Nawozy "Kupne"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#1

Post autor: Coatl1987 »

Witam wszystkich zainteresowanych.

Chciałbym podnieść temat gotowych nawozów które możemy zakupić na wszystkim nam znanym serwisie aukcyjnym lub gdziekolwiek indziej.

Pomysł zrodził się generalnie dziś gdy postanowiłem poszukać co2 w płynie na alledrogo i natrafiłem na zatrzęsienie różnego rodzaju Super nawozów rzekomo stosowanych w akwariach sprzedających i dających nadzwyczajne rezultaty.

Mój pomysł jest następujący:
1. Zamieszczajmy linki pod którymi można kupić już sprawdzone nawozy.
2. Zamieszczajmy linki jakich nawozów się wystrzegać.
3. Pytajmy co warto zakupić, może ktoś już z czegoś korzystał i chce polecić.
4. Chciałbym też prosić was o opinie na temat różnego rodzaju "zamienników" chemicznych (np. zamiast co2 z butli co2 w płynie)

Nie chcę tworzyć tu na forum tematu czysto reklamowego, chociaż wiadomo że pewnego rodzaju reklamy nie unikniemy dzieląc się doświadczeniami i linkami do konkretnych produktów. W związku z powyższym proszę o nie bulwersowanie się ewentualną kryptoreklamą :D

Wiadomo żyjemy w kraju kapitalistycznym ale szkoda by było żeby nasze akwaria padły ofiarą systemu. W związku z powyższym proszę was o udział w moim małym projekcie.

Żeby było od czego zacząć podaję wam kilka linków w stosunku do których nie jestem pewny czy pomogą czy zaszkodzą oraz na ile rzetelne są opisy sprzedawców i liczę na waszą opinię:

1. http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-akwa ... 96139.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://allegro.pl/kultowy-nawoz-dla-ros ... 24968.html" onclick="window.open(this.href);return false;
3. http://allegro.pl/carbon-co2-w-plynie-5 ... 68171.html" onclick="window.open(this.href);return false;
4. http://allegro.pl/symfonia-zlota-50g-k2 ... 22275.html" onclick="window.open(this.href);return false;
5. http://allegro.pl/planta-gainer-carbo-5 ... 69700.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dziękuję za pomoc / zainteresowanie i pozdrawiam.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#2

Post autor: sum »

Taka mała uwaga techniczna,aby ogłoszenia z Allegro były widoczne za jakiś czas proponuje korzystać z archiwizowania aukcji np. pod adresem http://www.allegromat.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#3

Post autor: Coatl1987 »

Ok przepraszam i dziękuję ale zdaje się że nie ma zianteresowania tematem.

andrzejkowal
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 02, 2012 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#4

Post autor: andrzejkowal »

Ten z pierwszego linku jest dobry.
Opis trochę wysłodzony ale podawany z jego innym nawozem makro+fe działa super

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#5

Post autor: krasnal »

andrzejkowal pisze:z pierwszego linku jest dobry.
Parę osób narzekało na wysyp glonów po zastosowaniu go
Dla mnie -> może być z +em
Trzeba dokładnie trzymać się instrukcji obsługi
andrzejkowal pisze:podawany z jego innym nawozem makro+fe
Tej kombinacji nie próbowałem :oops:
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#6

Post autor: Coatl1987 »

Właśnie zakupiłem takie cudo... http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-makr ... 92407.html" onclick="window.open(this.href);return false; ... Na razie czekam na przesyłkę ale jak dojdzie to nie omieszkam się pochwalić co i jak... A osobiście to na aukcji rozbroił mnie profesjonalny zakraplacz :mrgreen:
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#7

Post autor: mimag »

Głowna roslina w zbiorniku pokazowym na aukcji na ktorej Pan prezentuje wzrost to rogatek a on rosnie w kazdym zbiorniku przy kazdym swietle i w kazdych parametrach wody. Wykresy ładne porobił. Profesjonalny zakraplacz faktycznie super :P ale jesli podawac to na krople to strzykawką łatwo przesadzic, przydała by sie pipeta. Mojego zaufania nie wzbudziła aukcja ale trzymam kciuki za Ciebie Coatl1987. Daj znac jakie efekty bedą po tym nawozie.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#8

