Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
joanna50
Uzależniony
Posty: 691
Rejestracja: śr sty 21, 2015 8:35 pm
Lokalizacja: Warszawa -Grochów
Na imię mam: Joanna
Płeć:

Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#1

Post autor: joanna50 »

Znalazłam:
http://allegro.pl/plantis-butla-1000ml- ... 65798.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przyznam się, że od tygodnia stosuję. Ciekawa jestem opinii na temat takiego dostarczania CO2.
Z moich obserwacji - roślinki nie "bąbelkują". Zresztą może to kwestia światła ( typowa kosteczka AQUAEL SHRIMP SET SMART 30L ).
Czy to tylko "naciąganie" czy rzeczywiście może działać?
Wiedźma Joanna :)

Rrrrogaty

Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Ja jestem zdania, ze jakiekolwiek stosowanie CO2 zaczyna być zauważalne od odpowiednio wysokiego poziomu światła, rzędu 0,6 -0,8W/L.

gymnocalycium
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: pn mar 10, 2014 9:56 am
Telefon: 601251340
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Marek
Płeć:

Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#3

Post autor: gymnocalycium »

Jak pisałem rośliny wodne pozyskują CO2 tylko w formie rozpuszczonej w wodzie.
Rozpuszczanie CO2 z użyciem tego urządzenia będzie zależne od ciśnienia i powierzchni styku. Stąd sugestia aby całość zbliżyć do dna.
Najlepiej stosować zimna wodę sodową dozowana pod kontrola pH (przynajmniej w tych mniejszych zbiornikach).

Marek
Ostatnio zmieniony pn kwie 13, 2015 12:00 am przez gymnocalycium, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#4

Post autor: Lech-u »

Coś mi się wydaje, że na dłuższą metę, to jest mało opłacalne. Lepiej kupić małą butlę CO2, reduktor i parę innych dupereli i podawać CO2 w sposób "przewidywalny". Napełnienie takiej butli kosztuje mniej więcej tyle co cały ten zestaw (lub mniej) a przynajmniej nie trzeba się bawić w codzienne dozowanie metodą ręczną.

Z opisu Alle: "Bardzo dobrze się sprawdza dozowanie CO2 z butli razem z płynnym węglem AZOO CARBON PLUS".
Jasne. Także podawanie nawozów, dobrego oświetlenia i dbanie o inne parametry wody też nie zaszkodzą.

A tak naprawdę: albo CO2 w postaci gazu albo substytut w postaci CARBO (jakoś mało wierzę w CARBO w płynie). Podawanie i tego i tamtego nie ma sensu.

Więc namawiam na zakup butli ciśnieniowej CO2 i potrzebnego do tego celu osprzętu.
Poczytaj tu:
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=53&t=22540" onclick="window.open(this.href);return false;

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#5

Post autor: krasnal »

joanna50 pisze:kosteczka AQUAEL SHRIMP SET
Czy w 112 -e masz butlę co2 ?
Jak daleko mają aqwa do siebie ?
Awatar użytkownika

Autor
joanna50
Uzależniony
Posty: 691
Rejestracja: śr sty 21, 2015 8:35 pm
Lokalizacja: Warszawa -Grochów
Na imię mam: Joanna
Płeć:

Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#6

Post autor: joanna50 »

Krasnalu :) już miałam pomysł podłączyć CO2 do dwóch zbiorników z jednej butli :) Niestety są w osobnych pomieszczeniach i nie mam takiej możliwości.
Czekam aż US zwróci moje nadpłacone i zainwestuję w butlę :)
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
Wiedźma Joanna :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#7

Post autor: Lech-u »

joanna50 pisze:Niestety są w osobnych pomieszczeniach i nie mam takiej możliwości.
Przemyśl sprawę jeszcze raz.
Wężyk do CO2 jest bardzo cieniutki i można go pociągnąć nawet wieeeele metrów np. przy listwie przypodłogowej. Albo wiercąc małą dziurkę w ścianie. Jeśli masz już jedną butlę to może nie warto inwestować w kolejny zestaw, tylko w dłuuuuugi wężyk do CO2 i ewentualnie elektrozawór i zaworek precyzyjny.

A może głupio gadam. Mam dwa akwaria tuż obok siebie i dzielnie zainstalowałem dwa zestawy CO2. A co? Kto mi zabroni?

gymnocalycium
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: pn mar 10, 2014 9:56 am
Telefon: 601251340
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Marek
Płeć:

Re: Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#8

Post autor: gymnocalycium »

Też mam dwa i przez trójnik próbowałem obsłużyć z jednej butli - jest problem z regulacją odpowiedniego ciśnienia w przewodach za trójnikiem szczególnie przy różnych odległościach i cienieniach słupa wody do pokonania.
Jedyne rozwiązanie w miarę ekonomiczne do jedna większa butla i 2 elektrozawory.

Wg mnie najlepiej podawać jednak "rozpylony" CO2 przed filtrami, dyfuzorami narurowymi etc tak aby jak najwięcej gazu zdążyło się rozpuścić przed wyrzuceniem wody do zbiornika głównego.

pozdrawiam

Marek
Awatar użytkownika

Autor
joanna50
Uzależniony
Posty: 691
Rejestracja: śr sty 21, 2015 8:35 pm
Lokalizacja: Warszawa -Grochów
Na imię mam: Joanna
Płeć:

Czy ktoś wierzy w skuteczność takiego urządzenia?

#9

Post autor: joanna50 »

Dziękuję za wszystkie rady-porady :)
Dłuuuga rurka nie wchodzi w rachubę. Zakupię więc drugą butlę cytując Lecha "A co? Kto mi zabroni?"
Miłego dnia :)
Wiedźma Joanna :)
ODPOWIEDZ