Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ

Autor
tomek bo
Gość
Posty: 0
Rejestracja: wt paź 13, 2015 9:51 am
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: tomek

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#1

Post autor: tomek bo »

Cześć !!! mam na imię Tomek i zawsze miałem akwarium - teraz mam w gabinecie stom., gdyż jestem dentystą - z racji obowiązków zawodowych i rodzicielskich akwarium zaczyna straszyć pacjentów a ryby na pewno cierpią że nikt o nie nie dba. Poszukuję osoby która chciałaby się tym zająć (rewitalizacja plus póżniejszy regularny serwis), oczywiście za stosownym honorarium.
pomóżcie! pozdrowienia
proszę o kontakt :tborzecki76@wp.pl
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#2

Post autor: Conrad »

Kup Autofiltr 2003 wielozadaniowy samoczyszczący się system filtrujący ratujący życie ryb akwariowych, autofiltr stale usuwa zanieczyszczenia skanując akwarium co 5 minut. Pozdrów Darę ;p
Awatar użytkownika

mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#3

Post autor: mastacz »

Auto filtr sam wszystkiego nie zrobi :P
Na pewno kogoś znajdziesz, dopisz tylko może lokalizację to będzie łatwiej komuś się zdecydować.

Powodzenia

Grehu
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 11, 2015 6:40 pm
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#4

Post autor: Grehu »

Mógłbyś dokładnie opisać zasadę działania tego filtra? Oczywiście w osobnym temacie.
Awatar użytkownika

rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Re: Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#5

Post autor: rafalwienio »

:viva: :viva: :viva: :viva: :viva: zasada działania takich magicznych filtrów jest do obejrzenia w filmie gdzie jest Nemo :viva: :viva: :viva:
Grehu pisze:Mógłbyś dokładnie opisać zasadę działania tego filtra? Oczywiście w osobnym temacie.

Grehu
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 11, 2015 6:40 pm
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#6

Post autor: Grehu »

Czyli nie istnieją? Nigdy z czymś podobnym nie spotkałem się i jestem ciekawy jak to działa? Czy utrzymuje parametry NO2, NO3 na pożądanym poziomie, czy sprawdza rozwój koloni bakterii cyklu azotowego? A może tylko usuwa zanieczyszczenia?
Awatar użytkownika

mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#7

Post autor: mastacz »

Szczerze to sam nie wiem ale znając życie robi tylko to co filt - oczyszcza. tym skanowaniem moze zwiększa filtracje ale nie sądze by kontrolował parametry.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#8

Post autor: pkucaba »

On jest tylko do morskich akwariów.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#9

Post autor: asheka »

Miejcie litość :)

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#10

Post autor: pkucaba »

Pragnę przypomnieć tomek bo szuka osoby chętnej serwisować akwarium.

-- 13 paź 2015, o 19:55 --

Tomku wysłałem pw.

-- 13 paź 2015, o 20:02 --

Ale temat dalej aktualny. Ja się nie zgłosiłem ;)
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#11

Post autor: rudy1986 »

Czy dowiemy sie troche o lokalizacji??

Autor
tomek bo
Gość
Posty: 0
Rejestracja: wt paź 13, 2015 9:51 am
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: tomek

Re: Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#12

Post autor: tomek bo »

Cześć !!! odpisuję z opóźnieniem z tych samych powodów dla których niestety nie mogę zadbać o akwa ;-((
a więc od początku :
lokalizacja : Al. Waszyngtona 132 (tuż przy rondzie wiatraczna)
zbiornik: wys. 70cm, dług. 107 cm, szer. 40 cm
obsada i aranżacja : do zrobienia na nowo
pozdr! tomek bo
Awatar użytkownika

mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#13

Post autor: mastacz »

