Nabijanie butli CO2 w Warszawie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Odp: Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#151

Post autor: jgoluch »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Lech-u, jak Ci sie nie wyswiela, to spróbuj przy aktywnej przeglądarce wcisnąć CTRL+F5.


__________________
Patapatalkniętne
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#152

Post autor: Lech-u »

Trochę uporządkowałem naszą listę:
1. POL-POŻ, ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa – od ręki – 30 PLN za 6 kg CO2, 45 zł za 18 kg – czynne pn. – pt. od 08:00-16:00 (ostatnie napełnianie do 15:40), tel.: (22) 846 25 77 (http://www.polpoz.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; )
2. KAMINO ul. Żywiecka 21a (filia: Traktorzystów 1), Zakład jest czynny też w sobotę od 8 do 12,butle nabijają za 10 złociszy(1,5kg) tel. 022-668-45-54; 022-478-24-66; 0-601-285-889 (http://www.kamino.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; )
3. TEL-GAZ , Zielonka, al. Piłsudskiego 5, tel. 022 7818802 - cena 15zł za 1,5kg butle, Pracują w soboty w godz.8-13 (nie nabijają tylko wymieniają pustą na pełną).
4. POŻ-KOMPLEKS; Zacisze Targówek-Fabryczny: Jeleniogórska 8, tel.: 22 499 56 12; 0-501-109-008; od pn. - pt. od 09:00 – 19:00. Za 6kilogramówkę płaci się 50zł, Nabicie butli CO2 1,5kg 20zł (http://pozkompleks.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; )
5. GAZ-TRANS - Warszawa-Zakręt, ul. Trakt Brzeski 117, tel. 022 7731921; ~1300m za skrętem na Lublin.10 min. drogi by car z Gocławia i 15 zł za napełnienie 1,5kg butli; normalnie każą zostawiać butlę i na drugi dzień do odbioru, lub wymiana na pełną jeśli mają takiej samej pojemności (http://www.gaz-trans.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; )
6. ORDA Mariusz Rembek, ul. Poprawna 105A, 03-984 Warszawa, Dostawa butli z dwutlenkiem węgla spożywczym na terenie Warszawy. 1 butla 6 kg -40 zł, 2+ butle 6 kg - 35 zł (http://www.butleco2.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; )
7. ABC-POŻ ul. Roentgena 46 ; Tel.:+48 22 499 45 56, tel. Kom. 601-265-626, 30zł za standardową butlę 1,5kg.
8. MIRAMAR Andrzej Kulawik , ul. Bokserska 1 b, Warszawa, tel. 22 647 09 35, fax 22 647 09 35 , 1,5kg; 20zł czeka się 3 dni (http://www.spawanie.waw.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; )
9. TECHGAZ Józefów, ul. Graniczna 81 B. tel/fax: 22 789 66 53 - Trzeba poczekać ze dwa dni [http://techgaz.pl/]
10. GAZY TECHNICZNE Krzysztof Miszkurka ul. Kłobucka 8 mag.16, Warszawa - Ursynów, Tel. (22) 843 46 69, Kom. (0) 509 175 473, czynne od 07-do 16:30, wymiana butli 6kg (od ręki) nie napełniają na miejscu. Koszt wymiany 30 PLN netto. Zajmują się tylko wymianą butli (warto to zrobić jeśli w naszej butli powoli kończy się okres ważności - słowa pana z tego punktu)., (http://www.gazytechniczne.net/" onclick="window.open(this.href);return false; )
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#153

Post autor: Drottnar »

Lechu, w pierwszym poście lista przeszła kilka zmian i uzupełnień.

wiss_81
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 17, 2010 9:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#154

Post autor: wiss_81 »

Podaję nowe miejsce szczególnie dla mieszkańców Tarchomina:
http://cisan.pl/pl/141-gazy-techniczne-oslonowe" onclick="window.open(this.href);return false;
Nabitą butlę odbiera się na drugi dzień.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Re: Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#155

Post autor: Lech-u »

wiss_81 pisze:Podaję nowe miejsce szczególnie dla mieszkańców Tarchomina:
http://cisan.pl/pl/141-gazy-techniczne-oslonowe" onclick="window.open(this.href);return false;
Nabitą butlę odbiera się na drugi dzień.
Dopisałem do listy. Niedługo będzie w poście nr 1.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#156

Post autor: Drottnar »

