Re: Zestaw Co2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Zestaw Co2

#1

Post autor: Drottnar »

Wywiązała się ciekawa dyskusja, to wydzieliłem, żeby Nygusowi wątku nie psuć.


Zaczęło się od tego:

U mnie butla 1,5kg wystarczyła na 3 tygodnie. Ale sum twierdzi, że mam nieszczelność. I pewnie ma rację. Niemniej, na więcej jak 1,5 miesiąca na takiej butli bym nie liczył.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Zestaw Co2

#2

Post autor: pkucaba »

Drottnar pisze:Ale sum twierdzi, że mam nieszczelność.
Obawiam się, że może mieć rację.
Nygus pisze:Może dam sobie rade
W razie co wiesz gdzie pytać...
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Zestaw Co2

#3

Post autor: mimag »

Drottnar pisze:U mnie butla 1,5kg wystarczyła na 3 tygodnie. Ale sum twierdzi, że mam nieszczelność. I pewnie ma rację. Niemniej, na więcej jak 1,5 miesiąca na takiej butli bym nie liczył.
to raczej pewne ze gdzies ucieka. W takim czasie jesli by cala butla poszla w wode to ryby do gory brzuchami by pływały. Mysle ze przy bance 240L 1,5 kg butla starczy na 3 miesiace. Jak delikatniej gazowac nawet na 4 miesiace.

Czy nie lepiej zakupic gotowy nowy sprawdzony zestaw ktory bedziesz szczelny? Koszta te same, wystarczy podlaczyc pod butle i dyfuzor i smiga.
Kupujac na czesci nie zawsze jest taniej a koszta przesylki za poszczegolne czesci robią i tak kwote. Ja bralem od goscia bebecebul ktory zlozyl wiele zestawow. Zawsze jak ktos szuka zestawu polecam jego. Moze zlozyc co sie chce na dobrych produktach.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Zestaw Co2

#4

Post autor: Drottnar »

mimag pisze:to raczej pewne ze gdzies ucieka. W takim czasie jesli by cala butla poszla w wode to ryby do gory brzuchami by pływały. Mysle ze przy bance 240L 1,5 kg butla starczy na 3 miesiace. Jak delikatniej gazowac nawet na 4 miesiace.
No nie wiem, czy aż na tyle. Jutro sum ma wpaść ze swoim gadżetem do sprawdzania szczelności (płyn do mycia naczyń nie wykazał nieszczelności) i zobaczę, gdzie jest problem.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Zestaw Co2

#5

Post autor: pkucaba »

Drottnar pisze: Jutro sum ma wpaść ze swoim gadżetem do sprawdzania szczelności
Co to takiego? Zrób fotkę...
Gadżetu, bo wiem jak Sum wygląda... ;)
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Nieszczelność w zestawie CO2 (z wątku Zestaw CO2)

#6

Post autor: probielany »

Drottnar pisze:
mimag pisze:to raczej pewne ze gdzies ucieka. W takim czasie jesli by cala butla poszla w wode to ryby do gory brzuchami by pływały. Mysle ze przy bance 240L 1,5 kg butla starczy na 3 miesiace. Jak delikatniej gazowac nawet na 4 miesiace.
No nie wiem, czy aż na tyle. Jutro sum ma wpaść ze swoim gadżetem do sprawdzania szczelności (płyn do mycia naczyń nie wykazał nieszczelności) i zobaczę, gdzie jest problem.
Obstawiam nieszczelność przy reduktorze. Zawór raczej odpada. Daj wiecej pakuły i będzie ok
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Zestaw Co2

#7

Post autor: mimag »

Drottnar pisze:
mimag pisze:to raczej pewne ze gdzies ucieka. W takim czasie jesli by cala butla poszla w wode to ryby do gory brzuchami by pływały. Mysle ze przy bance 240L 1,5 kg butla starczy na 3 miesiace. Jak delikatniej gazowac nawet na 4 miesiace.
No nie wiem, czy aż na tyle. Jutro sum ma wpaść ze swoim gadżetem do sprawdzania szczelności (płyn do mycia naczyń nie wykazał nieszczelności) i zobaczę, gdzie jest problem.
Problem nie musi wystepowac na reduktorze, butli lub zaworku precyzyjnym. Raz mialem tak ze w reaktorze zsunela mi sie rurka zasysajaca wode i co2 zamiast rozpuszczac sie lecialo od razu do banki. Szybciej zuzywalem co2 a nieszczelnosci nie było.
Może nabij butle w innym punkcie. Może nie dobijają Ci butli do konca.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Zestaw Co2

#8

Post autor: Drottnar »

probielany pisze:Obstawiam nieszczelność przy reduktorze.
Na połączeniu reduktor - butla jest dużo taśmy teflonowej i nie widać tam żadnej nieszczelności. Dalej jest połączenie z główną częścią reduktora i manometrem,których nigdy nie ruszałem i tam też wydaje się, że jest ok. Potem kolejne połączenie reduktor - rotametr i zaworek. Tam się rozluźniło połączenie, więc skręciłem ponownie nawijając teflon. Rurki są łączone szybkozłączkami i wydaje się, że jest ok.
mimag pisze:Problem nie musi wystepowac na reduktorze, butli lub zaworku precyzyjnym. Raz mialem tak ze w reaktorze zsunela mi sie rurka zasysajaca wode i co2 zamiast rozpuszczac sie lecialo od razu do banki. Szybciej zuzywalem co2 a nieszczelnosci nie było.
To jest jakaś opcja. Generalnie odnoszę wrażenie, że wydajność mojego reaktora jest bardzo mizerna (podłączony do Tetra EX 700), więc może gdzieś tam coś się dzieje. Obecnie jest tak, że woda wpada górą, gaz wylatuje z kostki lipowej na dole, a woda wychodzi do akwarium rurką znad dna.
Poczekam na czarodzieja suma i jak nie znajdzie nieszczelności (on obstawia zaworek zwrotny, bo go nie sprawdzałem) to będę się martwił środkiem reaktora.

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Zestaw Co2

#9

Post autor: shadowrider »

Włóż wszystko do akwarium i zobaczysz którędy ucieka :twisted:
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Re: Zestaw Co2

#10

Post autor: Drottnar »

Tak, ale węże od filtra nie sięgną. A do mniejszego się nie zmieści.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Zestaw Co2

#11

Post autor: sum »

Gadżet,jak sama nazwa wskazuje to gadżet :mrgreen:
Zasada działania taka sama jak pianki z ludwika.Trochę wygodniejsze,ot cały gadżet :)
Wygląda to tak :arrow: http://www.allegromat.pl/aukcja144600" onclick="window.open(this.href);return false;
Mnie butla 1,5kg. starcza na +/-trzy miesiące.
Drottnar, dzisiaj na 99% będę.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