Na OLX widziałem sporo ofert z serwisowaniem/zakładaniem zbiorników.
Np http://olx.pl/warszawa/q-serwisowanie-akwarium/?search" onclick="window.open(this.href);return false;[dist]=5 jakieś są musiał byś zajrzeć dokładniej.
Jeśli nikt z forum sie nie zgłosi tam na pewno coś znajdziesz.
Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Szukam chętnego do prowadzenia akwa w naszym gabinecie

#14

Post autor: jpkabaty »

Z pewnością nie mogę pochwalić się wieloletnim doświadczeniem ale urządziłem już kilka akwariów. Biorąc jednak pod uwagę, że Ty masz wystarczająco doświadczenia a nie masz tylko czasu to mogę zaproponować pomoc. Mogę akwa u Ciebie w gabinecie "zrewitaliować" a nawet urządzić od nowa. Mam doświadczenie w doczyszczaniu zaniedbanych bo takie kupowałem dla siebie.

Nie wiem jakie są Twoje preferencje co do biotopu. Ja prowadzę u siebie kilka. I jako marketingowiec z zawodu polecałbym do gabinetu pyszczaki malawi. Są kolorowe o ruchliwe zatem będą przyciągać oko każdego pacjenta szczególnie dzieci. Do tego bardzo się oswajają więc ludzie będą pod wrażeniem. Wystrój biotopu też moim zdaniem jest ciekawszy do gabinetu niż np czarne wody czy wszelkie z roślinami. Powiedziałbym nawet że jako "sterylny" super będzie harmonizował z gabinetem gdzie wszystko musi przecież robić takie wrażenie. Zaletą dodatkową jest też że przy malawi nie trzeba przestrzegać rygorów oświetlenia - bo praktycznie potrzebne jest żeby człowiek widział bo ryby w tym zakresie nie mają szczególnych wymagań. Inną zaletą to możliwość wlewania kranówki, co w porównaniu z np czarnymi wodami ma też wg mnie znaczenie przy lokalizacji w gabinecie. Brak roślin, a co najwyżej kilka anubiasów na skałkach, mocno też redukuje wymagania co do obsługi. praktycznie ogranicza się do regularnej podmiany wody. A jedzonko można nawet dawać z karmika automatycznego, choć pewnie na to to czas byś znalazł. Do tego żarłoczne pyszczaki będziesz mógł pozwalić poczęstować mała porcją dodatkową dzieciom - oczywiście wyłącznie pod kontrolą - żeby rybek nie przekarmić bo u pyszczakó to łatwe i może się skończyć tragiczną chorobą bloat. jak chcesz ciut więcej zainwestować to z pyszczakami świetne efekty wizualne można uzyskać przy białych skałkach z oświetleniem rgb. Wyobraź sobie, że przy kolejnych wizytach pacjent widzi je w innym odcieniu - niby to samo ale inne.
Jest jednak też i minus tego że nie ma roślin. Rośliny powodują że wygląd akwa się wraz z ich wzrostem zmienia, a także z pomocą ryb które je powyrywają, jak np pielęgnice amerykańskie i trzeba na nowo coś wyrwanego posadzić. A skałki są niezmienne. A przestawiać ich nie należy bo rybki tego nie lubią. Do tego też trzeba uwzględnić że praktycznie nie ma możliwości dołożenia kolejnych ryb - obsada malawi musi wskoczyć cała jednocześnie. Potem się same dogadają i usuną najsłabsze i tak ma pozostać aż do restartu.
No i na koniec najważniejsze: potrzebne dla nich duże akwa i wydajny filtr kubełkowy i najlepiej do tego wewnętrzny jako mechanik, cyrkulator i napowietrzacz. Praktycznie 240 l zaczynając i nie żadne wymysły typu mało miejsca to wyższe dla litrażu - potrzebne jak największe dno bo pyszczaki to terytorialiści. Jeśli akwa jest odpowiednio duże lub możesz zamienić na takie to polecam pyszczaki.

I mogę też zaproponować przy pyszczakach obsługę za free.
ODPOWIEDZ