Lista zaktualizowana.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#157

Post autor: mimag »

wiss_81 pisze:Podaję nowe miejsce szczególnie dla mieszkańców Tarchomina:
http://cisan.pl/pl/141-gazy-techniczne-oslonowe" onclick="window.open(this.href);return false;
Nabitą butlę odbiera się na drugi dzień.
ile za nabicie butli sobie życzą?
Lech-u pisze:Zajmują się tylko wymianą butli (warto to zrobić jeśli w naszej butli powoli kończy się okres ważności - słowa pana z tego punktu). Chyba warto dodać do naszego spisu...
rozjasnij jak to rozumiec?
jesli wymieniaja to otrzymasz swoją butle za dzien czy dwa przy odbiorze. Jesli by oddawali inną butle o tej samej pojemnosci wtedy by wydawali od reki bo po co za dzien jesli dysponuja butlą na wymiane.
Nie bardzo rozumiem sugestie ze jak sie konczy termin to warto?
100x40x50 JUWEL RIO 180

stevemaster
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 27, 2010 1:27 pm
Lokalizacja: Młociny
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#158

Post autor: stevemaster »

To i ja proponuję dodać:
Młociny "Trans-Mat-Gaz"
ul. Wólczyńska 133
01-919 Warszawa
woj. mazowieckie

Wybieram się tam w tym tygodniu po raz pierwszy, ale kontaktowałem się już telefonicznie. Butle takie jak moja tj. 2l nabijają od ręki lub odbiór tego samego dnia. Ceny nie pamiętam, ale chyba około 15zł.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#159

Post autor: Drottnar »

Dodane, dzięki.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#160

Post autor: mimag »

stevemaster pisze:To i ja proponuję dodać:
Młociny "Trans-Mat-Gaz"
ul. Wólczyńska 133
01-919 Warszawa
woj. mazowieckie

Wybieram się tam w tym tygodniu po raz pierwszy, ale kontaktowałem się już telefonicznie. Butle takie jak moja tj. 2l nabijają od ręki lub odbiór tego samego dnia. Ceny nie pamiętam, ale chyba około 15zł.
napisz jak nabijesz jak wrazenia i jaka cena.
Gdzies w tej okolicy (sprawdziłem ul. Arkuszowa 54) widzialem szyld gazy techniczne i bylo co2 ale jak dzwonilem powiedzieli ze nie nabijają butli.
100x40x50 JUWEL RIO 180

stevemaster
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 27, 2010 1:27 pm
Lokalizacja: Młociny
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#161

Post autor: stevemaster »

mimag pisze:napisz jak nabijesz jak wrazenia i jaka cena.
Gdzies w tej okolicy widzialem szyld gazy techniczne i bylo co2 ale jak dzwonilem powiedzieli ze nie nabijają butli.
Gdy zadzwoniłem na numer podany na ich stronie to Pani mnie przekierowała do innego działu, na tym samym terenie.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#162

Post autor: mimag »

stevemaster pisze:
mimag pisze:napisz jak nabijesz jak wrazenia i jaka cena.
Gdzies w tej okolicy widzialem szyld gazy techniczne i bylo co2 ale jak dzwonilem powiedzieli ze nie nabijają butli.
Gdy zadzwoniłem na numer podany na ich stronie to Pani mnie przekierowała do innego działu, na tym samym terenie.
ja dzwonilem na Arkuszową 54, wiec Ty piszesz o innym punkcie. Napisz jak rozeznanie w tym punkcie po wizycie. Jesli bedzie ok to dla mnie to bedzie super miejsce aby sprawnie nabic butle. Wazne aby od ręki.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#163

Post autor: Lech-u »

mimag pisze:Nie bardzo rozumiem sugestie ze jak sie konczy termin to warto?
Przykład: Twoja butla ma okres ważności do 2013.12. Zanosisz butlę na wymianę i możesz dostać taką, co ma okres ważności do 2015.06.

Poza tym, wstawiłeś wypowiedzi dwóch osób: moją (po sprawdzeniu telefonicznym w punkcie wymiany butli) i innej osoby, która mówi, że możesz odebrać swoją butlę następnego dnia. Nie wiem co jest prawdą, bo nigdy tam nie wymieniałem butli. Tylko zadzwoniłem.