Post autor: Coatl1987 »

Rogatek wiem że rośnie wszędzie ( o dziwo nie u mnie bo raczył zdechnąć po okresie gwałtownego przyrostu) a co się tyczy zakraplania to tam jest też podane w ml więc nie powinno być problemu...
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#9

Post autor: mimag »

Coatl1987 pisze:a co się tyczy zakraplania to tam jest też podane w ml więc nie powinno być problemu...

napisane w opisie aukcji ze kilka kropli 3-4 dziennie na 50L a to nawet nie bedzie poł ml.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#10

Post autor: Coatl1987 »

Rzeczywiście przydałaby się pipeta pomyliły mi się opisy aukcji :p Czy wiesz może czy taką pipetę kupię w aptece czy muszę szukać gdzieś indziej?
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#11

Post autor: mimag »

Sadze ze w aptece mozna kupic niedrogo. Do roznych kobiecych akcesoriow kosmetycznych czasem dolączają pipety.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Re: Nawozy "Kupne"

#12

Post autor: Coatl1987 »

Tak jak obiecałem... Chwalę się efektami stosowania nawozu po około 4-5 tygodniach 4-6 kropli dziennie w 64l...
Przed:
Obrazek

i po:

Obrazek

Niestety na "trawy" nawóz nie ma praktycznie żadnego wpływu... ukorzeniają się ładnie i nawet puszczają kłącza ale nie rosną w górę... najlepszy efekt widać na "tym liściastym czymś" z tyłu po prawej stronie, niestety nie mam pojęcia co to za roślinka :-D po prostu kiedyś skądś przywiozłem 3 czy 4 sadzonki po 1 cm każda i tak sobie podrosło :P Kolejny pozytywny efekt widzę w przyroście mchu - z cieniutkich patyczków zrobiła się ładna mała paprotka...

Pozdrawiam :D

Kiperka

Nawozy "Kupne"

#13

Post autor: Kiperka »

A co się stało z tymi czerwonymi z tyłu? Nie wiem jak się nazywa ta roślina ale na drugim zdjęciu wygląda jakby tylko badylki zostały bez liści...
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#14

Post autor: Coatl1987 »

To z tyłu czerwone to kryptokoryna i ma się całkiem dobrze...rośnie powoli ale skutecznie a te długie liście mi się zwinęły w tubki i zmarniały...zostały tylko krótkie...
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#15

Post autor: Drottnar »

Kiperka pyta chyba o tę rotalę po lewej na środku. Na pierwszym zdjęciu ma liście, a na drugim kikuty.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#16

Post autor: Coatl1987 »

Liście trochę zgubiła ale rośnie tylko że od szczytu.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#17

Post autor: pkucaba »

Dla mnie brak efektów działania nawozu. Rośliny sobie jakoś radzą ale...
Ten nawóz jeśli nawet jest to nie daje efektów bo brak innych warunków potrzebnych do wzrostu roślin.
Chyba widzę wąkrotkę która tylko odrobinę urosła, a to chwast który zawsze rośnie...
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#18

Post autor: Coatl1987 »

A przepraszam uprzejmie... które to wątorka (niestety nie potrafię wymienić z nazwy wszystkich roślin w akwarium, przepraszam jakby co dopiero sobie przypominam co i jak)? Gwoli ścisłości to nie stosowałem dotąd żadnych nawozów ani innych co2... do tego na dobitkę mam w 64l 22w oświetlenia (wiem że za mało i nad tym już pracuję) więc z tąd moje zadowolenie gdyż rośliny wyraźnie odzyskały kolor i zaczęły rosnąć

Kiperka

Nawozy "Kupne"

#19

Post autor: Kiperka »

Ok, ostatnio mam problem z roślinami i po przeczytaniu chyba całego internetu doszłam do wniosku, że brakuje potasu.
Po długim namyśle stwierdziłam, że kupię jakiś gotowy kompleksowy nawóz.

Wybrałam nawet jeden z linków z pierwszego postu. A dokładnie:
http://www.allegromat.pl/aukcja131999" onclick="window.open(this.href);return false;

Sum mam nadzieję, że jesteś ze mnie dumny, że użyłam allegromat :D Ja jestem z siebie dumna bo miałam cholerny problem, żeby wyłączyć tę stronę (wyskakiwało mi polecenie wyłączenia blokowania reklam). Ale okazałam się szybsza i po jakimś czasie się udało....

