Produkty planta geiner

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
leniwiec135
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 08, 2014 10:15 am
Lokalizacja: Warszawa-Ursynow
Na imię mam: Justyna
Płeć:

Produkty planta geiner

#1

Post autor: leniwiec135 »

Witam,
Mam pytanie w sprawie kilku produktów firmy aqua art miedzy innymi:
Planta geiner Classic,
Planta geiner potas,
Planta geiner carbo
Zostały mi one zaproponowane w sklepie przez sprzedawcę ale nie wiem czy aa to dobre produkty czy nie?
Cały czas się uczę i doskonale swoją wiedze pod katem akwarystyki :)
Justynka :)

Psyho

Produkty planta geiner

#2

Post autor: Psyho »

Niewiem czy to zbieg okolicznościale po użyciu Classica wywaliło mi glony ( dokładnie zielenice). Więc zaprzestałem dawkowania
Carbo dawałem ale efekt na roślinach raczej mizerny , obecnie mam bimbrownie i jest dużo lepiej.
Awatar użytkownika

Autor
leniwiec135
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 08, 2014 10:15 am
Lokalizacja: Warszawa-Ursynow
Na imię mam: Justyna
Płeć:

Produkty planta geiner

#3

Post autor: leniwiec135 »

A jak się ma nim równie to ładnie rosną rośliny?

-- Pn maja 12, 2014 1:13 pm --

Ja podawałam Classic na początku codziennie jedna pompkę tak jak jest tam napisane i po miesiącu padła cala roślinność a teraz mi powiedziano ze to się tylko wlewa przy podmianie wody w moim przypadku raz w tygodniu ale boje się ze znowu roślinki padna :(
Cały czas się uczę i doskonale swoją wiedze pod katem akwarystyki :)
Justynka :)

Psyho

Produkty planta geiner

#4

Post autor: Psyho »

Obecnie używam Makro Red aqua art'u i nie mam żadnych ubocznych skutków więc to mogę Ci polecić
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Produkty planta geiner

#5

Post autor: fivb77 »

Ale na Classicu nie jest napisane, żeby to codziennie podawać po "pompce", tylko:

"Dawkowanie i wydajność:

Dawkować należy bezpośrednio do akwarium po częściowej podmianie wody 1 ml na 4 litry podmienianej wody."
http://www.aqua-art.pl/pl/katalog-produ ... ils/1/20/1

Zresztą to jest nawóz mikroelementowy, jego ogólnie podaje się niewiele, najpierw trzeba zadbać o wszystkie makroelementy.
Niestety kupić "nawóz dla roślinek" i go lać to proszenie się o kłopoty.
Linia Aqua Art jest niezła.. Tzn widziałem kilka baniaczków na niej na widok których pozazdrościłem posiadaczowi :) , ale ja bym chyba się na Twoim miejscu jeszcze wstrzymał z wyborem całej linii nawozowej, to jest poważny wybór i wcale nie taki łatwy dla "rośliniarzy". Z tego co kojarzę masz takie malutkie akwarium i polecano Ci na naszym forum rośliny "szybko rosnące".
Gdy je będziesz mieć, pokaż nam to akwarium, pokaż wszystkie rośliny, a my Ci podpowiemy jak najlepiej umiemy to co będzie dla Ciebie najlepsze :)
Awatar użytkownika

Autor
leniwiec135
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 08, 2014 10:15 am
Lokalizacja: Warszawa-Ursynow
Na imię mam: Justyna
Płeć:

Produkty planta geiner

#6

Post autor: leniwiec135 »

Tak 1ml na 4 litry podmienionej wody ale dodatkowo na butelce napisane jest ze dla wzmocnienia efektu pielegnacyjnego mozna stosowac dodatkowe niewielkie dawki codziennie. ale zrobie tak jak radzisz fivb77 :)
Cały czas się uczę i doskonale swoją wiedze pod katem akwarystyki :)
Justynka :)

pioterk
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 17, 2014 3:25 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Piotrek
Płeć:

Produkty planta geiner

#7

Post autor: pioterk »

Ja używam tego nawozu od kilku miesięcy. Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków ubocznych, rośliny mają się dobrze, rosną szybko. Zawsze lałem przy podmianie zgodnie z zaleceniami i do tego raz na kilka dni jeden mililitr profilaktycznie.
Ogólnie złego słowa nie mogę o tym nawozie powiedzieć.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Produkty planta geiner

#8

Post autor: sylwekw »

Ja sądzę, że żadna z tych "markowych" linii nie jest zła ale po pierwsze trzeba mieć trochę rozsądku w jej używaniu i na pewno warto czytać i stosować się do zaleceń na etykietach z drobnymi korektami wynikającymi z obserwacji. Sam jestem wielce początkującym w tej dziedzinie ale jakoś nawozy nie spowodowały w moim akwarium "katastrofy" i też używam jednego z produktów Aqua Art.
Awatar użytkownika

Autor
leniwiec135
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 08, 2014 10:15 am
Lokalizacja: Warszawa-Ursynow
Na imię mam: Justyna
Płeć:

Produkty planta geiner

#9

Post autor: leniwiec135 »

Teraz to ja juz wiem :) chcialam dobrze a wyszło na odwrót ale więcej nie popelnie tego błędu. Lepiej mniej niż za dużo. :)
Cały czas się uczę i doskonale swoją wiedze pod katem akwarystyki :)
Justynka :)

SheerG
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 11:49 pm
Lokalizacja: Bródno

Produkty planta geiner

#10

Post autor: SheerG »

Dokładnie co za dużo to niezdrowo, Classic jest specyficzny ;)
W tygodniu możesz 1ml podać 3dni przed podmianką...U mnie nie sprawia problemów a jak przesadzę to widać to już po kilku godzinach tzn mam pył na szybach ;)
ODPOWIEDZ