[Brwinów] lignity

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

[Brwinów] lignity

#1

Post autor: Zbyszek »

Chcę opróżnić jeden ze zbiorników w których moczę korzenie i lignity, w związku z tym sprzedam lignity:
- duże bryły, waga 7-10 kg, wielkości około 40-45 cm x 30-40 cm x 10-15 cm, 3 sztuki, cena 30 zł/sztuka,
- bryły wielkości około 20-30 cm x 20-30 cm, 2 sztuki, cena 20 zł/szt,
- bryły (płytki) wielkości 20-40 cm x 10-15 cm x 2-4 cm, 6 sztuk, cena 10 zł/szt,
- bryły wielkości 15-20 cm x 5-8 cm x 3-5 cm, 3 sztuki, cena 5 zł/szt,
- z grotami, średnica otworu 3 cm, głębokość 8-13 cm, 3 sztuki, cena 20 zł/szt,
- z grotami, średnica otworu 2 cm, głębokość 8 cm, 1 sztuka, cena 10 zł.

Wielkości podałem orientacyjnie - ciężko dokładnie wymierzyć nieregularne kształty, najlepiej obejrzeć osobiście. Lignity są wymoczone (cały czas są pod wodą), wymyte pod ciśnieniem (karcherem) można je od razu wkładać do akwarium. Odbiór w Brwinowie, ewentualnie w Grodzisku Maz.

Wojtekxxx9

[Brwinów] lignity

#2

Post autor: Wojtekxxx9 »

W wawie nie bywasz?

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

[Brwinów] lignity

#3

Post autor: Zbyszek »

W Warszawie bywam raczej rzadko. Mogę też wysłać kurierem.
Dodano do tego postu po 7 dniach 16 godzinach 6 minutach 9 sekundach
W związku z licznymi pytaniami, zostało mi jeszcze:
- duże bryły, waga 7-10 kg, wielkości około 40-45 cm x 30-40 cm x 10-15 cm, 3 sztuki, cena 30 zł/sztuka, (fot. 1),
- bryły (płytki) wielkości 20-40 cm x 10-15 cm x 2-4 cm, 6 sztuk, cena 10 zł/szt - okazało się, że było ich znacznie więcej i zostało jeszcze 8 sztuk (fot. 2).
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dodano do tego postu po 11 dniach 1 godzinie 56 minutach 1 sekundzie
Powyższe lignity już nieaktualne - ale jakby ktoś w przyszłości potrzebował lignity to prawdopodobnie pod koniec lutego będę jeszcze przywoził dla siebie ( mam w planach jeszcze dwa akwaria dla zbrojników :) ) mogę wtedy przywieźć więcej. Zainteresowani proszę pisać na pw.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

[Brwinów] lignity

#4

Post autor: Lech-u »

Zbyszek pisze: czw sty 11, 2018 1:04 pmmam w planach jeszcze dwa akwaria dla zbrojników
Czy dla zbrojników lignity są lepsze nić drewno?

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

[Brwinów] lignity

#5

Post autor: Zbyszek »

Czy lepsze ? Nie wiem, różne są opinie. Spotkałem się z opinią, że są wręcz niezbędne i żadne drewno ich nie zastąpi, ale i spotkałem się z opinią, że są wręcz szkodliwe bo wydzielają szkodliwe substancje do wody.
Z moich obserwacji - a mam lignity w akwariach od przeszło 20 lat, wynika, że na pewno nie szkodzą. Zwykły Ancistrus sp. którego też mam od niepamiętnych czasów :) często przesiaduje na lignitach i zauważyłem, że mu to odpowiada. Te "lepsze" gatunki zbrojników to chyba zależy od poszczególnych osobników - np jeden osobnik l 201 objął sobie w posiadanie grotę z rurki denarskiej glinianej a drugi z lignitu, jeden osobnik l 134 siedzi w grocie z lignitu a dwa inne w grotach z drewna - ciężko za nimi trafić :). Ogólnie jednak widzę, że wszystkie zbrojniki jakie mam raczej jednakowo siedzą na korzeniach i lignitach. Tak naprawdę to w tym temacie musiały się wypowiedzieć ktoś kto naprawdę "siedzi" w zbrojnikach, ja te tzw L-ki mam dopiero od około dwóch lat i to zaledwie cztery gatunki tych najpopularniejszych - także są to moje początki z tymi rybami.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

[Brwinów] lignity

#6

Post autor: Lech-u »

Dzięki, poczytam jeszcze o tych lignitach. Jakby co to się odezwę.
Zablokowany