Problemy z filtrami

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Problemy z filtrami

#1

Post autor: marcinzabki29 »

Witam. Dzięki Lechu ja na razie mam problem z poruszaniem się po forum i stąd ten mój wpis nie tu gdzie powinien być. Zdjęcia spróbuję (jak dam radę) wrzucić, chociaż nie wiem czy jest się czym chwalić. Mam problem z farfoclami w akwarium. Parę słów o filtrach. Główny filtr to Ehein 2028 - dwa tygodnie temu zakupiłem do niego nowe wkłady tzn gąbkę i "fizelinę" dwie sztuki. Deszczownica jest ustawiona na lewej szybie i skierowana lekko do góry i oczywiście w prawo. W pobliżu znajduję się wewnętrzny ehein aquaball 180 z małą deszczownicą skierowaną w lewo i w dół po to ażeby bąbelki CO2 które znajdują się na dole na lewej szybie ładnie się rozprowadzały po całym akwarium. W prawym rogu jest zasys z zewnętrznego przy samym dnie. W prawym rogu znajduję się też skimer eheima 350. Po jego lewej stronie drugi ehein wewnętrzny aquaball 180 z długą deszczownicą około 50 cm ustawioną wylotem na tylną szybę, ażeby woda wypływała delikatnie. Wiem że trochę tego sprzętu jest ale skoro przesadziłem z rybami (nawet nie będę się chwalił ile ich mam) to musiałem zainwestować w filtry, pochwalę się tylko niektórymi gatunkami: brzanki, bocje, kiryski, sumki, glonojady, molinezje. kiryśniki i na razie wystarczy. Nie chce żebyście mnie od razu zlinczowali. Otóż takie ustawienie filtrów, poza skimerem, powoduję ładną cyrkulację wody, widzę to po tych farfoclach i po bąbelkach CO2. Problem polega na tym że te chole.... farfocle za nic mają filtry i po prostu się ocierają o nie a nie są zasysane. Może ktoś mi wyjaśni czemu tak się dzieję???????? Już nawet myślałem czy nie zdjąć po jednym koszyku z wewnętrznych i włożyć od dołu kawałek rurki (tak jak na zasysie zewnętrznego). Może to jest jakiś pomysł? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Problemy z filtrami

#2

Post autor: Lech-u »

Ja myślę, że skoro masz tak sporą filtrację, to przepływ wody jest na tyle szybki, że niektóre śmieci nie zdążą wpaść do filtra przy pierwszym obiegu.

Skoro wodę mieli, to i musi zasysać. A jeśli zasysa, to pewnie farfocle się osadzają wewnątrz filtrów.

Ale, ale... Masz tyle sraluchów w akwarium, że może nawet taka filtracja nie jest w stanie poradzić sobie z taką masą farfocli.

Nie chcę Ciebie linczować (zgodnie z Twoim życzeniem), ale puknij się w pierś i sprawdź, czy aby taka obsada jest najbardziej optymalna do tego zestawu akwarium-filtry. Myślę, że warto się pochylić nad przyczyną powstawania dużej ilości farfocli, a nie koniecznie szukać "dziury" w filtrach. Bo zakładam, że filtry masz podłączone prawidłowo...
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Problemy z filtrami

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Wiem że przeholowałem z rybami, ale przecież ich nie wyrzucę. Wystarczy wspomnieć o jednym moim sraluchu - jest to glonojad który ma około 40 cm. Czyli muszę się z tym pogodzić i przyzwyczaić póki co do tych farfocli. Jak myje filtry to gąbki są trochę brudne ale myślałem że będą bardziej zasyfione - w końcu tyle tego pływa. Pozdrawiam

-- Śr kwi 15, 2015 5:50 pm --

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Może zamienić kosze z aquabala 180
http://www.zooplus.pl/shop/rybki/filtry ... Au9y8P8HAQ" onclick="window.open(this.href);return false;
na kosze z bio powera
http://www.zooplus.pl/shop/rybki/filtry ... eim/151594" onclick="window.open(this.href);return false;
kupiłbym te dwa górne, one nie są całe bez otworów, wiadomo że Bio power zasysa tylko z dolnego kosza. Może wtedy mocniej by zasysał mój aquaball???
Co Wy na to???

Pozdrawiam

-- Śr kwi 15, 2015 5:52 pm --

Sorki błąd
one nie są całe bez otworów
one są całe bez otworów

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Problemy z filtrami

#4

Post autor: Lech-u »

Oddaj cześć ryb. Nie męcz ich.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Problemy z filtrami

#5

Post autor: marcinzabki29 »

Rozumiem. Czyli TU leży przyczyna.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