Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

#31

Post autor: Lech-u »

Ostatni post z poprzedniej strony:

sum pisze:ograniczenie przepływu wydaje się kiepskim pomysłem
Wprawdzie nie znam się na tych sprawach (mogę łatwiej określić co ogranicza przepływ w naczyniach krwionośnych :) niż w takich rurach akwariowych), ale wydaje mi się, że taki wynalazek Drottnar opisał, bez biobali i innych "ograniczaczy", raczej w znikomym stopniu ogranicza przepływ z filtra.
W końcu ten atomizer też jakoś ogranicza.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

#32

Post autor: Drottnar »

Atomizer zdecydowanie mniej ogranicza, bo tam, z tego co kojarzę, przepływ jest liniowy mniej więcej. A tutaj dochodzi pojemnik o pewnej objętości, w który filtr musi wtłoczyć wodę i dalej ją wypchnąć do akwarium, więc spadek wydajności jest zdecydowanie większy. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

#33

Post autor: Lech-u »

Drottnar pisze:A tutaj dochodzi pojemnik o pewnej objętości, w który filtr musi wtłoczyć wodę i dalej ją wypchnąć do akwarium, więc spadek wydajności jest zdecydowanie większy.
Według mnie nie wpłynie to w znaczący sposób na przepływ. Ale warto sprawdzić. Może ktoś ma możliwość zmierzenia?[
Awatar użytkownika

efereze
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: czw mar 26, 2015 6:52 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Re: Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

#34

Post autor: efereze »

Lech-u pisze:Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Mam wodę RO (własnej roboty :) ). Mam także urządzenie do robienia wody gazowanej, czyli nasyconej CO2.
I teraz pytanie: czy wlanie wody gazowanej zrobionej z RO spełni swoje zadanie? To znaczy, czy dostarczy odpowiednią ilość CO2 do akwarium oraz czy odpowiednio wpłynie na pH?

Wiem, że wlanie wody "mineralnej" nie jest dobrym rozwiązaniem, ale jak to będzie z wodą RO nasyconą CO2 ?
Są jakieś przeciwskazania takiego rozwiązania?

Normalnie używam CO2 oraz dyfuzora JBL. Bąbelki krążą po spirali i powoli się rozpuszczają, aż prawie całkiem znikną. Ale może lepiej byłoby wlać trochę gazowanej RO i po sprawie.
Co sądzicie?

Czasu już trochę minęło,więc może już ktoś kombinował z urządzeniem do robienia wody gazowanej (sodastream), w celu dostarczenia Co2 do akwarium?
A jak nie,to czy myślicie,że da radę jakoś wykorzystac takie urządzenie i w sposób uważny dostarczac bąbelki?

Rrrrogaty

Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

#35

Post autor: Rrrrogaty »

Ja ostatnio zacząłem dumać czy by się nie dało jakoś dostarczać CO2 z lampki naftowej czy innego źrodła ognia. :D Ale to raczej wariacki pomysł. :wink:
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

#36

Post autor: Lech-u »

ROGATEK pisze:Ja ostatnio zacząłem dumać czy by się nie dało jakoś dostarczać CO2 z lampki naftowej czy innego źrodła ognia. Ale to raczej wariacki pomysł.
Nie pierwszy i nie ostatni...
efereze pisze:Czasu już trochę minęło,więc może już ktoś kombinował z urządzeniem do robienia wody gazowanej (sodastream), w celu dostarczenia Co2 do akwarium?
A jak nie,to czy myślicie,że da radę jakoś wykorzystac takie urządzenie i w sposób uważny dostarczac bąbelki?
Spróbuj.
Tylko sprawdź parametry wody, żebyś wiedział co wlewasz.
Awatar użytkownika

efereze
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: czw mar 26, 2015 6:52 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

#37

Post autor: efereze »

Ale wlewać, czy próbować wężykiem dostarczyć?
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dodawanie CO2 poprzez wlanie wody "gazowanej" RO

#38

Post autor: Lech-u »

Zależy jakie masz możliwości.
Ja miałem pomysł, żeby gazowaną RO wlewać wężykiem, jako stała dostawa CO2.
Ale finalnie nie zrealizowałem tego pomysłu.
ODPOWIEDZ