Swoją drogą: dzisiaj byłem po raz kolejny na Emaliowej. I tam dowiedziałem się, że te punkty, które oddają butlę na następny dzień, napełniają właśnie na Emaliowej (pewnie nie wszystkie, ale mimo wszystko tak się dzieje).
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#164

Post autor: pkucaba »

Lech-u pisze:Twoja butla ma okres ważności do 2013.12. Zanosisz butlę na wymianę i możesz dostać taką, co ma okres ważności do 2015.06.
Dlatego pilnuję swoich 2020r - mogą nawet mnie przeżyć ;)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#165

Post autor: Lech-u »

pkucaba pisze:mogą nawet mnie przeżyć
Dobra, dobra. Nie obiecuj! :D
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#166

Post autor: emil »

Lech-u pisze:ABC-POŻ ul. Roentgena 46 ; Tel.:+48 22 499 45 56, tel. Kom. 601-265-626, 30zł za standardową butlę 1,5kg.
Cena jest trochę mniejsza bo ok 25zł za 2 kg. Dziesiąte nabicie gratis.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#167

Post autor: Drottnar »

Emil, jak to ok 25?
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#168

Post autor: jgoluch »

Tam cena CO2 jest liczona za 100g z tego co pamiętam i przeliczana na pojemność butli.
A podałem cenę jaką ja zapłaciłem za pierwszym razem.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#169

Post autor: mimag »

Lech-u pisze:Przykład: Twoja butla ma okres ważności do 2013.12. Zanosisz butlę na wymianę i możesz dostać taką, co ma okres ważności do 2015.06.
i mi o to samo chodziło. Ja jestem pewny ze nie nabijaja od reki tylko sie zostawia i odbior nastepnego dnia. Rzecz w tym ze jak zostawiasz to odbierzesz swoją i raczej nie ma opcji aby otrzymac butle z dluzszym terminem. Swoja zostawialem i oddali tą samą, dlatego dopytywalem bo nie rozumialem jak ma to dzialac. Ciekawe ze CI to zasugerował pracownik. Nie dajcie sie tam namowic na przetoczenie od reki bo wtedy nabijają około 1/3 butli - małe cisnienie wiec nie ma jak wepchnac wiecej gazu.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#170

Post autor: Lech-u »

mimag pisze:Ciekawe ze CI to zasugerował pracownik
Nie zasugerował, tylko raczej "napomknął" w czasie rozmowy.
Tak "międzywierszami".
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#171

Post autor: pkucaba »

Na Jeleniogórskiej dobijają agregatem, więc zawsze jest do pełna. :D
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#172

Post autor: Lech-u »

pkucaba pisze:Na Jeleniogórskiej dobijają agregatem, więc zawsze jest do pełna
Na Emaliowej stawiają na wagę i zawsze jest 6kg. Uczciwie napełniają i ceny są w miarę dobre.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#173

Post autor: emil »

Drottnar pisze:Emil, jak to ok 25?


W zależności ile waży butla. W lecie dają mniej gazu do butli a w pozostałe pory roku, ładują więcej. :D
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#174

Post autor: Lech-u »

emil pisze:W lecie dają mniej gazu do butli a w pozostałe pory roku, ładują więcej
Przyznam, że to jakaś dziwna metoda. Butla ma określoną pojemność i według norm powinna być zawsze napełniona do wyznaczonego w legalizacji limitu. Na każdej butli jest napisane ile może "przyjąć" gazu.
A jeśli ładują mniej, to chyba jest to bez sensu.
Ja bym się wkurzył, jakbym do butli 6kg dostał np. 2 kg. Bo to dla mnie oznacza jedno: szybciej muszę pojechać po następną porcję CO2.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#175

Post autor: emil »

601-265-626 pod tym numerem Pan z Roentgena wyjaśni Ci dlaczego w lecie nabijają mniej gazu.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#176

Post autor: Lech-u »

emil pisze:601-265-626 pod tym numerem Pan z Roentgena wyjaśni Ci dlaczego w lecie nabijają mniej gazu.
Dzięki. Ale wolę wozić butle na Emaliową, bo tam nabijają butlę, a nie w "butelkę". Przynajmniej tak myślę.
Chociaż może tak jest jak mówisz: w lecie mniej w zimie więcej. Tylko na razie nie widzę żadnego wytłumaczenia tego procederu. Bo temperatura wyższa w lecie? Bzdura, bo u mnie w domu, gdzie butla ląduje zaraz po naładowaniu jest zawsze temperatura 26 stopni C, więc lato mam cały rok. Jakby to miało znaczenie, to punkty napełniające butle CO2 stawiały by warunek: np. nabiję pełne 6kg pod warunkiem, że będziesz trzymał butlę w temperaturze nie większej niż 20 C. Każda butla ma zawór bezpieczeństwa. Więc jakby było za dużo gazu w środku to i tak wypuści nadmiar.

Może faktycznie Pan z Roentgena coś wyjaśni w tej sprawie.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#177

Post autor: emil »

Nie zawsze jest tak że od razu jedziesz do domu i podłączas butlę. Pomyśl sobie o tym gdyby butla została w smochodzie przez cały dzieć przy 30*? Wydaje mi się to słusznym uzasadnieniem nabijania butli mnijszą ilością. Płacisz za gaz który się znajduje w butli a nie za objętość butli przynajmniej tak jest na Roentgena, a więc nie wiem dlaczego twierdzisz że oszukują ? Nikogo nie namawiam, mówię jak jest. Nabijam tam już od jakiegoś czasu i wydaje mi się że jest tanio tym bardziej że co 10 nabicie gratis.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#178

Post autor: Lech-u »

emil pisze:Płacisz za gaz który się znajduje w butli a nie za objętość butli przynajmniej tak jest na Roentgena, a więc nie wiem dlaczego twierdzisz że oszukują
Nie twierdzę, że oszukują. Nie użyłem takiego określenia. Więc proszę nie pisz takich tekstów o tym co rzekomo powiedziałem.

Mam na myśli to: mam butlę 6kg po to, żeby rzadko jeździć do punktu, który napełnia. Jeśli nabijam butlę 6kg, to chcę, żeby było 6kg CO2 jak w butli, a nie jak w "butelce" np. 2kg.

Zadzwoniłem pod podany numer. Bardzo uprzejmy Pan próbował mi wytłumaczyć zależności rozszerzalności gazu CO2 od temperatury otoczenia i tłumaczył dlaczego nabija mniej. Ale nie potrafił powiedzieć o ile mniej nabija przy określonej temperaturze otoczenia (np. ile nabije przy 30 stopniach a le przy 15 stopniach). Czyli robi to trochę "na oko" bo tak będzie bezpieczniej. Racja, tak będzie bezpieczniej. Tylko, że nie ma sensownego uzasadnienia takiego postępowania. Zawór bezpieczeństwa (jest w każdej legalnej butli) sam wie, kiedy należy wypuścić nadmiar gazu. Ja wolę polegać na zaworze bezpieczeństwa niż na "oku" Pana z Roentgena.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#179

Post autor: jgoluch »

Tak, na Roentgena płaci się za każde 100g wtłoczonego gazu.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to jest to 1,8zł za 100g.
Zauważcie, że przy wyższej temperaturze ciśnienie w butli się zwiększa.
Np dla świeżo nabitej butli, w zimie mam ok 50bar, zaś w lecie 60bar.
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#180

Post autor: emil »

Lech-u pisze:tam nabijają butlę, a nie w "butelkę".
Dla mnie to jest jednoznaczne określenie oszustwa.
Lech-u pisze:bo tak będzie bezpieczniej
to źle ?
Lech-u pisze:Ja wolę polegać na zaworze bezpieczeństwa niż na "oku" Pana z Roentgena
Ale przecież nikt Cię nie zmusza do tego aby tam nabijać.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nabijanie butli CO2 w Warszawie

#181

Post autor: Lech-u »

jgoluch pisze:na Roentgena płaci się za każde 100g wtłoczonego gazu.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to jest to 1,8zł za 100g
Jeśli dobrze liczę: za 100g =1,8 PLN to za 6000 g (6kg) = 108 PLN !!!

To jest 3 razy drożej niż na Emaliowej.
emil pisze:Ale przecież nikt Cię nie zmusza do tego aby tam nabijać.
Wiem, każdy ma prawo wyboru.
emil pisze:Dla mnie to jest jednoznaczne określenie oszustwa.
Normalnie wypadałoby powiedzieć przepraszam, jeśli się kogoś niesłusznie osądzi i oskarży. Nie trzeba "brnąć" w niesłusznym osądzie.
Przecież wytłumaczyłem Tobie co "poeta" miał na myśli.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