Nawożenie hemigraphis colorata

ODPOWIEDZ

Autor
marcl14
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 5:31 pm
Telefon: 660740563
Lokalizacja:

Nawożenie hemigraphis colorata

#1

Post autor: marcl14 »

1. Kiedy akwarium zostało zalane (data) - 4 miesiące temu
2. Litraż i wymiary akwarium - 100l, głebokość 39 cm
3. Jakie jest oświetlenie (moc-W/L) - 0,72W/l
4. Jak długo świecisz (ile godzin) - 14h
5. Podłoże - piasek/żwir, 4cm
6. Filtracja - Aquael FAN-3 plus (700l/h)
7. Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz, np.ogólny, roślinny itd.) - ogólny
8. Rośliny (ile, jakie) - 1x anubias, 1x microsorium, 1x hemigraphis colorata
9. Ryby (ile, jakie,) - 3x welon
10. Podmianki (jak duże,jak często,jaka woda) - co tydzień, 35-40%, woda twarda (ze źródeł podziemnych)
11. Nawozy (czy podajesz, jakie, ile) - Planta Gainer - Aqua Art Classic (raz na tydzień 9ml), Aqua Art Macro Red (codziennie 1ml)
12. CO2 (czy jest, jak dystrybuowane) - nie dystrybuowane (jest w planach :P)
13. Parametry wody (aktualne wyniki testów jakie posiadasz) -pH ok. 6,7; temp. 23 stopnie, reszta w normie
14. Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik - wymiana roślin, zmiana oświetlenia
Opis problemu - Witam, ostatnio miałem epidemię glonów. Wrastały one bezpośrednio w liście roślin i nie dało się ich usunąć. Byłem więc zmuszony wymienić całą (!) roślinność, w między czasie umieściłem też belkę oświetleniową (wcześniej miałem słabe oświetlenie). Przez 3 tygodnie stosowałem następnie węgiel, a korzeń na zmianę umieszczałem w solance i piekłem (dla pewności ;) ). Jako że mam welony musiałem zakupić rośliny, które im nie smakują, w tym właśnie hemigraphis colorata. I tu mam pytanie: jaki dać dla niej nawóz? Aktualnie stosuje te, o których pisałem wcześniej (Macro Red właśnie dla niej), ale jest to roślina denna, więc zastanawiam się, czy nie powinna mieć nawozu w podłożu?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Nawożenie hemigraphis colorata

#2

Post autor: sum »

Pierwsza i podstawowa sprawa to nie jest to roślina do akwarium.Jej przeznaczenie to terrarium.
Dla pozostałych roślin które masz nie potrzeba takiej ilości światła,wystarczy to co dają w standardowych pokrywach.Zmniejsz czas oświecania akwa do max.10h.Nie podawaj żadnych nawozów poza ewentualnie minimalną ilościom mikro.
marcl14 pisze:pH ok. 6,7; temp. 23 stopnie, reszta w normie
W normie to znaczy ile?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