Więc przetestuję i dam znać czy działa tak jak powinien.

Pozdros amigos!
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#20

Post autor: Coatl1987 »

Powodzenia bo i ja zdaje się mam ten z pierwszego linku z tym że u mnie stanowczo zbyt mało światła powoduje że nawóz jest zbyt mało efektywny. :-D
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#21

Post autor: sum »

Kiperka1988 pisze:Sum mam nadzieję, że jesteś ze mnie dumny, że użyłam allegromat
Nawet nie wyobrażasz sobie jak jestem z Ciebie dumny :) Trzymaj tak dalej.
Dobrze,że przypomniałaś mi o allegromacie :mrgreen:
Kiperka1988 pisze:Więc przetestuję i dam znać czy działa tak jak powinien.
Zatem czekamy na spostrzeżenia.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#22

Post autor: tkmsledz »

Temat stary ale może ktoś coś powie na temat tych nawozów jak działają albo które polecacie

Kiperka

Nawozy "Kupne"

#23

Post autor: Kiperka »

Powiem tak. Przy kiepskiej wodzie w Lublinie był bardzo pomocny.
Był czas, że rośliny mi padały więc wróciłam do nawożenia "kultowym" i baaardzo pomogło.
Zrobiły się zieleńsze i zaczęły się rozrastać.

Po przeprowadzce w "okolice okolic" zaprzestałam stosowanie i jak na razie nie ma skutków ubocznych.
Jakby ktoś chciał to mogę jeden woreczek przynieść na spotkanie.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#24

Post autor: Coatl1987 »

Odpowiadając na prośbę... Generalnie nie polecam gotowych nawozów z alledrogo. Po przygodach moich z takimi gotowcami wyrzuciłęm całość bo nie dawałem sobie rady z glonami... a jak nie glony (baaaardzo gwałtowny przyrost) zielone, to nitkowate, jak nie nitkowate to krasnorosty a jak nie glony ogólnie to ampularie zaczynają zdychać... Także nawozom gotowym mówię stanowcze NIE.

Od pewnego, dłuższego już, czasu naworzę jedynie aldehydem glutarowym (znany szerzej jako easy carbo) i jestem naprawdę zadowolony... Obecnie zmagam się z krasnorostami jeszcze ale powoli zaczynają ustępować (a przynajmniej nie rozprzestrzeniają się na inne rośliny). Mając przezroczyste węże od filtra (takie z OBI :D ) widzę że powoli cały nalot z nich ustępuje i robią się coraz czystsze...

Także reasumując, nawozów gotowych nie, ale polecam ci tkmsledz zacząć od easy carbo w ilości 1-2 pompki na 50 l akwarium i dostosowaniu oświetlenia (ok 0,5 w/l lub odpowiednik w ledach) i zobaczysz jaki będzie efekt...

Kiperka

Nawozy "Kupne"

#25

Post autor: Kiperka »

Odnosząc się do wypowiedzi Coatl1987 - osobiście nie zaobserwowałam glonów podczas stosowania mojego nawozu.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#26

Post autor: Coatl1987 »

Kiperka widocznie był lepszy/lepiej zbilansowany/masz inne parametry wody czy też milion innych powodów aczkolwiek zgadzam się że nie u każdego będą tak drastyczne zmiany jak u mnie... W końcu do odważnych świat należy... próbuj tkmsledz i zdaj relacje z tego co wyszło :-D No i przede wszystkim, powodzenia.
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#27

Post autor: tkmsledz »

Hm no skoro tak mówisz to może faktycznie masz rajcie

tunele
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lip 27, 2014 4:15 pm
Lokalizacja: praga płd
Na imię mam: placek
Płeć:

Nawozy "Kupne"

#28

Post autor: tunele »

Stosowal ktos astvit? nawóz ekologiczny do roślin, ale także i do systemów hydroponicznych? czytalem,ze sprawdza sie w akwarium dawka 1-2ml na 100L czy jakoś tak co 2-3 dni :)
ODPOWIEDZ