Co to znaczy porazajaca? az tak podniosl ceny? sam od niego bralem moj zestaw i wtedy mial ceny bardzo konkurencyjne a jakosc produktow i ich szczelnosc wzorowa.
Nie musisz kupowac przez serwis, napisz maila bedzie ciut taniej.
Porażająca w sensie ilości oferowanych przedmiotów - 1 zestaw składający się z reduktora, elektrozaworu i zaworka. Ale przyznaję, że to co oferuje wygląda interesująco. A druga sprawa - ciekawe, jak wygląda realizacja gwarancji w jego przypadku. Reszta oferentów ma przynajmniej kawałek powierzchni sklepowej - istnieje również fizycznie, nie tylko wirtualnie.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Który zestaw CO2

#10

Post autor: mimag »

Uwazam ze warto zwrocic uwage na jego oferte poniewaz jest sprawdzonym sprzedawcą. Nie slyszalem aby ktos mial problemy ze sprzetem od niego. Przyzwoity zestaw co2 z elektrozaworem bedzie kosztowal powyzej 200zł. Jak bedzie tanszy to daletgo ze bedzie na slabszym podzespole lub gorszej marki. Kwestia gustu. Jedni wolą mercedesa inni uwazaja ze fiat jest najlepszy. Warto spojrzec na allegro na pojedyncze podzespoly i sobie policzyc koszty osobno (sam koszt podzespolu bez kosztów wysylki) Zobaczyc jakie sa rodzaje manometrow i po ile. Jakie zaworki precyzyjne i elektrozawory. Przestzegał bym przed chinskimi produktami. co2 przy awarii moze zrobic spore szkody w zbiorniku wiec wg mnie nie zawsze warto ryzykowac. Sprawdzony produkt markowy jest drozszy ale pewny. Jak policzyc podzespoly z allegro osobno to wyjdzie podobna suma jak za gotowy zestaw ktorego nie trzeba skladac, jest szczelny i gotowy do uzycia.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
piotrofff
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Który zestaw CO2

#11

Post autor: piotrofff »

mimag pisze:Uwazam ze warto zwrocic uwage na jego oferte poniewaz jest sprawdzonym sprzedawcą. Nie slyszalem aby ktos mial problemy ze sprzetem od niego. Przyzwoity zestaw co2 z elektrozaworem bedzie kosztowal powyzej 200zł.
Trudno się nie zgodzić z powyższym. Jednak ja szukam zestawu bez elektrozaworu. A co sądzicie o takim zestawie:

Zaworek: http://www.allegro.pl/zaworek-co2-zawor ... 01974.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Reduktor: http://www.allegro.pl/reduktor-co2-z-dw ... 61048.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dyfuzor: http://www.allegro.pl/nano-dyfuzor-co2- ... 29844.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Licznik: http://www.allegro.pl/szklany-licznik-b ... 57552.html" onclick="window.open(this.href);return false;

+ pierdoły: wężyk, nypel, zaworek pz, przyssawki.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Który zestaw CO2

#12

Post autor: mimag »

Skoro bez elektrozaworu to bedzie tanszy jakies 60-70zł.
Zaworek i reduktor powinny byc ok. Dyfuzor jest fajny na poczatku pozniej potrafi sie zatykac i trzeba go regularnie czyscic. Opinie o dyfuzorze uslyszalem od jednego kolegi z forum sam nigdy takiego nie uzywalem. Wg mnie lepiej zaczac od kostki lipowej a za jakis czas sprawic sobie reaktor. Od kiedy uzywam reaktora zero problemu z rozpuszczaniem co2 i zero babli w wodzie, a gazu idzie 2 razy mniej niz przy dyfzorach i innych rozpylaczach. Licznik babli ok ale to kwestia gustu, ja nie uzywalem a teraz reaktor pelni role licznika babli. Tak samo dobrze sprawdzi sie licznik z kroplowki za 5zł.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Który zestaw CO2

#13

Post autor: sum »

piotrofff pisze:No dobrze. A taki zestaw z reduktorem z 2 manometrami:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni" onclick="window.open(this.href);return false; ... -5605.html
Ten zestaw wygląda dobrze.Nie wiem tylko jak będzie sprawował się dyfuzor,nigdy takiego nie miałem.
piotrofff pisze:Bebecebul? Jeśli tak, to myślałem o nim ale jego oferta na Alle jest "porażająca"...
Czytasz w moich myślach.To,że na Allegro ma słabą ofertę to nic nie znaczy,proponuję skontaktować się meilowo lub tele.
Osobiście nie miałbym żadnych obaw o serwis u niego.Gość jest tak znany na forach,że nie mógłby sobie pozwolić na lipę.
Resztę już wyjaśnił kolega mimag.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
piotrofff
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Który zestaw CO2

#14

Post autor: piotrofff »

Dziękuje wszystkim za opinie. Chyba jednak spróbuję z zaworkiem Festo - różnica w cenie w porównaniu z zaworkiem od Bebecebul 2-krotna. Kiedyś miał jeszcze włoskie zaworki po ok 30 zł - napiszę do niego, może jeszcze je ma, tym bardziej, że w RA ten sam zaworek kosztuje 65 zł...
ODPOWIEDZ